گیفت کارت
گیفت کارت

بازی Cyberpunk 2077 در استرالیا سانسور نخواهد شد

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰

عنوان فوق‌العاده محبوب و مورد انتظار Cyberpunk 2077 به تازگی در استرالیا رده‌بندی سنی بالای ۱۸ سال را کسب کرده است. پس از این اتفاق نگرانی‌هایی از سانسور شدن مراحل و یا تغییر بخش‌هایی از این بازی به وجود آمد اما یک گزارش اخیر تأیید کرد که عنوان Cyberpunk 2077 علی‌رغم رویه‌های رده‌بندی سنی سختگیرانه کشور استرالیا، در این کشور سانسور نخواهد شد.

در گذشته نیز به این موضوع اشاراتی شده بود که ممکن است بازی Cyberpunk 2077 به دلیل پرداختن به دو موضوع استفاده از مواد مخدر و خشونت جنسی احتمالا با سانسور‌هایی در استرالیا مواجه شود. طبق گفته‌ی توسعه‌دهندگان، پیش از این مواد مخدر در بازی‌های دیگری نیز حضور داشته‌اند که البته باید در نظر داشت که یک تجربه‌ی سایبرپانکی بدون حضور مواد مخدر در آن ممکن نیست. در مورد خشونت‌های جنسی هم عنوان شد که حضور آن در بازی “بی‌مزه” نخواهد بود.

پیش از این یکی از تولیدکنندگان بازی Cyberpunk 2077 آقای جان مامایس (John Mamais)، در مصاحبه‌ای در ماه فبریه اظهار داشت:

ما قصد نداریم از حضور مواد مخدر در بازی دفاع کنیم اما فکر نمی‌کنم شرایطی پیش بیاید که در بازی بتوانید مواد مخدری را از یک فروشنده‌ی خیابانی خریده و آن را مصرف کنید. در دنیای واقعی هم خشونت جنسی زیادی وجود دارد، درست است؟ بنابراین ممکن است این اتفاقات در دنیای سایبرپانکی هم رخ دهد اما بازی‌بازان درگیر این قضایا نشوند.

رده‌بندی بالای ۱۸ سال عنوان Cyberpunk 2077 در استرالیا خبر از دریافت این رده‌بندی به صورت عمومی در سراسر دنیا خواهد داد که دلیل اصلی آن وجود موضوعاتی مرتبط با مواد مخدر، مسائل جنسی و مرگ در این بازی خواهد بود.

شرکت سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) در مصاحبه‌ای در این باره عنوان کرد:

دریافت رده‌بندی سنی در استرالیا نقطه‌ی عطف مهمی برای انتشار بازی در ماه سپتامبر بود. این رده‌ی سنی نشان می‌دهد که ما عنوانی با محتوای خاص برای مخاطبانی بالغ تدارک دیده‌ایم. بنابراین ما انتظار رده‌بندی سنی بالای ۱۸ سال را داشتیم.
خوشبختانه لازم نمی‌دانیم تا برخی محتویات بازی را تغییر دهیم و بازی‌بازان استرالیا می‌توانند از تجربه‌ی کامل Cyberpunk 2077 نهایت لذت را ببرند.

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ (۱۷ سپتامبر ۲۰۲۰) برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، پلتفرم رایانه‌های شخصی و سرویس گوگل استدیا عرضه خواهد شد. همچنین به تازگی در خبری اعلام شد که شما می‌توانید منتظر نمایش این بازی در رویداد دیجیتالی IGN Summer of Gaming باشید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید