تاریخ عرضه‌ی دقیق اکس‌باکس سری اکس مشخص شد [به‌روزرسانی]

به‌روزرسانی: در حالی که وبسایت رسمی اکس‌باکس، انتشار کنسول در روز شکرگزاری ۲۰۲۰ را تایید کرده بود، مایکروسافت دوباره این وبسایت را به‌روزرسانی کرد و در حال حاضر، باز هم با همان تاریخ “تعطیلات ۲۰۲۰” رو به رو هستیم.

خبر اصلی: با توجه به نزدیک شدن به تاریخ عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی، سونی و مایکروسافت اطلاعات بیشتری را از این کنسول‌ها منتشر می‌کنند و مایکروسافت هم در اقدامی جالب، تاریخ عرضه‌ی دقیق اکس‌باکس سری اکس را مشخص کرده است.

پیش از این اعلام شده بود که هر دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس، در تعطیلات سال ۲۰۲۰ منتشر خواهند شد، اما تاریخ دقیقی برای آن اعلام نشده بود. در حالی که به این تاریخ نزدیک‌تر می‌شویم، نبرد اطلاعات بین این دو کنسول هم داغ‌تر می‌شود. دیروز بود که اکس‌باکس، مشخصات فنی کامل سری اکس را منتشر کرد و امروز هم مارک سرنی (Mark Cerny)، معمار ارشد پلی‌استیشن، این اطلاعات را برای کنسول سونی منتشر کرد که شما می‌توانید از طریق این لینک، به این اطلاعات و مقایسه‌ی آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

خب حالا با توجه به وبسایت رسمی اکس‌باکس، متوجه شدیم که تاریخ رسمی عرضه‌ی اکس‌باکس سری اکس، روز شکرگزاری ۲۰۲۰ است. روز شکرگزاری هر ساله در روز ۲۶ نوامبر در آمریکا برگزار می‌شود که با توجه به این موضوع، می‌توانیم در تاریخ پنج شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹ منتظر عرضه‌ی اکس‌باکس سری اکس باشیم. روز شکرگزاری دقیقا اولین روز از تعطیلات آخر سال میلادی است که همزمان با آخر هفته‌ی جمعه‌ی سیاه نیز هست.

در حال حاضر می‌دانیم که سونی هم قصد دارد کنسول خود را حوالی این تاریخ منتشر کند، اما انتظار می‌رود که یک تا دو هفته بین این دو کنسول فاصله باشد. امروز مارک سرنی در جریان یک استریم زنده، اطلاعات فنی زیادی را در مورد این کنسول منتشر کرد که شما می‌توانید از طریق این لینک، مشخصات فنی کامل این کنسول را مطالعه کنید. سرنی در جریان این مراسم، تاکید زیادی برروی SSD سریع پلی‌استیشن و سخت‌افزار ویژه‌ی صوت سه بعدی داشت.

نظر شما چیست؟ در نهایت برنده‌ی رقابت کنسول‌ها در نسل نهم چه کسی خواهد بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

12345678910(36 رای, میانگین آرا 9٫44 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید