نینتندو فروشگاه اینترنتی Wii U و ۳DS را در ۴۲ کشور تعطیل خواهد کرد

۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰

این طور که به نظر می‌رسد، نینتندو برنامه دارد تا کم کم به کار کنسول‌های ۳DS و Wii U پایان دهد. این شرکت به تازگی اعلام کرده است که فروشگاه‌ اینترنتی این دو کنسول، به زودی در ۴۲ کشور از دسترس خارج خواهد شد.

بدون شک کنسول نینتندو سوئیچ یکی از موفق‌ترین‌های این شرکت بازیساز ژاپنی بوده است. با این وجود، نینتندو نتوانست با دو کنسول قبلی خود یعنی ۳DS و Wii U به چنین موفقیتی برسد و هر دو از رسیدن به فروش Wii و DS باز ماندند. حال وبسایت رسمی نینتندو خبر داده است که eShop، فروشگاه اینترنتی رسمی نینتندو به زودی در ۴۲ کشور از دسترس این دو کنسول خارج خواهد شد.

همانطور که می‌دانید، نینتندو کمی در به‌روزرسانی بخش‌های آنلاین خود کند عمل کرده است و به همین دلیل، فروشگاه eShop کنسول‌های Wii U و ۳DS به اندازه‌ی سوئیچ کاربردی نیست و از آن تنها می‌توان برای درج کدهای خرید استفاده کرد. به گفته‌ی نینتندو، پس از تاریخ ۳۱ جولای ۲۰۲۰ (جمعه، ۱۰ مرداد ۱۳۹۹)، این فروشگاه دیگر در دسترس ۴۲ کشور نخواهد بود و کاربران این کشور نمی‌توانند کدهای بازی خود را وارد، بازی‌های خود را به روز‌رسانی یا هیچ گونه نرم‌افزاری را دانلود کنند:

ما کسانی که هنوز کدهای خود را وارد نکرده‌اند به انجام این کار تشویق می‌کنیم. چرا که پس از ۳۱ جولای، فروشگاه eShop در دسترس نخواهد بود و ممکن است برنامه‌هایی که به این فروشگاه برای اجرا شدن نیاز دارند هم به کار خود پایان دهند. در مورد دلیل این کار باید گفت که ما مدام در حال تغییر سازوکار خود هستیم و فاکتورهای متفاوتی را در اتخاذ چنین تصمیم‌هایی در نظر می‌گیریم.

این ۴۲ کشور در واقع تمامی کشورهای حوزه‌ی کارائیب و آمریکای جنوبی هستند. البته برزیل و مکزیک جز این کشورها نیستند، اما کشورهایی مانند آرژانتین، شیلی، کلمبیا، پاناما، پاراگوئه، ونزوئلا و اروگوئه دیگر قادر به دسترسی به eShop نخواهند بود.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • هنوز هم کسی از wii u استفاده میکنه؟
  اگه فقط اون ۲۵ میلیون نفر نبودند که این کنسول رو خریدند نینتندو هیچ کاری واسش نمیکرد.

  0
  0
 • Ali.b گفت:

  به شخصه منتظر معرفی کنسول جدید نینتندو هستم Yes

  0
  0
 • reza.mhp گفت:

  نو که میاد به بازار کهنه میشه دل ازار … Shy

  0
  0
 • Star1 گفت:

  تفاوت نیتندو و مایکروسافت اینجا مشخص میشه، بعد میگن شما چرا به اندازه چشمات به مایکروسافت اعتماد داری و چشم بسته ایکس باکس خریدی.
  نیتندو بعد از ‌شکست WiiU پشتیبانی و تولیدشو متوقف کرد و تمام خریداراشو یتیم کرد ولی مایکروسافت علیرغم شکست اولیه ایکس باکس وان با تمام وجود ازش پشتیبانی کرد و با بازیای با کیفیت مث فورزا ۴ و گیرز ۵ و همچنین با سرویس های فوق‌العاده مث گیمپس هزینه کاربرشو کاهش داد.
  الان هم اعلام کرده حداقل تا سال ۲۰۲۲ تمام بازیا حتی برا ایکس سال ۲۰۱۳ هم عرضه میشه.
  این یعنی مشتری مداری و اعتماد متقابل، همین میشه که نسل بعد هم چشم بسته Xbox Series X می‌خریم.

  0
  0