اولین نقد از بازی Half-Life: Alyx منتشر شد

۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

پس از بیش از یک دهه انتظار، جدیدترین نسخه از سری Half-Life فردا در دسترس هواداران قرار خواهد گرفت. با توجه به این وقفه‌ی طولانی مدت و درخواست‌های مداوم هواداران از شرکت ولو (valve) برای ساخت یک نسخه‌ی جدید، مشخص است که سطح انتظارها از این بازی بسیار بالا خواهد بود. با این حال، اگر بتوانیم اولین نقد منتشر شده از بازی را به عنوان یک معیار قابل قبول در نظر بگیریم، به نظر می‌رسد با یک بازی بسیار خوش‌ساخت و باکیفیت طرف هستیم.

در جدیدترین نسخه از مجله‌ی Edge، شاهد انتشار اولین نقد از بازی اکشن، تیراندازی و واقعیت مجازی Half-Life: Alyx هستیم. منتقدین این مجله، نمره‌ی بسیار خوب ۹ از ۱۰ را به بازی اختصاص داده‌اند. شرکت ولو پیش از این بیان کرده بود که تکنولوژی واقعیت مجازی نه تنها برای انتقال تجربه‌ی این بازی ضروری است، بلکه چیزهای زیادی را به آن اضافه می‌کند. در جدیدترین نقد منتشر شده، نویسنده نیز به تحسین این جنبه از بازی پرداخته و برروی مزیت‌های این بخش تاکید کرده است.

اگرچه نمره‌ی ۹ از ۱۰ به خودی خود بسیار باارزش است ولی بد نیست بدانید که مجله‌ی Edge یکی از سخت گیرانه‌ترین سیستم‌های نمره‌دهی در بین منتقدین را داشته و به این سادگی نمرات بالا را به بازی‌ها اختصاص نمی‌دهد. با هدف مقایسه‌ی این بازی با عناوین قبلی سری، بد نیست بدانید که این مجله نمرات ۹، ۱۰ و ۸ از ۱۰ را به ترتیب به نسخه‌ی اول، نسخه‌ی دوم و در نهایت بازی Half Life 2: Episode One اختصاص داده بود.

بازی Half-Life: Alyx فردا، دوشنبه، ۴ فروردین ماه سال جاری (۲۳ مارس سال ۲۰۲۰ میلادی) به صورت انحصاری در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی و هدست‌های واقعیت مجازی این پلتفرم قرار خواهد گرفت. پیش‌دانلود این بازی از روز جمعه‌ی همین هفته آغاز شده است. پس اگر بازی را خریداری کرده‌اید، فرصت را از دست ندهید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید