ایستراگ جدیدی از آلبوم موسیقی بازی Doom Eternal پیدا شد

۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰

میک گوردن (Mick Gordon) اولین بار در نسخه‌ی Doom 2016 به‌عنوان آهنگساز همکاری‌اش را با استودیوی اید سافتور (Id Software) آغاز نمود. موسیقی عنوان Doom 2016 با استقبال بسیار خوب مخاطبان مواجه شد و در میزان تاثیر‌گذاری نبرد‌های سریع و هیجان‌انگیز بازی نقش بسیار مهمی را ایفا نمود. در هنگام عرضه‌ی آلبوم موسیقی Doom 2016 یک ایستراگ در برگردان آهنگ IV Dooom توسط برخی بازی‌بازان پیدا شد. حالا در آلبوم موسیقی Doom Eternal یک ایستراگ جدید دیگر پیدا شده است.

میک گوردن

طی مصاحبه‌ای که میک گوردن با GDC در سال ۲۰۱۷ داشت از وجود یک ایستراگ در موسیقی بازی Doom 2016 خبر داد. برخی از بازی‌بازان و میکسر‌های موسیقی به‌دنبال این ایستراگ گشتند تا سرانجام آن را در برگردان قطعه‌ی نهایی آلبوم به نام IV Doom پیدا کردند. در سرتاسر این آهنگ یک نجوای عجیب و نامفهومی به گوش می‌رسد و در صورت استفاده از برگردان، پیام مخفی این آهنگ آشکار می‌شود. پیامی که در این برگردان‌ پیدا شد، عبارت “مسیح عاشق توست.” (Jesus Loves You) بود. در ادامه می‌توانید ویدیوی مربوط به این ایستراگ را ببینید.

دریافت ویدیو با کیفیت ۴۸۰P | دریافت ویدیو با کیفیت ۷۲۰P | دریافت ویدیو با کیفیت ۱۰۸۰P

تکنیک نهان‌سازی در برگردان (Backmasking) در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی در موسیقی‌های راک و متال باب شد. در آن زمان بسیاری از هنرمندان بزرگ از این تکنیک استفاده کردند و پیام‌هایی که به صورت عمدی یا غیرعمدی درون آهنگ‌ها قرار داده شده بود باعث اعتراض بسیاری از نهادها و ارگان‌ها شد. کاری که میک گوردن انجام داد نوعی شوخی و تداعی کننده‌ی خاطرات آن دوران بود.

به‌تازگی آلبوم موسیقی Doom Eternal عرضه شده است و این‌بار هم شاهد یک ایستراگ جدید هستیم اما دیگر یک برگردان نیست، بلکه مربوط به فرکانس‌های اکولایزرهای یکی از آهنگ‌های این آلبوم موسیقی است! بله درست خواندید فرکانس‌های اکولایزر! یکی از تکنیک‌های جدیدی که میان آهنگسازان ایجاد شد، مربوط به پنهان‌کردن تصویر در فرکانس‌های اکولایزر آهنگ است. نرم‌افزارهایی مانند iZoptope’s RX یا Sonic Visualizer به شما این امکان را می‌دهند تا تصاویر را در این فرکانس‌ها پیاده یا آشکار کنید. در فرکانس اکولایزر آهنگ Welcome Home Great Slayer از آلبوم موسیقی عنوان Doom Eternal عکسی از تصویر روی جلد بازی Doom 2 پیدا شد. می‌توانید تصویری که از فرکانس‌ها گرفته شده و عکس روی جلد بازی Doom 2 را در پایین ببینید.

ایستراگ پیدا شده در فرکانس‌های اکولایزر آهنگ Welcome Home Great Slayer

 

تصویر روی جلد بازی Doom 2

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،