پلی‌استیشن ۵ مدیر سابق بازاریابی اکس‌باکس را ناامید نکرده است

۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

پس از برنامه‌ی زنده‌ی دیروز شرکت سونی و انتشار اطلاعات جدید از کنسول پلی‌استیشن ۵، آقای آلبرت پنلو (Albert Penello)، یکی از مدیران ارشد بازاریابی سابق شرکت مایکروسافت، نظر خود درباره‌ی کنسول نسل بعدی شرکت سونی را بیان کرده است.

آقای پنلو که در سال ۲۰۱۸ و پس از ۱۷ سال همکاری از شرکت مایکروسافت جدا شده بود، امروز نظر خود درباره‌ی صحبت‌های آقای مارک سرنی (Mark Cerny) و قطعات سخت‌افزاری کنسول پلی‌استیشن ۵ را منتشر کرده است.

همانند بسیاری از کاربران و هواداران، آقای پنلو نیز به واسطه‌ی متغیر بودن فرکانس پردازنده‌ی مرکزی و پردازنده‌ی گرافیکی کنسول پلی‌استیشن ۵ متعجب شده است.

آیا من درست شنیدم؟ برای این که پردازنده‌ی گرافیکی به فرکانس ۲٫۳ گیگاهرتزی برسد، پردازنده‌ی مرکزی دیگر نمی‌تواند با بیشترین فرکانس خود کار کند؟ باید اعتراف کنم که چگونگی کارکرد بهینه‌سازی مصرف انرژی مرا کاملا سردرگم کرده است.

البته منظور آقای سرنی در مراسم دیشب این بود که پردازنده‌ی مرکزی کنسول پلی‌استیشن ۵ دائما برروی فرکانس ۳٫۵ گیگاهرتز کار نمی‌کند. این موضوع در مورد پردازنده‌ی گرافیکی نیز صدق کرده و قرار نیست چیپ‌ست گرافیکی کنسول نسل بعدی شرکت سونی دائما برروی حداکثر فرکانس کاری خود به فعالیت بپردازد.

مدیر بازاریابی سابق اکس‌باکس در ادامه به این موضوع اشاره کرد که «آقای سرنی بیان کردند که قدرت اضافی پردازنده‌ی مرکزی در اختیار پردازنده‌ی گرافیکی قرار می‌گیرد تا بتواند به فرکانس ۲٫۳ گیگاهرتزی برسد. او در ادامه به یک حالت فرضی اشاره کرد که هر دو پردازنده‌ی مرکزی و پردازنده‌ی گرافیکی ممکن است با حداکثر توان کار کنند».

آقای سرنی در جریان مراسم شب گذشته بیان کردند که در بیشتر عناوین عرضه شده برروی کنسول پلی‌استیشن ۵، پردازنده‌ی مرکزی و پردازنده‌ی گرافیکی با حداکثر توان کار خواهند کرد ولی با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی، می‌توانند در مواردی از فرکانس خود بکاهند.

آقای پنلو در پاسخ به این سوال که آیا از سخت‌افزار طراحی شده توسط شرکت سونی شگفت‌زده شده یا خیر بیان کرد که کنسول پلی‌استیشن ۵ او را ناامید نکرده است. ایشان در ادامه بیان کردند که انتظار یک قدرت پردازشی گرافیکی بالاتر از ۹ ترافلاپس در کنسول بعدی پلی‌استیشن را نداشته‌اند و این که شرکت سونی تصمیمات بسیار هوشمندانه‌ای در طراحی کنسول نسل بعدی خود اتخاذ کرده است.

من فکر می‌کنم که آن‌ها چندین تصمیم بسیار هوشمندانه گرفته‌اند. اگر به خاطر داشته باشید، من هیچ وقت فکر نمی‌کردم که این کنسول فاصله‌ی زیادی تا ۹ ترافلاپس داشته باشد. پس من ناامید نشده‌ام.

اگر این کنسول واقعا با قیمت ۳۹۹ دلار به بازار عرضه شود، من فکر می‌کنم که بسیار عالی باشد.

در انتهای مطلب، کاربری از آقای پنلو درباره‌ی سرعت بسیار بالای درایو حالت جامد کنسول پلی‌استیشن ۵ سوال کرده و از آقای پنلو خواسته تا قیمت احتمالی درایوهای استفاده شده در دو کنسول را مقایسه کنند. آقای پنلو در پاسخ به این سوال بیان کرده که:

اکس‌باکس یک واحد اختصاصی داشته و درایو حالت جامد داخلی برروی برد لحیم شده است. از این رو من نمی‌دانم که کدام یک بهتر یا بدتر است.

نظر شما درباره‌ی صحبت‌های دیروز آقای مارک سرنی درباره‌ی سخت‌افزار کنسول پلی‌استیشن ۵ چه بود. آیا کنسول نسل بعدی شرکت سونی توانست نظر شما را به خود جلب کند یا خیر؟ شما می‌توانید با مراجعه به این نشانی سخت‌افزار دو کنسول را با یکدیگر مقایسه کنید.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید