روند توسعه‌ی بازی‌های شرکت اکتیویژن بلیزارد تحت تاثیر کرونا قرار نگرفته است

۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

مدیر ارشد اجرایی شرکت اکتیویژن بلیزارد در جدیدترین مصاحبه‌ی خود به این موضوع اشاره کرده است که در حال حاضر، بازی‌های این شرکت تحت تاثیر ویروس کرونا قرار نگرفته‌اند و روند توسعه‌ی آن‌ها طبق برنامه پیش می‌رود.

از زمان گسترش ویرویس کرونا، استودیوها و عناوین نمتعددی با مشکلات مختلف روبه‌رو شده‌اند. در کنار تاخیر خوردن عناوین بزرگ و مورد انتظاری همچون Wasteland 3 و The Last of Us Part II، بسیاری از استودیوهای بازی‌سازی نیز اعلام کرده‌اند که تاریخ عرضه‌ی به‌روزرسان‌های عناوین موجود در بازار نیز تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته‌اند. با این حال، به نظر می‌رسد برخی از ناشرین تحت تاثیر این ویروس همه‌گیر قرار نگرفته‌اند. شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) در هفته‌های گذشته در کنار انتشار نسخه‌ی بتل رویال بازی Call of Duty Modern Warfare و چندین به‌روزرسان بزرگ برای این بازی، نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بخش داستانی عنوان تحسین شده‌ی Call of Duty Modern Warfare 2 را نیز به بازار عرضه کرد. حال سوال این جا است که آیا محصولات بعدی این شرکت نیز طبق برنامه عرضه خواهند شد یا این که قرار است شاهد تاخیر در زمان انتشار آن‌ها باشیم.

مدیر ارشد اجرایی شرکت اکتیویژن بلیزارد، آقای بابی کوتیک (Bobby Kotick)، در مصاحبه با CNBC اعلام کرده است که در حال حاضر فعالیت‌های این شرکت طبق برنامه پیش می‌رود.

اکثر چیزهایی که ما در دست ساخت و توسعه داریم، طبق برنامه پیش می‌روند. البته من باور دارم که ما باید این موضوع را مجددا ماه آینده و سه ماه دیگر دوباره بررسی کنیم.

در ادامه، آقای کوتیک اطلاعاتی از برنامه‌های شرکت اکتیویژن بلیزارد در زمینه‌ی کمک به توسعه دهندگان برای کار در خانه را نیز ارائه کرده است.

ما کارمندان خود را به ارتقاء اتصال اینترنت خود به بالاترین کیفیت ممکن تشویق کرده و هزینه آن را نیز پرداخت کرده‌ایم. علاوه بر این، ما تجهیزاتی را برای ارسال به خانه‌ی افراد آماده کرده‌ایم تا کارمندان ما در بخش‌ها برنامه‌نویسی، هنری و یا انیمیشن بتوانند به جدیدترین و امن‌ترین وسایل ممکن دسترسی داشته باشند. با این حال، من باور دارم که هنوز برای نتیجه‌گیری درباره‌ی عواقب این موضوع برروی روند توسعه‌‌ی بازی‌ها بسیار زود است.

اگرچه شرکت اکتیویژن بلیزارد در برخی مواقع به خاطر نحوه‌ی رفتار با کارمندان و کارکنان خود مورد سرزنش قرار گرفته است ولی به نظر می‌رسد در شرایط پیش آمده به واسطه‌ی گسترش یک ویروس همه‌گیر، این شرکت به خوبی امکانات لازم برای حفظ سلامتی و شرایط کاری مناسب کارمندان خود را فراهم کرده است. آقای کوتیک اخیرا شماره‌ی تماس خود را نیز در اختیار تمامی کارمندان قرار داده و از آن‌ها خواسته بود تا در صورتی که با مشکلی مواجه شدند، با دفتر او تماس بگیرند.

براساس شایعه‌های منتشر شده، شرکت اکتیویژن بلیزارد در حال حاضر برروی یک نسخه‌ی جدید از سری Call of Duty کار می‌کند که قرار است در سال جاری میلادی به بازار عرضه شود. حال باید منتظر ماند و دید آیا گسترش ویروس کرونا تاثیری برروی تاریخ انتشار این بازی خواهد داشت یا خیر.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید