خبر لغو رویداد Comic-Con سن دیگو ۲۰۲۰ به طور رسمی اعلام شد

۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

طبق اعلام وب‌سایت رسمی Comic-Con، انجمن برگزاری رویداد Comic-Con سن دیگو اظهار داشت که برگزاری این رویداد در سال ۲۰۲۰ لغو شده است و این رویداد مجددا سال آینده در ماه جولای ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد. برای نخستین بار در ۵۰ سال اخیر بخاطر نگرانی‌های ناشی از بحران ویروس کرونا، رویداد Comic-Con سن دیگو برگزار نخواهد شد.

در وب سایت رویداد Comic-Con ذکر شده است که اگر این وضعیت بحرانی به زودی به پایان رسد، این رویداد در تابستان پیش رو شانس برگزاری خواهد داشت. رویداد Comic-Con سن دیگو برای بسیاری از افراد در صنعت سرگرمی یک رویداد مهم محسوب می‌شود و فرصتی مهم برای بازاریابی و بحث و بررسی در مورد فیلم‌ها، بازی‌ها و سایر محصولات مختلف پدید می‌آورد. با این حال، اخیراً فرماندار ایالت کالیفرنیا اعلام کرد که نباید چنین تجمعات گسترده‌ای در تابستان امسال صورت گیرد که منجر به تصمیم نهایی برای لغو این رویداد امسال شد.

دیوید گلانزر (David Glanzer) یکی از نمایندگان رویداد Comic-Con، در این باره می‌گوید:

همیشه خلق لحظات فوق العاده نیاز به اقدامات فوق العاده‌ای خواهد داشت. با اینکه از لغو این رویداد ناراحت هستیم اما می‌دانیم که این تصمیم صحیحی خواهد بود.

ما از هم‌اکنون مشتاقانه منتظر زمانی هستیم که همه بتوانیم دوباره یکدیگر را ملاقات کنیم.

اگرچه در مورد برنامه‌های سایر رویداد‌های لغو شده مانند E3 و گیمزکام (Gamescom) خبری منتشر نشد اما از رویداد Comic-Con سن دیگو اطلاعات نسبتاً خوبی در مورد بازی‌های ویدیویی آینده منتشر شده است. استودیو‌ی مارول گیمز (Marvel Games) در طول چند سال گذشته، بیشترین استفاده از این رویداد را به عنوان مکانی برای منتشر کردن اطلاعاتی در مورد پروژه‌های جدیدش به مانند عنوان Marvel’s Spider-Man و نسخه‌ی در حال توسعه‌ی امسال آن‌ها یعنی عنوان Marvel’s Avengers به کار می‌برد. در حالی که اطلاعات زیادی از برنامه‌های ناشران و توسعه‌دهندگان برای رویداد Comic-Con سن دیگو باقی مانده که هنوز منتشر نشده‌اند اما می‌توان حدس زد چه برنامه‌هایی احتمالا برای این رویداد در نظر گرفته شده‌ بودند.

تقریباً همه رویدادهای مهم برای صنعت بازی‌های ویدیوئی سال ۲۰۲۰ لغو شده‌اند. گیمزکام (Gamescom) به تازگی اعلام کرده است که نمایش آن امسال کاملاً دیجیتالی خواهد بود و اطلاعات بیشتری درمورد این رویداد در آینده منتشر خواهد شد. وضعیت رویداد PAX West ماه آگست و رویداد Tokyo Game Show ماه سپتامبر هنوز مشخص نیست و باید منتظر اطلاعات بیشتری که در هفته‌ها و ماه‌های آتی منتشر خواهند شد بمانیم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید