شایعه: GTA VI حداقل نیمی از مراحل توسعه را پشت‌سر گذاشته است

۲۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

اگر شایعه‌ی جدید واقعیت داشته باشد، مراحل توسعه‌ی بازی Grand Theft Auto VI به نیمه‌ی راه خود رسیده است.

روز گذشته بود که گزارشی از وضعیت کارکنان راک‌استار (Rockstar) و تغییراتی که در این شرکت اعمال شدند تا موجب کاهش شرایط کاری طاقت‌فرسا شوند، منتشر شد. در بخشی از این گزارش، نویسنده‌ی وب‌سایت Kotaku اعلام کرده بود GTA 6 در مراحل آغازین توسعه‌ی خود به‌سر می‌برد و این خبر، هوادارانی را که از زمان انتشار شماره‌ی پنجم سری ۷ سال منتظر مانده‌اند را ناامید کرد.

در پِی واکنش به این موضوع، کاربر Tezz2، فردی که سابقه‌ی دقیقی در فاش ساختن بسیاری از اخبار راک‌استار را در کارنامه دارد، با انتشار توییتی ادعا کرد که حداقل نیمی از مراحل توسعه‌ی این بازی سپری شده است:

بازی بعدی، GTA جدید در “مراحل اولیه‌ی توسعه” قرار دارد؟ باور کردنش سخت است چراکه شنیده‌ام نیمی از مراحل ساخت آن به‌اتمام رسیده، حتی شاید هم بیشتر.

سپس اینطور ادامه داد که احتمالاً منظور این گزارش، وارد نشدن GTA VI به فاز آخر توسعه باشد:

در نظر داشته باشید که Red Dead Redemption 2 تقریباً ۷ یا ۸ سال در دست تولید بود، مراحل اصلی توسعه‌ی آن دقیقاً بعد از عرضه‌ی Red Dead Redemption شروع شد و در سال ۲۰۱۳ نیز جلسات ضبط برگزار شدند. می‌توان همین انتظار را درباره‌ی بازی بعدی GTA داشت اما اگر عبارت “مراحل اولیه” به معنی این‌ باشد که فاصله‌ی زیادی با تاریخ انتشار آن داریم، در این صورت موضوع باورپذیرتر خواهد بود.

بنابراین احتمالاً راک‌استار پروژه‌ی ساخت GTA VI را از سال ۲۰۱۳ آغاز کرده است و در صورتی که توسعه‌ی هر بازی این شرکت بخواهد ۷ یا ۸ طول بکشد، در سال‌های ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ شاهد عرضه‌ی این عنوان خواهیم بود. البته باتوجه به تغییرات اخیراً به‌وجود آمده در راک‌استار، احتمالاً شاهد تغییراتی در چرخه‌ی تولید بازی‌های این شرکت باشیم که این موضوع پیش‌بینیِ آینده را سخت می‌کند.

 

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید