جوخه‌ی بیگانه‌ها | نقدها و نمرات بازی XCOM: Chimera Squad منتشر شد

۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰

XCOM: Chimera Squad، جدیدترین نسخه‌ از سری بازی‌های استراتژی XCOM، به تازگی منتشر شده است و منتقدان هم نظر خود را در مورد این بازی بیان کرده‌اند. در ادامه به بررسی برخی از این نقدها و نمرات می‌پردازیم.

نقدهای XCOM: Chimera Squad، دنباله‌ی کوچک اما مستقل XCOM 2، منتشر شده است. داستان این بازی ۵ سال پس از XCOM 2 جریان دارد و در آن شما می‌تواند به هنگام مبارزه، با ۱۱ مامور که هر کدام قابلیت‌ها و نقش‌های منحصر به فرد خود را دارند، به بازی بپردازید. بازی همچنین شامل یک حالت جدید به نام Breach Mode است که در آن شما مامورها را برای حمله، در نقطه‌های ورودی می‌گذارید. مرگ دائمی در این نسخه حضور ندارد، اما درجه‌ی سختی Ironman که سخت‌ترین درجه‌ی سختی XCOM 2 است، بازگشتی داشته است. این بازی از مادها هم پشتیبانی می‌کند که به مادسازها اجازه‌ی خلق نقشه، شخصیت و دشمنان جدید را می‌دهد. XCOM: Chimera Squad با قیمت ۱۰ دلار برروی استیم موجود است. در ادامه نگاهی به برخی از نقدهای این بازی می‌اندازیم.

Worth Playing 8.5/10

XCOM: Chimera Squad یک تلاش تحسین برانگیز جهت ارائه‌ی یک بخش داستانی مستقل از XCOM 2 است. مکانیک‌های ساده شده‌ی بازی، باعث می‌شوند تا به پایان رساندن بخش داستانی بسیار سریع‌تر باشد و نیازی به وقف کردن زمان زیادی ندارید. این بازی به وضوح ساده‌تر از منبع الهامش است و تغییر حال و هوای بازی، ممکن است به مذاق برخی از هواداران XCOM خوش نیاید. اما کسانی که اولین بار می‌خواند مزه‌ی XCOM را بچشند، XCOM: Chimera Squad گزینه‌ی مناسبی است.

Comicbook.com 8/10

XCOM: Chimera Squad ابدا بی‌نقص نیست، اما اکثر مشکلاتی که باعث عصبانیت من شدند، احتمالا با چند بهینه‌ساز رفع خواهند شد. با این وجود، دنیاسازی پویا و سیستم مبارزات تازه در کنار لایه‌ای از استراتژی، زمان خوبی را برای بازی‌باز رقم می‌زنند. پیشنهاد نکردن این بازی برای کسانی که طرفدار بازی‌های استراتژی هستند، کار سختی است.

Game Informer 8/10

سری XCOM به خاطر مبارزات نوبتی خود شناخته می‌شود. Chimera Squad این مبارزات را با ایده‌های جدید، کمی نوسازی می‌کند، اما تمام این ایده‌های جدید مناسب نیستند و به درد پایه‌ی XCOM نمی‌خورند. حذف کردن مرگ دائمی سرگرم‌کننده است، اما در نهایت تعادل بی‌نظیر مبارزات XCOM را بر هم می‌زند. XCOM: Chimera Squad پروژه‌ی مستقل خوبی است، اما در کنار سایر بازی‌ها چندان خوش نمی‌درخشد.

Destructoid 7.5/10

با وجود اینکه تمام تغییرات ۱۸۰ درجه‌ای بازی جواب نمی‌دهند، اما تنظیمات درجه‌ی سختی بسیار گسترده‌ی XCOM: Chimera Squad، باعث می‌شود تا هر کسی بتواند به اندازه‌ی خود از این مبارزات لذت ببرد.

God is a Geek 7.5/10

بیشتر از هر چیزی، این طور به نظر می‌رسد که فیراکسیس گیمز (Firaxis Games)، قصد دارد تا با XCOM: Chimera Squad یک آزمایش عمومی انجام دهد. باید گفت که این بازی به عنوان یک نسخه‌ی آزمایشی موفق است، اما تغییرات بیش از اندازه‌ای نسبت به فرمول موفق XCOM داشته است.

DarkStation 7/10

Chimera Squad یک بازی XCOM است، حتی با وجود مکانیک‌های کمرنگ‌ شده و پوسته‌ی رنگارنگ. سیستم مبارزات نوبتی بازی با وجود نقشه‌های کوچک و دستورهای فردی بهتر شده است. با این وجود به خاطر تنوع کم ماموریت‌ها و باگ‌های زیادی، بازی آسیب زیادی می‌بیند. آیا این باعث می‌شود که من این بازی را، به خصوص با توجه به قیمت بسیار پایین آن، پیشنهاد نکنم؟ نه، ابدا. اما به شما می‌گویم که کمی صبر می‌کنم تا با عرضه‌ی چند بهینه‌ساز، دوباره به بازی بازگردم.

USgamer 7/10

XCOM: Chimera Squad اکثر چیزهایی که XCOM را به یک بازی تاکتیکی قوی تبدیل می‌کند، در خود دارد. این بازی سعی کرده است تا با انجام یک سری بهبودها، این فرمول را بهبود ببخشد. اما این بهبودها توسط انتخابات هنری عجیب کمرنگ شده‌اند. در مجموع این بازی تجربه‌ی جالبی است، اما راه زیادی برای رسیدن به پتانسیل کامل خود دارد.

IGN 7/10

XCOM: Chimera Squad با ایده‌های جالب جدیدی بازی می‌کند، اما آن‌ها را تبدیل به یک مجموعه‌ی کامل نمی‌کند. Chimera Squad مانند XCOM در یک جعبه است: سبک‌تر، ساده‌تر، ارزان‌تر و ضعیف‌تر. این بازی برای کمی سرگرمی تاکتیکی سریع خوب است، آن هم با توجه به قیمتی که دارد، اما تقریبا در هر زمینه‌ای بدتر از War of the Chosen است.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

 

 

 

 

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید