بازسازی زیبای یک فانتزی | نقدها و نمرات Final Fantasy VII Remake

۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵

بازی Final Fantasy VII Remake بلافاصله پس از معرفی به یکی از مورد انتظارترین عناوین نسل فعلی تبدیل شد. حال با نزدیک شدن به زمان عرضه‌ی بازی، نقدها و نمرات این عنوان منتشر شده است. با ما در hدامه همراه باشید تا نقدهای منتشر شده از این عنوان را با یکدیگر مرور کنیم.

شکی در این موضوع وجود ندارد که سری Final Fantasy یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین سری‌های نقش‌آفرینی ژاپنی عرضه شده تا به امروز است. اگرچه در سال‌های اخیر نسخه‌ای جدید از این سری ساخته و عرضه نشده است ولی شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) با معرفی بازی Final Fantasy VII Remake در مراسم E3 سال ۲۰۱۵ همه‌ی هواداران را به شدت هیجان‌زده کرد. حال پس از گذشت حدود ۵ سال از زمان معرفی بازی، بالاخره به عرضه‌ی نهایی بازی نزدیک شده‌ایم و می‌توانیم دی آینده‌ی بسیار نزدیک این عنوان زیبا را تجربه‌ کنیم.

نسخه‌ی اصلی بازی Final Fantasy VII در سال ۱۹۹۷ برای کنسول پلی‌استیشن منتشر شده بود. اگرچه شرکت اسکوئر (Square) وظیفه‌ی انتشار بازی در کشور ژاپن را به عهده داشت ولی مسئولیت انتشار بازی در دیگر مناطق به شرکت سونی واگذار شد. به لطف این همکاری شرکت اسکوئر و شرکت سونی، بازی Final Fantasy VII به اولین نسخه‌ی اصلی از سری Final Fantasy تبدیل شد که در دسترس بازی‌بازان سراسر جهان قرار می‌گرفت.

در این بازی، شما داستان کلود استرایف (Cloud Strife) را دنبال می‌کنید که به عنوان یک مزدور به گروه اکوتروریست ملحق می‌شود تا بتواند جلوی یک شرکت بزرگ برای استفاده از جوهر حیاتی سیاره به عنوان یک منبع انرژی را بگیرد. در ادامه، کلود و دوستان او به تعقیب سفیروث (Sephiroth)، یک ابر انسان قدرتمند که قصد استفاده از انرژی سیاره برای تولد دوباره به عنوان یک Demigod را دارد، فرستاده می‌شوند.

به گفته‌ی تیم سازنده، نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی Final Fantasy VII اگرچه تفاوت‌هایی با نسخه‌ی اصلی دارد ولی همچنان تا حد زیادی به اصل و ریشه‌ی خود وفادار مانده است. بازی Final Fantasy VII Remake در تاریخ ۲۲ فروردین ماه سال جاری (۱۰ آوریل  سال۲۰۲۰ میلادی) به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر خواهد شد.

شما می‌توانید خلاصه‌ای از نقدها و نمرات منتشر شده از این بازی مورد انتظار را در ادامه مشاهده کنید.

TheSixthAxis 10/10

تجربه‌ی این بازی از ابتدا تا انتها به شدت لذت‌بخش است. این بازی را سراسر صحنه‌های خاطره‌انگیز، شخصیت‌های جذاب و مبارزات حماسی تشکیل می‌دهد. اولین بخش از بازی Final Fantasy VII Remake در کنار بهینه و صیقل یافته بودن، بسیار غنی نیز هست.

GameSpot 10/10

فارغ از تجربه‌ی اولیه‌‌ی شما از نسخه‌ی اصلی بازی، Final Fantasy VII Remake یک دست‌آورد فوق‌العاده به شمار می‌رود. انتظار برای عرضه‌ی آن بسیار طولانی بود ولی در زمینه‌ی گیم‌پلی، داستان، شخصیت‌ها و موسیقی، این بازی انتظارات شما را برآورده خواهد کرد و قطعا ارزش انتظار را داشته است. برای کسانی که نسخه‌ی اصلی بازی را تجربه نکرده بودند، این فرصتی است تا متوجه شوند که چرا بازی Final Fantasy VII چنین جایگاه بالایی دارد. این فرصتی است تا بتوانید داستان پیچیده‌ی بازی را تجربه کرده و در کنار شخصیت‌هایی که در خاطره باقی خواهند ماند، سفر کنید. برای آن دسته از کسانی که بازی اصلی را تجربه کرده بودند، Final Fantasy VII Remake همان عنوانی نخواهد بود که ذهن شما آن را به خاطر می‌آورد؛ بلکه این بازی آن چیزی است که قلب شما آن را در یاد دارد.

Digitally Downloaded 10/10

احتمالا این بهترین راهی است که من می‌توانم میزان لذت بردن خود از این بازی را بیان کنم: در بین عناوین سری من کم‌تر از همه به نسخه‌ی اصلی بازی Final Fantasy VII علاقه داشتم. با این حال، پس از تجربه‌ی بازی Final Fantasy VII Remake، به صورت ناخودآگاه دوباره به سراغ نسخه‌ی اصلی این بازی رفتم. در همان ساعات اولیه‌ی تجربه‌ی بازی، من این بار بسیار بیشتر از دفعه‌ی نخست مجذوب این عنوان شدم. تماشای صحنه‌های بازی اصلی از درگاه لنز نسخه‌ی Remake، بازی را بسیار هیجان‌انگیزتر و احساسی‌تر کرده است. من لزوما بازی Final Fantasy VII Remake را به عنوان یک جایگزین برای نسخه‌ی اصلی نمی‌بینم. سازندگان بازی را برمبنای جهان و شخصیت‌ها به گونه‌ای ساخته‌اند که این دو بازی به شکل دو روی یک سکه به نظر می‌رسند؛ بدون یکی، دیگری نمی‌تواند وجود داشته باشد. من هرگز فکر نمی‌کردم که اسکوئر انیکس بتواند مرا عاشق بازی Final Fantasy VII بکند. با این حال، به نظر می‌رسد در دوران عجیبی زندگی می‌کنیم.

Wccftech 9.3/10

بازی Final Fantasy VII Remake یک مدرن سازی استادانه‌ی فرمول نسخه‌ی کلاسیک است. این بازی یک عنوان نقش‌آفرینی ژاپنی بسیار باکیفیت است که با وجود برخی مشکلات، از نظر گرافیک، صداگذاری و گیم‌پلی بسیار عالی است. با این حال، برخی تغییرات در داستان ممکن است کام آن افرادی که انتظار یک بازسازی کاملا متعهد به نسخه‌ی اصلی را داشتند، را کمی تلخ کند.

PlayStation Universe 9/10

اگر برخی مشکلات کوچک موجود را کنار بگذاریم، بازی Final Fantasy VII Remake شما را از نظر پیشرفت در مقایسه با نسخه‌ی اصلی شگفت‌زده خواهد کرد. با این حال، این بازی ریسک‌هایی را نیز پذیرفته و جای پای خاص خود را خلق کرده است. بازی Final Fantasy VII Remake بسیار زیبا بوده و رد شدن از کنار آن بسیار سخت خواهد بود. این بازی برای هر دو گروه کاربران تازه و قدیمی طراحی شده است و میزان زمان و انرژی صرف شده در ساخت آن در جای جای بازی به خوبی آشکار است.

Attack of the Fanboy 9/10

انتخاب یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ و بازسازی کامل آن تصمیمی بسیار جسورانه و راهی بسیار دشوار به نظر می‌رسید ولی شرکت اسکوئر انیکس با به‌روز کردن گیم‌پلی و غنی‌تر کردن شخصیت‌ها و جهان بازی، به خوبی از پس این کار برآمده است. اگرچه بازی تنها بخشی از داستان نسخه‌ی اصلی که هواداران عاشق آن بودند را شامل می‌شود ولی Final Fantasy VII Remake همچنان یک بازی کامل به نظر می‌رسد و با توجه به این که این بازی تنها بخشی از یک داستان بزرگ‌تر است، هواداران را بی‌صبرانه مشتاق ادامه‌ی داستان خواهد کرد.

IGN 8/10

سطح انتظارها از بازی Final Fantasy VII Remake به شدت بالا بود و این بازی نیز تقریبا در سطح انتظارها ظاهر شده است. گیم‌پلی بازی در بالاترین سطح بوده و تنوع دشمنان شما را دائما درگیر و هیجان‌زده خواهد کرد. با این حال، بخش‌های نقش‌آفرینی جانبی خسته کننده و پیچیدگی‌های Kingdom Hearts گونه‌ی حاضر در بازی گاها لبخند مرا از بین می‌برد ولی این موارد آن قدر طولانی نبودند که لذت تجربه‌ی بازی را به صورت کامل از بین ببرند. این بازی در کنار پایبندی به ریشه های نسخه‌ی قدیمی، در نوع خود یک نقش آفرینی فوق العاده به حساب می‌آید.

Push Square 8/10

با در نظر گرفتن سطح بالای انتظارها از بازی Final Fantasy VII Remake، این عنوانی بسیار خوب است که البته در نهایت برخی از هواداران را ناامید خواهد کرد. با این حال، بازگشت به شهر Midgar آن هم بعد از گذشت ۲۳ سال بیشتر شبیه به یک رویا است. تیم سازنده در زمینه‌ی گسترش داستان نسخه‌ی اصلی و اضافه کردن ایده‌های تازه بسیار عالی عمل کرده است. در برخی مواقع، طراحی ضعیف مراحل لذت شما از بازی را تا حدی کاهش می‌دهد و از نظر گرافیکی نیز بازی با مشکلات و ناهم‌خوانی‌هایی روبه‌رو است. با این حال، زمانی که بازی در اوج خود قرار دارد متوجه می‌شوید که Final Fantasy VII Remake یک بازی فوق‌العاده بوده و با داشتن یک سیستم مبارزات عالی به سطوح بسیار بالایی رسیده است. این بازی شاید آن نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بی‌نقصی نباشد که ۵ سال انتظارش را کشیدیم ولی به طور حتم با یک بازی بسیار لذت‌بخش و خاطره‌انگیز طرف هستیم که جادوی سری Final Fantasy را به خوبی درک کرده است.

1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید