توضیحات سازندگان در مورد بازی XCOM: Chimera Squad

۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

به تازگی شرکت فیراکسیس (Firaxis) توضیحاتی را در مورد بازی XCOM: Chimera Squad ارائه کرده است که می‌توانید در ادامه مطالعه کنید.

دیروز بود که دو شرکت فیراکسیس و تو‌کی گیمز (۲K Games) بازی XCOM: Chimera Squad را معرفی کردند، اما به نظر می‌رسد که این بازی آن XCOM همیشگی نیست. البته گیم‌پلی بازی هنوز هم به صورت نوبتی (Turn-Based) و تاکتیکی است و در کنار آن، مکانیک‌های جدیدی را نیز در گیم‌پلی آن شاهد خواهیم بود. بخش Permadeth حذف شده و بخش جدیدی به نام Breach جایگزین آن شده است. همچنین شخصیت‌های دارای نام هنوز هم در بازی حضور دارند و اینبار هم در هر نوبت باید برای پیروزی، هوش و ذکاوت زیادی را به خرج بدهید.

در هر صورت، سازندگان بر این عقیده هستند که عرضه‌ی این بازی به صورت یک بازی فرعی و نه یک بازی شماره‌دار، منطقی‌تر به نظر می‌رسد. البته لازم است که بدانید، داستان این بازی پس از داستان آخرین بسته الحاقی بازی XCOM 2 یعنی War of the Chosen جریان دارد.

بعد از توسعه‌ی بازی XCOM 2 و بسته الحاقی آن یعنی the War of the Chosen، تیم ما تصمیم گرفت تا تغییرات زیادی را در هسته‌ی اصلی و فرمول‌های همیشگی سری XCOM ایجاد کند تا بتواند، المان‌های جدیدی را در گیم‌پلی این سری بوجود بیاورد که قبلا دیده نشده بودند. در ادامه بازی XCOM: Chimera Squad بوجود آمد و به مرور متوجه شدیم که عرضه‌ی این بازی به عنوان یک بازی فرعی و نه یک دنباله‌ی مستقیم شماره‌دار، تصمیم منطقی‌تری است.

از طرفی دیگر، ملیسا بل (Melissa Bell)، رئیس بخش بازاریابی شرکت ۲K به خبرگزاری GamesBeat گفت، که تیم سازنده قصد دارد تا بازی جدید را طوری طراحی کند که هم تازه‌کاران و هم بازی‌بازان حرفه‌ای و همیشگی این سری، بتوانند از آن لذت ببرند.

ما می‌دانیم که طرفداران زیادی مشتاقانه قصد دارند تا به دنیای سری XCOM بازگردند. ما قصد داریم تا پیچیدگی‌های این سری را در نسخه‌ی Chimera Squad کاهش دهیم تا هم بازی‌بازان جدید بتوانند از آن لذت ببرند و هم تجربه‌ی حرفه‌ای و لذت‌بخشی را به طرفداران همیشگی و حرفه‌ای این سری ارائه کنیم.

عنوان XCOM: Chimera Squad تا ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۱ مه ۲۰۲۰) با تخفیف ۱۰ دلاری در فروشگاه استیم در دسترس خواهد بود و سپس قیمت آن تا ۲۰ دلار افزایش می‌یابد. سایر نسخه‌های XCOM نیز در زمان عرضه‌ی بازی تا ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۷ مه ۲۰۲۰) به فروش خواهند رسید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید