استودیوی رمدی با همکاری یک ناشر رده‌بالا دو بازی نسل بعدی را خواهد ساخت

۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

استودیوی رمدی (Remedy)، سازنده‌ی عناوین محبوبی نظیر Alan Wake و Max Payne که سال گذشته نیز بازی Control را برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان عرضه کرد، به تازگی اعلام کرده است که برای ساخت دو بازی نسل بعدی خود، با یک ناشر رده بالا که نام آن هنوز مشخص نیست، قرارداد امضا کرده است. بدون شک این قدم بزرگی برای این استودیوی فنلاندی در هنگام ورود به نسل نهم صنعت بازی محسوب می‌شود.

یکی از این دو بازی، یک عنوان AAA است که هم‌اکنون در مرحله‌ی پیش‌تولید قرار داد و بازی بعدی نیز در همان جهان و فرانچایز جریان دارد، اما مقیاس کوچک‌تری نسبت به بازی قبلی خواهد داشت. هر دو بازی قرار است با موتور داخلی این استودیو یعنی Northlight توسعه پیدا کنند که برای توسعه‌ی بازی Control نیز استفاده شده بود و البته هر دوی این بازی‌ها برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نسل بعدی منتشر خواهند شد.

طبق قراردادی که استودیوی رمدی با ناشر این دو بازی امضا کرده است، تمام مسائل مالی و تامین منابع این دو بازی بر عهده‌ی ناشر خواهد بود و استودیوی رمدی نیز تنها ۵۰ درصد از میزان در‌آمد این دو بازی را دریافت خواهد کرد. همچنین حق مالکیت هردوی این IP‌ها در دستان استودیوی رمدی خواهد ماند.

استودیوی رمدی در اینباره بیانیه‌ای را منتشر کرد:

این همکاری، برنامه‌ها و استراتژی‌های استودیوی رمدی برای تبدیل کردن IP‌ها به فرانچایز‌های طولانی مدت را گسترش خواهد داد. چشم‌انداز‌های مالی و دیدگاه استودیوی رمدی بدون تغییر باقی خواهد ماند. این استودیو قصد دارد تا درآمد و سود عملیاتی خود را در سال ۲۰۲۰ افزایش دهد. بیشتر این سود عملیاتی و درآمد قرار است در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ برای ما اتفاق بیافتد.

این استودیو همچنین قول داده است که تا فردا اطلاعات بیشتری را از این قرارداد منتشر کند، پس اگز علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر هستید، منتظر بمانید.

ماه گذشته بود که استودیوی رمدی اعلام کرد در حال کار بر‌روی ۴ پروژه‌ی مختلف است و تمام این عناوین قرار است با موتور Northlight توسعه داده شوند. پیشنهاد می‌کنیم نقد و بررسی آخرین اثر استودیوی رمدی را از طریق این نشانی مطالعه بفرمایید.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید