فروش Animal Crossing: New Horizons در چین ممنوع شد

۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

Animal Crossing: New Horizons، جدیدترین انصحاری نینتندو، در حال تبدیل شدن به موفق‌ترین بازی برروی سوئیچ است، اما با این وجود دولت چین خرید و فروش این بازی را کاملا ممنوع کرده است.

احتمالا می‌دانید که کشور چین، یکی از سخت‌گیرترین کشورها در زمینه‌ی ورود محتوای سرگرمی است. سالانه تعداد زیادی فیلم‌های هالیوودی در این کشور اکران نمی‌شوند و برای عرضه‌ی یک بازی غیرچینی در این کشور، آن بازی باید مراحل بررسی بلندمدتی را طی کند. در حالی که ساکنان چینی منتظر Animal Crossing: New Horizons بودند، دولت چین اعلام کرده است که این بازی ابدا به صورت قانونی در این کشور منتشر نمی‌شود. دنیل احمد (Daniel Ahmed)، یکی از تحلیل‌گران مشهور دنیای بازی‌های ویدئویی، اعلام کرده است که دولت چین به دلایل زیر فروش این بازی را ممنوع کرده است:

  1. توانایی ساخت محتوا و بناهای شخصی‌سازی شده در بازی که به استقلال و آزادی هنگ کنگ اشاره می‌کنند.

  2. محبوبیت بسیار زیادی بازی در شبکه‌های اجتماعی در سطح جهان.

دولت چین یکی از عجیب‌ترین سیاست‌ها را در مورد عرضه‌ی بازی‌های ویدئویی دارد. هر بازی که “اعتبار و امنیت ملی چین را تهدید کند” بلافاصله توسط دولت این کشور ممنوع خواهد شد. همچنین هر عنوانی که توسط سازمان رده‌بندی سنی ESRB، درجه‌ی سنی بزرگسال را دریافت کند، در کشور چین منتشر نخواهد شد. البته با این همه، احتمالا Animal Crossing: New Horizons آخرین عنوانی بود که حدس ممنوع اعلام شدن آن در کشور چین را می‌زدیم.

تمامی این‌ها به معنای عدم دسترسی بازی‌بازان چینی به Animal Crossing: New Horizons نیست و مانند اغلب بازی‌ها، گزارشات حاکی از تجربه‌ی بازی در کشور چین به گوش می‌رسد. همانطور که می‌دانید بازی‌بازان چینی سالیان متعددی است که با ایجاد حساب کاربری از یک کشور دیگر، موفق به خرید بازی‌های مختلف و تجربه‌ی آنلاین آن‌ها می‌شوند.

Animal Crossing: New Horizons هم اکنون به صورت انحصاری برروی نینتندو سوئیچ در دسترس است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید