صداپیشه‌ی ژاپنی شخصیت رینو در Final Fantasy 7 Remake درگذشت

۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

به‌نظر می‌رسد صنعت بازی‌ها با هفته‌ای بسیار تلخ رو به رو شده باشد چراکه متوجه شدیم پس از درگذشت سه تن از هنرمندان این حوزه در روزهای اخیر، به‌تازگی کیجی فوجیوارا (Keiji Fujiwara)، صداپیشه‌ی شخصیت رینو (Reno) در بازی Final Fantasy 7 Remake، اوایل هفته‌ی جاری دار فانی را وداع گفته است.

اگرچه فوجیوارا نامِ آشنایی برای بازی‌بازان اکثر نقاط جهان نیست اما کم‌تر کسی در ژاپن پیدا می‌شود که صدای او را در یکی از بازی‌ها یا انیمه‌های سریالی نشنیده باشد. فوجیوارا در دنیای بازی‌ها صداپیشه‌ی ژاپنی عناوین بسیار از مجموعه‌های Metal Gear Solid, Final Fantasy, Bioshock, Watch Dogs  و… بود و با صدای خود به شخصیت‌های زیادی از انیمه‌هایی مانند Fullmetal Alchemist, Attack on Titan, One Piece و… جان بخشیده بود. وی در اوایل هفته‌ی جاری و در سن ۵۵ سالگی به‌دلیل بیماری سرطان چشم از جهان فروبست.

تلخ ولی لازم‌ به‌ذکر است فوجیوارا تنها صداپیشه‌ی فوت شده‌ی دنیای بازی‌ها در هفته‌ی جاری نیست چراکه پیش از او خبر مرگ صداپیشه‌های عناوین Team Fortress 2, نسخه‌ی کلاسیک Resident Evil 2 و Days Gone نیز منتشر شده بود. روح‌شان شاد و یادشان گرامی.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید