مجله‌ی اکس‌باکس پس از ۱۸ سال فعالیت تعطیل شد

۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰

شرکت فیوچر (Future)، ناشر رسمی چندین مجله از جمله مجله‌ی رسمی اکس‌باکس، به ناچار برخی از مجلات خود را تعطیل کرده که مجله‌ی رسمی اکس‌باکس با ۱۸ سال سابقه هم جزئی از آن‌ها است.

این شرکت بریتانیایی اعلام کرده است که شش مجله را تعطیل خواهد کرد و اکس‌باکس هم یکی از آن‌ها است. البته مجله‌ی رسمی اکس‌باکس تنها مجله‌ی مربوط به بازی‌های ویدئویی است. فیوچر از هفته‌ی گذشته روند تولید این مجله را متوقف و نویسندگان و طراحان آن را مرخص کرد. این مجله از زمان عرضه‌ی اولین اکس‌باکس یعنی سال ۲۰۰۱ شروع به کار کرده بود و با توجه به عدم محبوبیت اینترنت در آن زمان، موفقیت بسیاری کسب کرد.

پس از سه پوشش سه کنسول قبلی مایکروسافت، متاسفانه این مجله دیگر در زمان عرضه‌ی اکس‌باکس سری اکس فعالیت نخواهد کرد. این ماه یعنی ماه آوریل، آخرین شماره از این مجله عرضه خواهد شد که طرح جلد آن بازی Resident Evil 3 است. فیوچر اعلام کرده که کاهش فروش مجله در سال‌های اخیر، دلیل اصلی تعطیل شدن آن است. فیوچر اعلام کرده است که تعطیلی این مجلات، به خاطر جلوگیری از اخراج شدن سایر افراد در آینده است:

متاسفانه زمانی فرا رسیده است که ما مجبور به اخذ تصمیم سختی شده‌ایم. در این شرایط دشوار، قصد داریم تا از کارکنان‌مان حمایت کنیم و تدابیر برای کاهش تعداد اخراجی‌ها تا حد ممکن اندیشیده شده است. فروش فیزیکی انتشارات ما بسیار کاهش یافته است، اما هنوز در بخش آنلاین وضعیت خوبی داریم. تلاش داریم تا با تغییر وضعیت جهانی و نیازهای مشتریان، به‌روز باشیم.

علاوه بر مجله‌ی رسمی اکس‌باکس، فیوچر چندین مجله‌ی مرتبط به بازی‌های ویدئویی مانند Edge، مجله‌ی رسمی پلی‌استیشن در بریتانیا، PC Gamer و Kotaku نیز هست که هنوز به کار خود ادامه می‌دهند. حال باید دید آیا حق پخش مجله‌ی رسمی اکس‌باکس به دست شرکت دیگری می‌افتد یا دیگر شاهد انتشار این مجله‌ی محبوب نخواهیم بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید