تکفارس؛ بهترین اپلیکیشن هواشناسی سال ۲۰۲۰

۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵

اپلیکیشن‌های هواشناسی یکی از ابتدایی‌ترین ولی مهم‌ترین کارها، یعنی پیش‌بینی آب‌وهوا را برای شما انجام می‌دهند تا بتوانید برای روز یا هفته پیش روی خود برنامه‌ریزی کنید. بسته به برنامه‌ای که شما برای دانلود انتخاب کرده‌اید، ممکن است اطلاعات دیگری مانند پیش‌بینی ماهانه هوا، میزان کل بارش و رطوبت نیز در اختیارتان قرار گیرد.

با این حال، برنامه‌هایی از این دست که قبلا در گوشی شما نبوده‌اند و آن‌ها را دانلود می‌کنید (در اصطلاح برنامه‌های ثالث) خطرهایی نیز به وجود می‌آورند چراکه نیاز به داده‌های مکانی دارند و حتی گاهی مجوزهایی که واقعا لازم ندارند را نیز درخواست می‌کنند. تعدادی از برنامه‌های هواشناسی از جمله The Weather Channel ،AccuWeather و WeatherBug برای فروش داده‌های مکانی به تبلیغ‌کنندگان در معرض اتهام مراجع قضایی قرار گرفته‌اند.

از طرفی دیگر، برنامه‌های هواشناسی داخلی گوشی آیفون شما ( که از داده‌های The Weather Channel استفاده ‌می‌کند) یا برنامه‌ی Google Weather برای سیستم‌عامل اندروید بی‌نقص به نظر نمی‌رسند زیرا به هر حال آن‌ها نیز اطلاعات مکانی شما را دارند. برای اطمینان از امنیت خود می‌توانید وضعیت آب و هوا را به طور دستی در مرورگر اینترنت یا دستگاه دیگری بررسی کنید.

در اپ استور و پلی استور صدها برنامه هواشناسی وجود دارد و ما همه‌ی آن‌ها را امتحان نکرده‌ایم اما با توجه به اطلاعات مربوط به سیاست حفظ حریم خصوصی، بهترین مواردی که برای اندروید و iOS در دسترس هستند را در این مقاله ارائه نموده‌ایم.

برای مطالعه کامل این مقاله تحت عنوان «بهترین اپلیکیشن‌های هواشناسی سال ۲۰۲۰» به این نشانی بروید.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید