کوجیما: Metal Gear در ابتدا قرار بود عنوانی شبیه به بازی Rambo باشد

۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰

به‌تازگی هیدئو کوجیما (Hideo Kojima)، خالق مجموعه‌ی Metal Gear Solid و عنوان Death Stranding، موفق به دریافت جایزه‌ی یک عمر دستاورد هنری از سوی آکادمی هنر فیلم و تلویزیون بریتانیا (BAFTA) شده و به همین بهانه صحبت‌های جالبی درباره‌ی ساخته‌های تاثیرگذار خود در صنعت بازی‌ها به میان آورده است.

وی در مصاحبه‌ای با خبرنگاران این مراسم ابتدا به سراغ مجموعه‌ی Metal Gear رفت و بیان داشت که نسخه‌ی اول این سری در ابتدا قرار بود عنوانی شبیه بازی محبوب  دهه‌ی هشتاد میلادی یعنی Rambo باشد اما درنهایت کوجیما از پیروی مستقیم دستورات ناشر خود یعنی شرکت کونامی (Konami) سرباز زد.

او به عنوانی فکر می‌کرد که درباره‌ی جنگ باشد اما تا حد ممکن از درگیر کردن مخاطب در مبارزات خودداری کند. کوجیما بازی در ذهن خود تصور می‌کرد که شبیه به سری فیلم‌های ۰۰۷، داستان مردی را روایت کند که به‌تنهایی به قلمروی دشمن نفوذ می‌کند و مجبور است تمام کارها را بی‌سر و صدا و بدون درگیری انجام دهد.

وی همچنین برای توصیف عنوان Death Stranding از عبارت ابداعی “سیستم رشته‌ی اجتماعی” (Social Strand System) استفاده کرد که اگر  به‌اندازه‌ی کافی با کارهای قبلی کوجیما آشنایی داشته باشید حتماً می‌دانید او پیش‌تر نیز در اقدامی مشابه عبارت “اکشن جاسوسی تاکتیکی” (Tactical Espionage Action) را با کلمه‌ی “مخفی‌کاری” جایگزین کرده بود.

در نهایت نیز وی بیان داشت که انتظار دارد المان‌های آنلاین عنوان Death Stranding که به‌صورت غیرهم‌زمان بازی‌بازان را به یک‌دیگر متصل می‌کرد، در آینده الهام‌بخش سایر توسعه‌دهندگان و بازی‌های پرطرفدار باشد. جالب است بدانید کوجیما قبلاً نیز بارها اعلام کرده بود که تاثیرات عنوان Death Stranding برروی صنعت بازی‌ها هنوز درک نشده و در طولانی‌مدت احساس خواهند شد.

لازم به‌ذکر است قسمت دیگر این مصاحبه که شامل صحبت‌های هیدئو کوجیما دررابطه با بازی P.T و تمایل وی به ساخت عنوانی ترسناک می‌شود، از طریق این نشانی در دسترس شما قرار دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید