ESRB برای اعلام وجود لوت باکس تغییراتی در برچسب‌های خود اعمال خواهد کرد

۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

سازمان ESRB به تازگی اعلام کرده است که از این پس از برچسب جدیدی برای بازی‌ها استفاده خواهد کرد. در ادامه‌ همراه ما باشید.

در فوریه ۲۰۱۸، هیئت مدیره‌ی سازمان ESRB اعلام کرد که شروع به اعمال برچسب “پرداخت درون برنامه” برای نسخه‌ی فیزیکی بازی‌ها خواهد کرد. هدف از این کار طبق گفته‌ی رئیس ESRB، پاتریشا ونس (Patricia Vance)، مطلع شدن والدین از وجود این ویژگی در باز‌ی‌های خریداری شده بود. حالا با وجود لوت باکس‌ها (Loot Box) شرایط گذشته مجددا تکرار شده است. مشکل برچسب در آن زمان این‌ بود که همه چیز از سیزن پس گرفته تا موسیقی و از همه مهم‌تر لوت باکس‌ها را شامل می‌شد. برچسب جدید تنها از عبارت “خرید درون برنامه به همراه موارد تصادفی” استفاده کرده است. دلیل این تغییر، ناآشنا بودن والدین با اصطلاحات قبلی و به گفته‌ی ESRB “واضح، مختصر و آسان” شدن مفهوم برچسب است. به این ترتیب والدین می‌دانند که بعد از خرید یک بازی، هزینه‌های دیگری هم‌ وجود خواهد داشت یا خیر.

منظور از موارد تصادفی، لوت باکس‌ها، بسته‌های کارت، صندوق‌های گنج و دیگر موارد از این دست است. برچسب اصلی خریدهای درون برنامه، همچنان برای بازی‌هایی که خریدهای غیر تصادفی مثل بسته‌های الحاقی و موارد تزئینی دارند، استفاده خواهد شد.

نکته‌ی جالب اینجا است که در ابتدا هدف اصلی استفاده از برچسب‌های مربوط به این خریدها، آگاهی والدین بود؛ اما برچسب جدید بیشتر به درخواست بازی‌بازانی که نگران وجود لوت باکس‌ها هستند تهیه شده‌ است‌. اعلامیه سازمان ESRB به شکل زیر است:

ما قصد داریم از گمراهی افرادی که با اصطلاح لوت باکس آشنایی ندارند، خودداری کنیم. بر اساس تحقیقات اخیر، کم‌تر از یک سوم والدین با این عبارت آشنایی دارند. لوت باکس عبارتی است که در بین جامعه‌ی صنعت بازی شناخته شده است؛ اما بیشتر افرادی که آشنایی کم‌تری با صنعت بازی دارند، معنی آن را نمی‌دانند. این برچسب در درجه‌ی اول بنابر درخواست علاقه‌مندان بازی‌ها تهیه شده است؛ اما با این حال ضروری است که همه‌ی مصرف کنندگان، به ویژه والدین، درک کاملی از اطلاعات رتبه‌بندی ما داشته باشند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید