پتنت جدید مربوط به پلی‌استیشن ۵ ممکن است بخشی از سیستم خنک‌کننده‌ی این کنسول را نشان دهد

۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵

در حالی که ما منتظر جزئیات بیشتر در مورد کنسول پلی‌استیشن ۵ هستیم اما تاکنون شرکت سونی اطلاعات جدیدی در مورد طراحی و ظاهر این کنسول ارائه نداده است. اگر تاریخ انتشار پلی‌استیشن ۵ با تاخیر مواجه نشود، چند ماه دیگر موفق به تجربه‌ی بازی‌ها برروی این کنسول خواهیم بود. آخرین جزئیات به دست آمده مربوط به پتنت سیستم خنک‌کننده‌ای می‌شود که احتمالا به کنسول پلی‌استیشن ۵ تعلق دارد.

تصویر فوق مربوط به یک سیتم‌ خنک‌کننده می‌شود که احتمال دارد مربوط به نسخه‌ی نهایی این سیستم نیز باشد (اغلب پتنت‌ها دقیق نیستند اما تقریبا ارتباط نقاط مهم و کلیدی را به صورت ساده نشان می‌دهند). نکته‌ی جالب توجه این است که این پتنت مربوط به درون دستگاه می‌شود اما در مورد شکل خود دستگاه در برگیرنده‌ی این سیستم اطلاعاتی در بر ندارد.

چکیده یا خلاصه‌ی این پتنت برخی از جنبه‌های فنی‌تر نحوه‌ی عملکرد این سیستم خنک‌کننده را با استفاده از سطح پایینی صفحه که سوراخ‌هایی برای مسیرهای هدایت حرارتی خاص دارد شرح می‌دهد. این پتنت بیان می‌کند که این پیکربندی امکان ایجاد آزادی بیشتر در طراحی یک دستگاه چند‌جزئی را فراهم می‌کند.

این پتنت سیستم خنک‌کننده تصویر کاملی از راه حل خنک شدن کنسول جدید سونی که گفته شده یک سیستم قدرتمند و بی نظیر است و عملکرد بسیار بهتری نسبت به سیستم‌های خنک‌کننده‌ی کنسول‌های معمولی دارد، نیست. مارک سرنی (Mark Cerny) در گفتگوی فنی خود در مورد کنسول پلی‌استیشن ۵ به جزئیات سیستم خنک‌کننده اشاره کرد و گفت که ما در آینده‌ی نزدیک نگاه بهتری به این موارد خواهیم داشت.

طبق صحبت‌های سونی در مورد تلاش برای مدیریت بهتر مصرف برق و گرمای پلی‌استیشن ۵ و این پتنت بی‌نظیر که می‌تواند بخشی از سیستم خنک‌کننده‌ی این کنسول باشد، می‌توان اطمینان حاصل کرد که این کنسول قدرتمند هیچ مشکلی از لحاظ مدیریت گرمای‌ تولید شده نخواهد داشت.

 

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید