بازی Cyberpunk 2077 در روز عرضه یک به‌روزرسانی مهم دریافت خواهد کرد

23 فروردین 1399 - 15:30

شرایط غیرقابل گریز قرنطینه‌ی حال حاضر که محصول ویروس منحوس کرونا است، صنایع بسیار زیادی را به صورتی مخرب تحت تاثیر قرار داده و روشن است که صنعت بازی و بازی‌سازی نیز از این اثرات بی‌نصیب نبوده و این اخلال همه‌گیر باعث بروز مشکلات بسیاری در روند توسعه‌ی عناوین بزرگ این صنعت گذاسته‌ است.

کمی پیش‌تر اخباری مرتبط با معوق شدن انتشار عنوان بزرگ کمپانی سونی و استودیوی خوش‌نام ناتی داگ (Naughty Dog)، یعنی The Last Of Us : Part 2 منتشر گردید و وخامت اوضاع آنجا مشخص شد که سونی هیچ تاریخ انتشار دیگری را جایگزین نکرد و حتی این عنوان را از روی استور نیز حذف نمود و عنوان کرد که حاضر است هزینه‌ی پیش‌خرید را نیز به خریداران مرجوع نماید. اما گویا این ویروس نمی‌تواند سد راه برخی دیگر از سازندگان شود و باید این مژده را به شما بدهم که عنوان مورد انتظار Cyberpunk 2077، ساخته‌ی استودیوی خوش‌سابقه‌ی لهستانی سی‌دی پراجکت رد (CD PROJEKT RED)، قرار است بی هیچ‌گونه تاخیری در تاریخ مقرر، ۲۷ شهریور ۱۳۹۹(۱۷ سپتامر ۲۰۲۰) منتشر گردد و نشان دهد که ناشرین و سازندگانش می‌خواهند تاخیرهای به وجود آمده‌ی پیشین را جبران نمایند و از این به بعد حتی در سخت‌ترین شرایط هم به وعده‌هایشان عمل کنند.

اما نگرانی‌هایی بر این اساس وجود دارد که اگر این شرایط بحرانی به تاریخ انتشار بازی لطمه نزند، در این صورت ممکن است به جنبه‌های کیفی آن صدمه وارد نماید و از این حیث موجب عهدشکنی گردد. در همین ارتباط یکی از سران بخش‌های مالی شرکت، میشل نوواکوفسکی (Michal Nowakowski) نیز به کند شدن روند متمرکز شدن آن‌ها بر یک بخش بخصوص از بازی اشاره کرده است:

ما در روند تمرکزمان برروی بازی با برخی مشکلات برخورد کرده‌ایم؛ به ویژه در پروسه‌ی ضبط صدای بازیگران.

او افزود:

با وجود این که ما موفق شدیم بخش‌های وسیعی از صداهای خارج از تصویر را به سادگی ضبط کنیم، اما همچنان تعدادی برداشت نهایی باقی مانده ولی اجازه دهید که خیال شما را از این بابت راحت کنم که در این ارتباط هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد. ما قادریم که‌ آن‌ها را در آینده ضبط نماییم و در قالب یک به‌روزرسانی زمان عرضه در اختیار شما قرار دهیم. پس خریداران می‌توانند بازی را در همان روز عرضه تهیه کرده و با دانلود یک فایل اضافه، تمام بخش‌هایی که پس از آماده‌سازی دیسک‌ها و بسته‌بندی تولید شده‌اند را دریافت نموده و به بازی خود اضافه گردانند. درست است که این معضل کمی ما را از انجام کارها باز نگه‌ داشته است، اما این تنها مشکلی است که با آن مواجهیم و برطرف‌سازی آن را در اولیت‌ برنامه‌هایمان قرار داده‌ایم. همان‌گونه که دیگر مشکلات را پشت سر گذاشتیم، این مسئله نیز تاثیر به‌سزایی بر روی پروژه‌ی ما نخواهد گذاشت.

در آخر او از یک نگرانی دیگر سخن گفت:

در نهایت فکر نمی‌کنیم که در روز انتشار مشکلی به وجود بیاید، اما من کنجکاوم که این اتفاق نقدهای قبل از انتشار بازی را چگونه تحت تاثیر قرار خواهد داد. همه‌ی عناوین بزرگ در روز انتشار خود یک به‌روز رسانی برای از بین بردن باگ‌ها و تثبیت انواع مشکلات دریافت می‌کنند، ولی گمان می‌کنم که مشکل حادث شده برای ما کاملا جدید باشد.

علاقه‌مندان و طرفداران این بازی می‌توانند از این نشانی مجموعه‌ی والپیپرهای گزینش شده‌ی گیمفا در ارتباط با این بازی را دریافت کرده و شاید بدین سبب فرایند انتظار خود را کمی تسهیل کنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید