نسخه‌ نینتندو سوییچ BioShock ،Borderlands و XCOM 2 نیاز به دانلود داده‌های زیادی دارند

۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰

در طی دایرکتی که چند روز قبل منتشر شد، شرکت توکی‌ گیمز (۲K Games) تائید کرد که تعدادی از محبوب‌ترین مجموعه‌های خود را برای اولین بار برروی پلتفرم نینتندو عرضه خواهد کرد. اما اگر قصد دارید این عناوین، مخصوصاً Borderlands، را برروی نینتندو سوییچ تجربه کنید، پس بهتر است از همین حالا به فکر آزاد کردن فضای خالی برای آن‌ها باشید.

اگر به خاطر داشته باشید، در حین پخش تریلر مربوط به عناوین توکی شاهد تصاویر روی جلد‌ آن‌ها بودیم که برچسب «نیاز به دانلود» برروی آن‌ها دیده می‌شد. همان‌طور که می‌دانید، برخی از نسخه‌های فیزیکی بازی‌های نینتندو سوییچ از شما می‌خواهند تا بخشی از داده‌های بازی را جداگانه دانلود کنید. البته با در دسترس قرار گرفتن و ارزان‌تر کارتریج‌های ۳۲ گیگابایتی، تا حدودی شاهد کاهش این موارد بوده‌ایم، اما ظاهراً برخی ناشرین هنوز هم قصد دارند از این رویکرد استفاده کنند.

طبق بیانیه‌ی منتشر شده از سوی توکی، این شرکت مدعی است که حجم XCOM 2: Collection بیشتر از ۲۴ گیگابایت نخواهد بود. اما ظاهراً این آن چزی است که انتظارش را داشتیم. با توجه به توضیحات وب‌سایت EB Games کانادا، برای تجربه‌ی بازی باید «حداقل ۲۴ گیگابایت» داده‌ی اضافه دانلود کنید:

بازی نیاز به دانلود حداقل ۲۴ گیگابایت داده نیاز دارد. استفاده از کارت حافظه پیشنهاد می‌شود. فضای مورد نیاز ممکن است تغییر کند. برای جزییات بیشتر به xcom.com مراجعه کنید.

با توجه به اطلاعات به دست آمده، توکی برای انتشار نسخه‌ی نینتندو سوییچ XCOM 2: Collection از کارتریج‌های ۸ گیگابایتی استفاده کرده است که تنها دو ماموریت اول بازی برروی آن قرار دارند.

البته با اطمینان می‌توان گفت که مشکل اصلی برای اکثر بازی‌بازان، بازی Borderlands است که نسخه‌ی فیزیکی آن تنها شامل نسخه‌ی اول می‌شود که البته آن هم نیاز به ۶/۶ گیگابایت دانلود نیاز دارد. پس از آن، شما باید ۳۵ گیگابایت داده‌ی دیگر را برای نصب کردن Borderlands 2 و Borderlands: The Pre-Sequel دانلود کنید.

در نهایت BioShock: The Collection را داریم که از یک کارتریج ۱۶ گیگابابتی استفاده می‌کند اما ظاهراً «محتویات اواخر بازی و موارد بیشتر باید دانلود شوند.»

با این‌که هم‌اکنون کارتریج‌های ۳۲ گیگابایتی با قیمت مناسب در دسترس قرار دارند و تعدادی از ناشران نیز از آن‌ها استفاده کرده‌اند، اما با این‌حال هنوز هم شاهد قرار دادن تنها بخشی از بازی‌های بزرگ برروی کارتریج‌های ۸ و ۱۶ گیگابایتی هستیم. زمانی که توسعه دهندگان و ناشران نمی‌توانند تمام محتویات بازی‌های خود را برروی کارتریج قرار دهند، پس دیگر چه دلیلی دارد که بازی‌بازان نسخه‌ی فیزیکی را تهیه کنند؟ شما در نهایت باید حجم اضافه‌ی ای را دانلود کنید و برای این کار نیز به کارت حافظه نیاز دارید.

خبر خوب این است که تمام بازی‌های ذکر شده یعنی BioShock: The Collection ،XCOM 2 Collection و Borderlands Legendary Collection همگی در تاریخ جمعه ۹ خرداد ماه ۱۳۹۹ (۲۹ مه ۲۰۲۰ میلادی) برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر خواهند شد.

نظر شما چیست؟

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید