گیفت کارت
گیفت کارت

بتای Minecraft RTX این هفته آغاز خواهد شد

۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰

بازی‌بازان Minecraft به زودی می‌توانند فناوری رهگیری پرتو (Ray Tracing) را به صورت دسته اول تجربه کنند. چرا که بتای Minecraft RTX، نسخه‌ی مجهز به Ray Tracing این بازی، این هفته منتشر خواهد شد.

انویدیا (Nvidia) و مایکروسافت اعلام کرده‌اند که بتای Minecraft RTX ساعت ۲۱:۳۰ پنجشنبه‌ی این هفته در دسترس قرار خواهد گرفت. علاوه بر پشتیبانی از Ray Tracing در زمینه‌ی نورپردازی، سایه‌ها و بازتاب‌ها، این بتا همچنین از فناوری جدید DLSS 2.0 انویدیا هم بهره می‌برد که تاثیر چشم‌گیری در عملکرد بازی خواهد داشت. این بتا از طریق نسخه‌ی Bedrock بازی برروی ویندوز ۱۰ در دسترس خواهد بود.

مایکروسافت برخی از این ویژگی‌ها را به صورت دمو برروی اکس‌باکس سری اکس نشان داده بود، اما در این بتا می‌توانید کامل به گشت و گذار در دنیای Minecraft نسل بعدی بپردازید. این بتا حتی شامل نور حجمی و افکت مه هم هست که Minecraft را از نسخه‌ی پیشین خود متفاوت می‌کند. در کنار این بتا، شش دنیای جدید که همگی توسط مادسازها خلق شده‌اند نیز به صورت رایگان در فروشگاه بازی موجود خواهد بود و هدف از خلق این شش دنیا، نمایش کامل ویژگی‌ها و زیبای‌های دنیای جدید Minecraft است.

برای دسترسی به این بتا علاوه بر در اختیار داشتن نسخه‌ی Bedrock بازی برروی ویندوز ۱۰، باید به وبسایت Xbox Insider مراجعه و از آن طریق ثبت نام کنید. همچنین به کارت گرافیک انویدیا RTX 2060 یا بهتر نیاز خواهید داشت. همین که برای رسیدن به فناوری Ray Tracing، باید حداقل ۳۰۰ دلار برای کارت گرافیک هزینه کنید، به این معنا است که کنسول‌های نسل بعد حقیقتا سخت‌افزار قدرتمندی خواهند داشت.

عنوان Minecraft هم اکنون برروی رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و نینتندو سوئیچ در دسترس است. البته طبعا برای تجربه‌ی Ray Tracing این بازی برروی کنسول‌ها، باید تا نسل بعدی صبر کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید