شرکت سی‌دی پراجکت رد در مورد بحران ویروس کرونا توضیحاتی ارائه داد

۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰

شرکت سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) توسعه‌دهنده‌ی سری بازی‌های The Witcher و عنوان مورد‌انتظار Cyberpunk 2077، بیانیه‌ای در مورد تاثیر بحران جهانی کووید-۱۹ (COVID-19) بر روند تجاری خود صادر کرده‌ است. در آخرین گزارش درآمدهای این شرکت لهستانی، اعلام شده است که انتظار ندارد این بیماری همه‌گیر تأثیر قابل‌توجهی بر شرایط تجاری در آینده و نیز بعد از این بحران داشته‌ باشد، هرچند این اتفاق می‌تواند در شیوه‌ی خرید بازی توسط بازی‌بازان تأثیر بگذارد.

این شرکت اعلام‌ کرد که در جهت تلاش برای کاهش شیوع این بیماری “اقدامات پیشگیرانه” صورت گرفته‌ است، به‌طوری‌ که اکثر کارکنان خود را به دورکاری فرستاده‌ و فقط برخی کارکنان اصلی به صورت شیفتی در دفاتر شرکت بر روی کارهای مهم در‌حال فعالیت هستند. همچنین لغو سفرهای کاری و منع ورود افراد به دفاتر شرکت که به‌تازگی از سفر خارجی آمده‌اند، صورت گرفته‌ است.

سی‌دی پراجکت رد به‌طور ویژه خاطرنشان کرد که همه‌ی حضورهای برنامه‌ریزی شده‌ی خود را در نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌های تجاری از جمله PAX East و GDC لغو کرده‌ است و حتی جلسات تجاری را به‌طور مجازی برگزار می‌کند. علاوه‌بر این، قبل از بازگشت کارمندان به خانه، سی‌دی پراجکت رد ایستگاه‌های ضدعفونی دست را نصب کرده و تهویه‌ی هوا را در استودیوی خود افزایش داده‌ بود.

سی‌دی پراجکت رد همچنین برای کمک به تیم‌های خود که در خانه به‌سر می‌برند، از زیرساخت‌های فنی نهایت بهره را برده‌ است. در مورد موضوع کار در خانه که از ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ (۱۶ مارس ۲۰۲۰) آغاز شده‌ است، مدیریت این شرکت اذعان دارد که تیم‌ها به‌طور کارآمد در حال فعالیت بوده و همه‌ی پروژه‌ها طبق برنامه‌ریزی در حال انجام هستند.

با داشتن تیم‌هایی که دورکاری می‌کنند، سی‌دی پراجکت رد محافظت‌های ویژه‌ای را برای بازی‌های خود تدارک دیده‌ است. همه‌ی درایوها رمزگذاری می‌شوند و کارمندان از یک شبکه‌ی وی‌پی‌ان (VPN) استفاده می‌کنند که از “سخت افزار تخصصی” خریداری‌ شده برای این کار بهره می‌برد.

سی‌دی پراجکت رد معتقد است که بحران به‌وجود آمده‌ی ناشی از ویروس کرونا تاثیر قابل‌توجهی بر فروش بازی‌ها نخواهد‌‌ داشت. در‌حال حاضر اکثر فروش بازی‌های این توسعه‌دهنده دیجیتالی است و این امر باعث می‌شود وضعیت تجاری و اقتصادی آن‌ها تا حد زیادی از شرایط فعلی به‌وجودآمده مصون بماند.

با این حال، انتظار می‌رود که فروش بازی‌های فیزیکی کاهش یابد؛ زیرا دولت‌ها به مردم دستور می‌دهند که در خانه بمانند. سی‌دی پراجکت رد اظهار داشت که هنوز گزارش‌هایی از شرکای توزیع‌کننده‌ی محصولات خود دریافت نکرده‌ است، اما انتظار دارد فروش بازی‌های فیزیکی افت محسوسی را تجربه کرده‌ باشند. این شرکت همچنین به این نکته اشاره کرد که به دلیل روند افزایشی ماندن مردم در خانه، ممکن است آن‌ها عادت خرید خود‌ را تغییر داده و به سمت خریدهای دیجیتالی روی‌ آورند.

در خبری دیگر، این شرکت اعلام کرده‌ بود که عنوان Witcher 3: Wild Hunt نزدیک به ۲۸ میلیون فروش داشته‌ است که با توجه به آمار، بیشترین فروش آن بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی بوده‌ است.

بازی بعدی سی‌دی پراجکت رد عنوان Cyberpunk 2077 می‌باشد که قرار است در ماه سپتامبر برای پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه های شخصی عرضه شود. این شرکت تاکنون تاریخ پیش‌فروش این بازی و همچنین در مورد این‌ که آیا بحران ویروس کرونا تاثیری در برنامه‌های آن‌ها برای انتشار بازی طبق برنامه دارد یا نه، خبری منتشر نکرده‌ است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید