تغییر در برنامه‌های تیم سازنده‌ی Star Citizen باعث خشم هواداران شده است

۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰

تغییر در برنامه‌های تیم سازنده امری طبیعی است که در روند توسعه‌ی هر عنوانی رخ می‌دهد. با این حال، به نظر می‌رسد تغییرات ایجاد شده در زمان انتشار به‌روزرسان‌ها و محتوای در نظر گرفته شده برای بازی Star Citizen باعث خشم بسیاری از هواداران این عنوان شده است.

هفته‌ی گذشته، تیم سازنده‌ی بازی Star Citizen برنامه‌های جدید خود برای این عنوان را منتشر کرد که تغییرات زیادی در آن دیده می‌شد. بسیاری از محتوای در نظر گرفته شده در به‌روزرسان Alpha 4.0 که قرار بود در ماه ژوئن منتشر شوند، یا تاخیر خورده و یا به صورت کامل از برنامه‌ی توسعه‌ی بازی حذف شده‌اند.

یکی از مواردی که با تاخیر روبه‌رو شده، بازسازی و بازطراحی سیستم Client Actor Networking بازی است که به جای به‌روزرسان ۴٫۰، هم‌زمان با به‌روزرسان ۴٫۱ در دسترس قرار خواهد گرفت. این سیستم مدیریت تعامل با شخصیت‌های کاربران و هوش مصنوعی را به عهده داشته و هر زمان که کاربران عمل خاصی را انجام می‌دهند، این سیستم داده را از سمت کاربر به سرور انتقال داده و پس از آن در اختیار دیگر کاربران قرار می‌دهد. با این حال، یکی از مشکلات اساسی این سیستم به مبارزه با متقلبین مربوط می‌شود و به همین دلیل تیم سازنده قصد بازطراحی آن را داشت. علاوه بر این، نحوه‌ی تعامل این سیستم با سرورها کیفیت تجربه‌ی کاربرانی که از یک اینترنت ضعیف استفاده می‌کنند را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

براساس صحبت‌های تیم سازنده، دلیل تاخیر در این بخش این است که آن‌ها در حال حاضر برروی توسعه‌ی Server Meshing Support تمرکز کرده‌اند. با توسعه‌ی این تکنولوژی، هر یک از شهرها و و پایگاه‌های حاضر در بازی سرور اختصاصی خود را خواهند داشت و به صورت هم‌زمان با یکدیگر در ارتباط خواهند بود.

یکی از کاربران در اعتراض به تاخیرهای اعمال شده نوشته است:

عالی، چیزهای بیشتری تاخیر خوردند. به‌روزرسان ۴٫۰ هنوز منتشر نشده و همین حالا مهم‌ترین بخش آن یعنی بازطراحی Client Actor Networking تاخیر خورده است. لگ‌ها و تاخیرهای موجود در بازی واقعا افتضاح است. زمانی که با دوستانتان بازی می‌کنید، تمامی شخصیت‌ها با لگ روبه‌رو می‌شوند.

دیگر تغییرات اعمال شده در برنامه‌های آینده بازی Star Citizen شامل تاخیر در بهبود انیمیشن‌ها، حذف کامل جوایز مربوط به بخش PVP و تاخیر در جهان جدید بازی یعنی Crusader و محتوای آن است که در به‌روزرسان ۴٫۲ منتشر خواهد شد.

در کنار تغییر در برنامه‌ها و اولویت‌ها، تیم سازنده به خاطر گسترش ویروس کرونا در جهان شرایط کاری خود را به دورکاری تغییر داده که خود این موضوع نیز باعث تاخیر بیشتر در توسعه‌ی محتوای بازی شده است. یکی از کاربران در این خصوص نوشته است:

گسترش ویروس کرونا به طور حتم یک تراژدی به شمار می‌رود. با این حال، تاخیرهای جدید صرفا به تاخیرهایی که پیش از گسترش این ویروس وجود داشتند، اضافه شده است.

اگرچه تیم سازنده در کنار حذف و تاخیر برخی از محتوای بازی موارد جدیدی را نیز به برنامه‌ی خود اضافه کرده است ولی به نظر می‌رسد این موارد که شامل یک فروشگاه جدید و برخی به‌روزرسانی‌ها می‌شود، نتوانسته‌ هواداران را راضی کند.

در حالت عادی، انتشار خبر تاخیر در عرضه‌ی یک به‌روزرسان و یا بخشی از محتوای آن باعث ایجاد چنین حجمی از اعتراض‌ها نمی‌شود. با این حال، Star Citizen بزرگ‌ترین بازی توسعه یافته توسط سرمایه‌ی عمومی است و بیش از یک دهه از آغاز توسعه‌ی آن می‌گذرد. به نظر می‌رسد تاخیر در توسعه‌ی بخش‌هایی مانند Squadron 42 و یا بخش Sandbox باعث نگرانی و نارضایتی کاربران در ماه‌های اخیر شده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید