مهندس بخش گرافیک شرکت اینتل از معماری کنسول پلی‌استیشن ۵ می‌گوید

PS5 ، اخبار ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵

در طول چند وقت اخیر، اطلاعات گوناگونی از کنسول نسل بعدی پلی‌استیشن ۵ منتشر شده است. با وجود آن که این کنسول از لحاظ قدرت پردازشی و گرافیکی پایین‌تر از رقیب خود یعنی اکس‌باکس سری اکس است، اما به‌نظر می‌رسد توسعه‌دهندگان مختلفی که در این صنعت فعالیت می‌کنند، از پتانسیل‌های پلی‌استیشن ۵ راضی و هیجان‌زده هستند.

از زمان معرفی این کنسول، سازندگان مختلفی در مورد برخی از ویژگی‌های آن صحبت کرده‌اند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به تکنولوژی جدید صدای سه‌بعدی (۳D Audio Engine) اشاره نمود. حال یکی از مهندسان بخش گرافیک شرکت اینتل (Intel) نیز تحت تاثیر ویژگی‌های کنسول پلی‌استیشن ۵ قرار گرفته است.

آقای دیتمار سوچ (Dietmar Suoch)، یکی از مهندسان بخش گرافیک اینتل، در توییتر خود در رابطه با کنسول پلی‌استیشن ۵ توضیحاتی را ارائه داد. وی اشاره کرد که سونی با طراحی خاص این کنسول انتخاب‌های بسیار هوشمندانه و معقولی را انجام داده است. همچنین وی به SSD این کنسول نیز اشاره کرد و پیشرفت‌های آن را چشم‌گیر می‌داند.

سوچ در خصوص کنسول پلی‌استیشن ۵ اظهار داشت:

به نظر می‌رسد که سونی انتخاب‌های هوشمندانه و معقولی را در مورد معماری کنسول پلی‌استیشن ۵ انجام داده است. پیشرفت‌های SSD چشمگیر هستند، اما برای مدت زیادی به تاخیر افتاده است. پردازنده‌ی مرکزی (CPU) و پردازنده‌ی گرافیکی (GPU) این کنسول عالی هستند اما انتظار پیشرفت بیشتری از آن‌ها می‌رفت. من اساساً در مورد ویژگی‌ها و امکانات تکنولوژی جدید صدای سه‌بعدی هیجان‌زده هستم.

اختلاف نظر زیادی بین مخاطبان و توسعه‌دهندگان در رابطه با کنسول پلی‌استیشن ۵ وجود دارد. با این حال باید تا هنگام عرضه‌ی این کنسول منتظر بمانیم. سونی مدتی پیش تایید کرد که قابلیت Backward (پشتیبانی از بازی‌های نسل قبل) این کنسول محدود نخواهد بود و اکثریت قابل‌ توجهی از عناوین کنسول پلی‌استیشن ۴ برروی پلی‌استیشن ۵ قابل بازی خواهند بود.

کنسول پلی‌استیشن ۵ قرار است در تعطیلات آخر سال ۲۰۲۰ میلادی به بازار عرضه شود.

12345678910(39 رای, میانگین آرا 8٫13 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید