درواقع قرار بود در GDC 2020 از پلی‌استیشن ۵ رونمایی شود

۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰

مدت‌ها انتظار و بی‌خبری کشیدیم و چشم امید را به شایعات و گمانه‌زنی‌های بی‌اساس دوختیم تا این‌که شرکت سونی روز گذشته به‌طور رسمی تاریخ رونمایی از کنسول پلی‌استیشن ۵ را اعلام کرد. اما آیا در تمام این مدت که سردرگم شایعات بودیم، این تاریخ از قبل برنامه‌ریزی شده بود؟

روز گذشته پس از انتشار خبرِ تاریخ رونمایی نماینده‌ی نسل نهم سونی در دنیای بازی‌های ویدئویی، صفحه‌ی رسمی پلی‌استیشن در ژاپن اعلام کرد که تمام اطلاعاتی که قرار است در لایواستریم امشب منتشر شوند درواقع برای رونمایی در رویداد GDC 2020 برنامه‌ریزی شده بودند.

این رویداد که ابتدا قرار بود در تاریخ ۲۶ اسفند ماه ۱۳۹۸ الی ۱ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود، به‌دلیل شیوع ویروس کرونا به‌طور کل به تابستان سال جاری موکول شد و جالب است بدانید سونی یکی از اولین شرکت‌هایی بود که تمام برنامه‌هایش برای حضور در GDC 2020 را لغو کرد. اگرچه شرایط نامناسب بهداشت جهانی برنامه‌ریزی‌های پلی‌استیشن را بهم زد اما آن‌ها درنهایت تصمیم گرفتند در تاریخی مشابه، از کنسول نسل بعدی خود رونمایی کنند.

پلی‌استیشن ۵ که برای عرضه در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی برنامه‌ریزی شده است، امروز راس ساعت ۱۹:۳۰ به‌وقت تهران رونمایی خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید