اختصاصی گیمفا: راهنمای قدم به قدم و جامع Dark Souls Remastered (یک بخش تا پایان)

یکی دو بار اولی که خودتان بازی های استاد میازاکی را تجربه می کنید به کنار، ولی مهم تر از آن دفعاتی است که باید به راهنماهای این عناوین مراجعه کنید و تازه در می یابید که “عجب!! پس اینجا این بود قضیه اش!! پس این شخصیته واسه این بود که دیگه پیداش نشد!!” و بسیاری “آهان!!” های دیگر که به شما می گویند هنوز در نیمی از عمق دنیای بازی هم فرو نرفته اید. به واقع بدون راهنما و گشت و گذار در اینترنت تقریبا محال است که بتوانید سری سولز و بلادبورن را صد در صد کنید و کل رمز و رازهای آن را بفهمید. به همین دلیل هم نیاز خیلی زیادی در این بازی ها به یک راهنمای جامع حس می شود. کاربران خارجی که در این مورد راحتند و صدها راهنمای بی نظیر به زبان مادری در اختیارشان است ولی بازیبازان کشورمان مخصوصا کسانی که با این سری بیگانه هستند و یا زبان انگلیسی مناسبی ندارند اگر بخواهند این بازی ها را کاملا به اتمام برسانند به مشکل خواهند خورد.  افرادی نیز که در این بازی ها حرفه ای هستند هم بالاخره نیاز دارند تا به راهنما مراجعه کنند تا تمام رازهای بازی را بفهمند و خیلی از ما وقتی به راهنماهای خارجی مراجعه کرده ایم تازه دریافته ایم کلی از موارد بازی بوده که نمی دانسته ایم و شخصیت ها و پایان مخفی و … برای خودشان داستان و خطی مخصوص دارند.

به همین دلیل هم چه برای بازیبازان حرفه ای سری سولز چه برای مبتدی ها که می خواهند اولین بار به استقبال این سری بروند، وجود یک راهنمای فارسی که به راحتی آن ها را در بازی پیش ببرد و تمامی رازهای بازی را برای آنها باز کند می تواند خیلی مفید باشد. بازی های هیدتا میازاکی واقعا شگفت انگیز هستند هر کدام برای خود یک دنیای بسیار بسیار پیچیده با کلی قوانین نانوشته و شخصیت های عجیب و وقایع غیر منتظره هستند و گاهی حتی کوچکترین حرکات بازیباز منجر به عواقبی جذاب یا از بین رفتن شانس اتمام خط داستانی یک شخصیت و … خواهد شد. بازی های میازاکی فارغ از این که نامشان Demon’s Souls است یا Dark souls  و یا Bloodborne همگی دنیایی خیلی خیلی پیچیده تر از چیزی که به نظر می رسد دارند و پیچیدگی مراحل بازی حتی نصف آن پیچیدگی کلی و رمز و رازهایی که در پس تمامی بخش های دنیای این بازی ها خوابیده و مخفی شده اند را نیز ندارند و در این بازی ها مهم بخش هایی نیست که می بینید بلکه مهم تر مواردی است که نمی بینید. رازهایی که وقتی آن ها را در می یابید تازه می فهمید که فقط و فقط یک نابغه می تواند چنین پیچ و تاب و عواقب و روابط شخصیت ها و … را در یک بازی بگنجاند آن هم با درصد خطای تقریبا صفر.

داستان ما و بونفایرها… داستان عشقی دشوار…

بعد از استقبال بسیار خوب از راهنمای جامع بازی Bloodborne و Dark Souls III و Resident Evil 7 تصمیم گرفتم تا با انجام یک نظر سنجی از شما عزیزان راهنمای بعدی را تعیین کنم و این اتفاق رخ داد و بازی بی نظیر Dark Souls Remastered توسط شما عزیزان برای راهنمای جامع بعدی تعیین گردید. انتخابی که برای من نیز بسیار عالی بود تا با توجه به شناخت و تسلط کاملی که بر عنوان Dark Souls دارم و آن را در نسل هشتم نیز بازی کرده ام در کنار ترجمه مطالب و راهنماهای خارجی، یک راهنمای قدم به قدم فارسی در مورد تمامی مراحل این عنوان و نحوه پیشروی در آن ها و مبازه با باس ها و …. به صورت جامع و به زبان فارسی برای شما عزیزان تهیه کنم. لازم به ذکر است که همان ظور که قبلا نیز خدمت شما عرض کرده ام این مطالب از آن جهت اختصاصی گبمفا هستند که مانند آن ها به زبان فارسی و به صورت یک راهنمای کامل نوشتاری وجود ندارد وگرنه قطعا بخش های زیادی از این مطالب با توجه به اطلاعات و نوشته های انگلیسی و راهنماهای این بازی نوشته و ترجمه شده اند، اما در ایران این راهنمای فارسی نوشتاری و قدم به قدم Dark Souls Remastered برای اولین بار تاکنون توسط گیمفا انجام شده است. قصد داریم تا این راهنما را که به دلیل انتخاب شما در نظرسنجی نگارش می گردد با فاصله زمانی کم و به صورت هفته ای دو قسمت برای شما قرار دهیم و انشالله به پایان برسانیم.  در این راهنما هیچ هیچ سنگ و آیتم ارتقایی پنهان نمی ماند، هیچ منطقه مخفی پنهان نخواهد ماند و هیچ باس مخفی زنده نمی ماند، تمامی گنج های ارزشمند و سلاح ها و زره ها و شخصیت ها و… کشف می شوند و حتی در روند راهنما به دی ال سی بازی که در نسخه ریمسترد قرار دارد نیز خواهیم پرداخت. به کدام مسیر باید بروید؟ چطور باید بروید؟ کجا می توانید یک شمشیر بی نظیر پیدا کنید؟ اون چه موجودیه که مدام داره شما رو می کشه؟ اون باس لعنتی رو چطوری بکشم؟ حلقه های قدرتمند بازی کجا هستن؟ پاسخ های شما همگی اینجاست. در ابن راهنما از شروع بازی به صورت مرحله به مرحله تمامی بخش های بازی کاملا قدم به قدم شرح داده خواهند شد تا در نهایت کاملترین راهنمای نوشتاری جامع فارسی برای این بازی به دست اید و اختصاصا توسط گیمفا به شما تقدیم گردد. امیدوارم که این راهنمای قدم به قدم و جامع Dark Souls Remastered که برای اولین بار توسط گیمفا به زبان فارسی تهیه می شود و انتخاب خود شما بوده است نیز به مانند راهنمای جامع Bloodborne و Dark Souls III و Resident Evil 7 مورد رضایت و توجه شما عزیزان قرار بگیرد و این مقالات راهنما بتوانند گاهی به کمک شما بیایند. پیشنهاد می کنم با چهاردهمین قسمت سری مقالات راهنمای قدم به قدم و جامع Dark Souls Remastered با بنده و وبسایت تحلیلی خبری گیمفا همراه شوید.

نقشه ای کلی از مناطق بازی و موقعیت آنها نسبت به یکدیگر

در آخرین بخش راهنمای قبلی وارد منطقه Tomb  of Giant شدیم که در این قسمت مسیر را مجددا از ابتدای Tomb  of Giant پیش می گیریم تا گیج نشوید.

  • منطقه Tomb of the Giants

  آیتم هایی که اینجا خواهید یافت:

  • Humanity
  • Large Soul of a Proud Knight
  • Large Soul of a Proud Knight
  • Skull Lantern
  • Replenishment
  • White Titanite Chunk
  • Large Soul of a Proud Knight
  • Large Soul of a Proud Knight
  • (Eye of Death (x3 
  • Large Soul of a Proud Knight
  • Soul of a Brave Warrior
  • Large Divine Ember
  • White Titanite Chunk
  • Soul of a Brave Warrior
  • Covetous Silver Serpent Ring
  • Effigy Shield
  • White Titanite Chunk
  • Soul of a Brave Warrior
  • Soul of a Hero
  • Soul of a Hero
  • White Titanite Slab
  • White Titanite Chunk
  • Lord Soul

  از اینجا و بعد از کشتن باس از نردبان بالا بروید تا به یک بخش خیلی خیلی تاریک برسید. اینجا بسیار آرام و قدم به قدم جلو بروید و به سمت نورهای کوچکی که می بینید حرکت نمایید. در کنار نور دوم یک پلتفرم سنگی است که با دقت از روی آن بروید و به منطقه Tomb of the Giants می رسید. در اینجا و کمی جلوتر یک اسکلت بزرگ در تاریکی پنهان شده است. بعد از کشتن ان به سمت چراغ بعدی بروید که بک پلتفرم سنگی دیگر می رسد که از َآن پایین بروید و در ادامه یک بار دیگر هم این کار را انجام دهید. وقتی پایین رسیدید باید خیلی آماده باشید زیرا اینجا یکی از مرگبار ترین و بدترین بخش های این سیاهچال و کل بازی است.

  در اینجا و کمی جلوتر یک اسکلت بزرگ در تاریکی پنهان شده است. بعد از کشتن ان به سمت چراغ بعدی بروید که بک پلتفرم سنگی دیگر می رسد که از َآن پایین بروید و در ادامه یک بار دیگر هم این کار را انجام دهید. وقتی پایین رسیدید باید خیلی آماده باشید زیرا اینجا یکی از مرگبار ترین و بدترین بخش های این سیاهچال و کل بازی است. اینجا چندین تیرانداز تقریبا نامرئی از بالا شروع به تیراندازی می کنند و دو اسکلت بزرگ هم از سمت راست می آیند. بهتر است مبارزه نکنید و خیلی سریع با غلت زدن از اسکلت ها و تیراندازان دور شوید و از یک بخش دیگر که می توانید از َآن لیز بخورید و پایین بروید. وقتی دارید از این بخش لیز خورده و پایین می روید به سمت راست متمایل باشید و کاملا در این سمت حرکت کنید تا نهایتا به روی یک جسد با HUMANITY فرود بیایید.

  اینجا چندین تیرانداز تقریبا نامرئی از بالا شروع به تیراندازی می کنند و دو اسکلت بزرگ هم از سمت راست می آیند. بهتر است مبارزه نکنید و خیلی سریع با غلت زدن از اسکلت ها و تیراندازان دور شوید و از یک بخش دیگر که می توانید از َآن لیز بخورید و پایین بروید. وقتی دارید از این بخش لیز خورده و پایین می روید به سمت راست متمایل باشید و کاملا در این سمت حرکت کنید تا نهایتا به روی یک جسد با HUMANITY فرود بیایید. در انتهای این بخش وقتی که کاملا لیز خورده و به پایین رسیدید به سمت چپ بروید و از نردبان پایین بروید تا به خوشحالی هر چه تمام تر به بونفایر برسید! واقعا بونفایر اینجا مثل یک نعمت است!

  در انتهای این بخش وقتی که کاملا لیز خورده و به پایین رسیدید به سمت چپ بروید و از نردبان پایین بروید تا به خوشحالی هر چه تمام تر به بونفایر برسید! واقعا بونفایر اینجا مثل یک نعمت است! در بالای نردبان و وقتی به سمت نور بروید به شخصیت Patches می رسید که از شما می پرسد آیا cleric هستید؟ گزینه No را بزنید. حالا به سمت نوری که جلویتان است بروید تا یک کات سین ببینید و یک خیانت آشنا را شاهد باشید که گویا در این سری مد است! وقتی پرت شدید پایین، اینجا چند جسد هستند که از آنها LARGE SOUL OF A PROUD KNIGHT, LARGE SOUL OF A PROUD KNIGHT  و آیتم مهم SKULL LANTERN را بردارید. این آیتم را به عنوان سلاح ثانویه در دست چپتان تجهیز کنید و مسیر را از کنار دیوار ادامه دهید تا به زنی برسید که به شما در مورد چند hallow هشدار می دهد و کمی که جلوتر بروید به شما حمله می کنند. وقتی آنها را کشتید می توانید با زن صحبت کنید و REPLENISHMENT بگیرید. از جایی که دشمنان را کشتید به سمت راست بپیچید و از یک بخش برآمدگی کوچک بالا بروید تا WHITE TITANITE CHUNK را پیدا کنید. سپس مسیر را به صورت مستقیم از جایی که دشمنان را کشتید ادامه دهید تا مسیری را پیدا کنید که به یک نردبان می رسد و این نردبان هم به دیواری فیک می رسد که ضربه بزنید تا نمایان شود.

  در بالای نردبان و وقتی به سمت نور بروید به شخصیت Patches می رسید که از شما می پرسد آیا cleric هستید؟ گزینه No را بزنید. حالا به سمت نوری که جلویتان است بروید تا یک کات سین ببینید و یک خیانت آشنا را شاهد باشید که گویا در این سری مد است! وقتی پرت شدید پایین، اینجا چند جسد هستند که از آنها LARGE SOUL OF A PROUD KNIGHT, LARGE SOUL OF A PROUD KNIGHT  و آیتم مهم SKULL LANTERN را بردارید. این آیتم را به عنوان سلاح ثانویه در دست چپتان تجهیز کنید

   

 • از بخش دیوار فیک به سمت چپ بروید و آماده دفاع در برابر تیراندازان باشید (اگر مردید و خواستید به اینجا برگردید کافیست از نردبان بونفایر بالا بروید و بلافاصله به سمت راست بپیچید). زمانی که به یک حفره مربعی شکل در زمین رسیدی به سمت چپ بروید و از بخش برآمدگی این منطقه بالا بروید. در بالا یک نردبان است که به دو عدد اسکلت بزرگ دیگر می رسد. وقتی دشمنان را کشتید می توانید LARGE SOUL OF A PROUD KNIGHT را از روی یک جسد روی زمین بردارید. در سمت چپ و عقبی این بخش یک نردبان است و در بالای آن دوباره یک نردبان دیگر. از آنها بالا بروید و از بخش برآمدگی هم بالا بروید تا در نهایت LARGE SOUL OF A PROUD KNIGHT را بگیرید.

  اگر آماده نبرد با ده ها اسکلت بزرگ لعنتی عوضی فلان فلان شده هستید از نردبان پایین بروید و به بخش کف این منطقه بپرید. پیشنهاد می کنم که ابتدا و قبل از رفتن به دل خطر، هر چقدر را که می توانید با حمله از راه دور بکشید. وقتی موفق شوید که به هر شکل این اسکلت ها را بکشید می توانید SOUL OF A BRAVE WARRIOR و LARGE DIVINE EMBER را بردارید. حالا دوباره از نردبان برگردید بالا و به بونفایر بروید و استراحت کنید تا در قسمت بعدی مسیر را پیش بگیریم.

برگردید پایین و حالا قبل از نردبان به سمت چپ بپیچید. شما می توانید از اینجا بپرید پایین روی یک جسد با ۳ عدد EYE OF DEATH. حالا پایین بپرید و به سمت نردبان بروید ولی به جای پایین رفتن از آن از سمت راست آن بپرید پایین تا روی یک جسد با LARGE SOUL OF A PROUD KNIGHT فرود بیایید. از اینجا هم می توانید بپرید پایین تا به کف این منطقه برسید. از بخش شیبدار پایین برگشته و به سمت حفره مربعی شکل در زمین بروید. اگر آماده نبرد با ده ها اسکلت بزرگ لعنتی عوضی فلان فلان شده هستید از نردبان پایین بروید و به بخش کف این منطقه بپرید. پیشنهاد می کنم که ابتدا و قبل از رفتن به دل خطر، هر چقدر را که می توانید با حمله از راه دور بکشید. وقتی موفق شوید که به هر شکل این اسکلت ها را بکشید می توانید SOUL OF A BRAVE WARRIOR و LARGE DIVINE EMBER را بردارید. حالا دوباره از نردبان برگردید بالا و به بونفایر بروید و استراحت کنید.

از اینجا می توانید غلت بزنید به بخشی که اسکلت بزرگ منتظرتان است. سپس به راست بروید و مسیر را دنبال کنید و بعد از یک سگ اسکلتی دیگر، نهایتا به بونفایر خواهید رسید. قبل از این که جلوتر بروید کمی برگردید عقب و از لبه بخشی که مستقیم و در بالای این جا قرار دارد EFFIGY SHIELD را بردارید.

در بالای نردبان که در بالای بونفایر است به آن شخص نامردی می رسید که شما را انداخته بود پایین. متاسفانه بهترین کاری که اینجا می توانید انجام دهید این است که وی را ببخشید و به راه خود بروید. از دور گودال بزرگ کنار دیوار مسیر را ادامه دهید و سپس ۴ اسکلت را از بین ببرید. وقتی از دروازه مه گرفته رد شدید آماده باشید تا چند تا دشمن از نوع متفاوت را از بین ببرید. سپس شوالیه را بکشید تا WHITE TITANITE CHUNK بگیرید. همچنین از روی جسد SOUL OF A BRAVE WARRIOR را بردارید. اگر دقیقا در همین جا پایین بپرید (شاید برخی علامت هم گذاشته باشند) می توانید روی یک پلتفرم زیرین فرود بیایید تا COVETOUS SILVER SERPENT RING که از نظر من بهترین حلقه کل سری سولز است را بگیرید که مقدار روح را که از دشمنان می گیرید زیاد می کند و در این بازی روح یعنی همه چیز.

در بالای نردبان که در بالای بونفایر است به آن شخص نامردی می رسید که شما را انداخته بود پایین. متاسفانه بهترین کاری که اینجا می توانید انجام دهید این است که وی را ببخشید و به راه خود بروید. از دور گودال بزرگ کنار دیوار مسیر را ادامه دهید و سپس ۴ اسکلت را از بین ببرید. وقتی از دروازه مه گرفته رد شدید آماده باشید تا چند تا دشمن از نوع متفاوت را از بین ببرید. سپس شوالیه را بکشید تا WHITE TITANITE CHUNK بگیرید. همچنین از روی جسد SOUL OF A BRAVE WARRIOR را بردارید. اگر دقیقا در همین جا پایین بپرید (شاید برخی علامت هم گذاشته باشند) می توانید روی یک پلتفرم زیرین فرود بیایید تا COVETOUS SILVER SERPENT RING که از نظر من بهترین حلقه کل سری سولز است را بگیرید که مقدار روح را که از دشمنان می گیرید زیاد می کند و در این بازی روح یعنی همه چیز.

از اینجا می توانید غلت بزنید به بخشی که اسکلت بزرگ منتظرتان است. سپس به راست بروید و مسیر را دنبال کنید و بعد از یک سگ اسکلتی دیگر، نهایتا به بونفایر خواهید رسید. قبل از این که جلوتر بروید کمی برگردید عقب و از لبه بخشی که مستقیم و در بالای این جا قرار دارد EFFIGY SHIELD را بردارید. وقتی که از بخشی که بونفایر در آنجا قرار دارد بیرون آمدید به چپ بپیچید و مسیر را به سمت پایین دنبال کنید. در نزدیک کف این منطقه یک جسد با WHITE TITANITE CHUNK قرار دارد. در اینجا ۲ عدد سگ اسکلتی را بکشید و سپس با فانوستان از روی لبه این بخش مسیر را پیس بروید تا وقتی که یک آیتم که کمی پایین تر از شماست ببینید. بپرید روی آن و SOUL OF A BRAVE WARRIOR را بردارید. مسیر را از اینجا به پایین ادامه دهید و از نردبان هم پایین بروید تا نهایتا به بیرون برسید. از اینجا مسیر بسیار سرراست است. خیلی زود به یک بخش بزرگ پر از اسکلت های چرخی می رسید.

مبارزه با این باس اگر عضو کاوننت Gravelords شده باشید، عضویت شما را باطل می کند. ابتدای این باس فایت یکی از خطرناک ترین بخش های آن است. شما وقتی به این منطقه می افتید مقداری سلامتی از دست می دهید و بلافاصله ۳ اسکلت به شما حمله می کنند. اینها را با یک سلاح Divine بکشید (اگر دارید) وگرنه باس مدام آنها را ظاهر می کند. اگر سلاح الهی ندارید بهتر است ۳ اسکلت را بی خیال شوید و به باس بپردازید و او خودش معمولا ترتیب کشتن آن ها را می دهد.

با دقت آنها را از بین ببرید (حواستان به اسکلت های کوچک که بی نهایت ظاهر می شوند هم باشند) و از اطراف این بخش SOUL OF A HERO, SOUL OF A HERO, WHITE TITANITE SLAB و WHITE TITANITE CHUNK را بردارید (برای یافتم Sloab از نزدیک درب مه گرفته بپرید پایین روی یک لبه و درون یک تونل این آیتم را پیدا می کنید). دقت داشته باشید که اینجا یکی از بهترین مناطق کل بازی برای فارم کردن روح و هیومنیتی است. اسکلت های کوچک مدام و تا ابد ظاهر می شوند و شانس بالایی هم برای انداختن هیومنیتی (فقط حواستان باشد که هیومنیتی هایی که اینها می اندازند زود ناپدید می شوند) دارند. Covetous Silver Serpent Ring و the Covetous GOld Serpent Ring را فعال کنید و شروع به کشتن آنها کنید و هی بروید درون آب و هی بیایید بیرون و این روند را ادامه دهید تا هر چقدر که دلتان می خواهد.

وقتی آماده بودید به درون درب مه گرفته بروید تا به باس فایت برسید. مبارزه با این باس اگر عضو کاوننت Gravelords شده باشید، عضویت شما را باطل می کند.

بگذارید باس به سمتتان بیاید و مدام از تله های تیغی جادویی که از زیر پایتان می آیند جاخالی بدهید. وقتی که او مقداری نزدیک شد. وقتی باس به نیمه راه به سمت شما از جایی که حرکت کرده بود رسید شما می توانید بدوید به سمت او و به پشتش بروید بدون این که دیگر اسکلت های بزرگ گوشه اتاق را به سمت خود بکشید. شروع کنید به ضربه زدن از پشت و حواستان به وقتی باشد که او شروع به شارژ کردن یک انفجار جادویی عظیم می شود که در این حالت سریعا هر چقدر می توانید بروید عقب و سپر بگیرید. سپس همان روند را تکرار نمایید. وقتی که باس را بکشید شما LORD SOUL و ۳۰۰۰۰ روح می گیرید.

 • باس فایت GRAVELORD NITO

ابتدای این باس فایت یکی از خطرناک ترین بخش های آن است. شما وقتی به این منطقه می افتید مقداری سلامتی از دست می دهید و بلافاصله ۳ اسکلت به شما حمله می کنند. اینها را با یک سلاح Divine بکشید (اگر دارید) وگرنه باس مدام آنها را ظاهر می کند. اگر سلاح الهی ندارید بهتر است ۳ اسکلت را بی خیال شوید و به باس بپردازید و او خودش معمولا ترتیب کشتن آن ها را می دهد. بگذارید باس به سمتتان بیاید و مدام از تله های تیغی جادویی که از زیر پایتان می آیند جاخالی بدهید. وقتی که او مقداری نزدیک شد.

شما باید از بخش پشت Quelaag’s Domain که باس عنکبوتی را آنجا کشتید وارد Demon Ruins شوید. یک تونل شما را به یک منطقه خیلی بزرگ می رساند که پر است از مواد مذاب. در همین ابتدا در یونفایر استراحت کنید. اگر کمی از سمت راست این جا جلو بروید و از لبه به پایین نگاه کنید، یک مسیر را می بینید که به یک پل می رسد و از آنجا به یک درب مه گرفته خواهید رسید. درون بخش مه گرفته به بخشی بن بست با یک آیتم خواهید رسید و به محض این که GOLD-HEMMED HOOD, GOLD-HEMMED CLOAK, GOLD-HEMMED GLOVES و GOLD-HEMMED SKIRT را بردارید باس فایت شروع می شود.

وقتی باس به نیمه راه به سمت شما از جایی که حرکت کرده بود رسید شما می توانید بدوید به سمت او و به پشتش بروید بدون این که دیگر اسکلت های بزرگ گوشه اتاق را به سمت خود بکشید. شروع کنید به ضربه زدن از پشت و حواستان به وقتی باشد که او شروع به شارژ کردن یک انفجار جادویی عظیم می شود که در این حالت سریعا هر چقدر می توانید بروید عقب و سپر بگیرید. سپس همان روند را تکرار نمایید. وقتی که باس را بکشید شما LORD SOUL و ۳۰۰۰۰ روح می گیرید.

برگردید عقب به درب مه گرفته و باس شما را به این مسیر دنبال می کند. کنار درب یک گودال عظیم وجود دارد که باس سعی می کند از آن بپرد و لبه را می گیرد که نیافتد. سریعا چند بار دستش را بزنید تا سقوط کند و فاتحه!

حالا وقتش است برویم به Demon Ruins.

 • منطقه Demon Ruins

آیتم هایی که اینجا خواهید یافت:

 • (Gold-Hemmed (Armour set 
 • Soul of a Proud Knight
 • Soul of a Proud Knight
 • (Green Titanite (x2
 • Large Flame Ember
 • Soul of a Brave Warrior
 • Demon’s Catalyst
 • Soul of a Brave Warrior
 • Soul of a Brave Warrior
 • Orange Charred Ring
 • (Green Titanite Shard (x2 
 • Chaos Flame Ember
 • Large Soul of a Proud Knight

راه دوم این است که بروید کاملا به جلوی او در بخش محراب که آیتم ها را برداشتیم. یاد بگیرید که او معمولا دستش را کجا می کوبد و غلت بزنید و سپس شروع به ضربه زدن به بازویش کنید که تقریبا ۱۰ ثانیه زمان به شما می دهد. کلا کشتن این باس خیلی خیلی با هر دو روش آسان است. با کشتن او ۵۰۰۰ روح می گیرید و بخش اعظم مواد مذابی که کف این منطقه را کلا پوشانده بود از بین می رود و منطقه زیادی از بخش کف، قابل رفت و آمد می شود.

شما باید از بخش پشت Quelaag’s Domain که باس عنکبوتی را آنجا کشتید وارد این منطقه شوید. یک تونل شما را به یک منطقه خیلی بزرگ می رساند که پر است از مواد مذاب. در همین ابتدا در یونفایر استراحت کنید. اگر کمی از سمت راست این جا جلو بروید و از لبه به پایین نگاه کنید، یک مسیر را می بینید که به یک پل می رسد و از آنجا به یک درب مه گرفته خواهید رسید. درون بخش مه گرفته به بخشی بن بست با یک آیتم خواهید رسید و به محض این که GOLD-HEMMED HOOD, GOLD-HEMMED CLOAK, GOLD-HEMMED GLOVES و GOLD-HEMMED SKIRT را بردارید باس فایت شروع می شود.

بعد از باس برگردید به بونفایر و این بار مسیر را تا پایین ادامه دهید تا به کف این منطقه برسید. خودتان را برای رفتن به بخش های مذاب خسته نکنید زیرا بعدا بر می گردیم با تجهیزات مناسب تر برای این بخش. مسیر را به سمت راست بروید و از کنار دیوار روبرو SOUL OF A PROUD KNIGHT را بردارید. وقتی به بخش گوشه ی چپ این منطقه بزرگ وارد می شوید باید خیلی مواظب دشمنان Capra Demon و  minotaur و…. که اینجا هستند و ضربات فیزیکی خیلی قدرتمندی دارند باشید. همچنین مراقب لبه های ترک خورده باشید که نیافتید پایین.

 • باس فایت CEASELESS DISCHARGE

باید گفت این بیشتر یک مینی باس است تا باس کامل. دو راه برای شکست او وجود دارد. یکی این که برگردید عقب به درب مه گرفته و باس شما را به این مسیر دنبال می کند. کنار درب یک گودال عظیم وجود دارد که باس سعی می کند از آن بپرد و لبه را می گیرد که نیافتد. سریعا چند بار دستش را بزنید تا سقوط کند و فاتحه! راه دوم این است که بروید کاملا به جلوی او در بخش محراب که آیتم ها را برداشتیم. یاد بگیرید که او معمولا دستش را کجا می کوبد و غلت بزنید و سپس شروع به ضربه زدن به بازویش کنید که تقریبا ۱۰ ثانیه زمان به شما می دهد. کلا کشتن این باس خیلی خیلی با هر دو روش آسان است. با کشتن او ۵۰۰۰ روح می گیرید و بخش اعظم مواد مذابی که کف این منطقه را کلا پوشانده بود از بین می رود و منطقه زیادی از بخش کف، قابل رفت و آمد می شود.

وقتی اولین دشمن را کشتید و کمی جلو رفتید دو تای دیگر از پشت تعقیبتان می کنند. در زیر این بخش می توانید یک جسد با آیتم ببینید. بپرید آنجا ولی آماده برای رویارویی با یک کرم غول پیکر که از دیوار می آید باشید. مسیر را ادامه دهید و به بخش کنار آن بروید و شروع به ضربه زدن کنید تا از بین برود. .

 • ادامه مسیر

برگردید به بونفایر و این بار مسیر را تا پایین ادامه دهید تا به کف این منطقه برسید. خودتان را برای رفتن به بخش های مذاب خسته نکنید زیرا بعدا بر می گردیم با تجهیزات مناسب تر برای این بخش. مسیر را به سمت راست بروید و از کنار دیوار روبرو SOUL OF A PROUD KNIGHT را بردارید. وقتی به بخش گوشه ی چپ این منطقه بزرگ وارد می شوید باید خیلی مواظب دشمنان Capra Demon و  minotaur و…. که اینجا هستند و ضربات فیزیکی خیلی قدرتمندی دارند باشید. همچنین مراقب لبه های ترک خورده باشید که نیافتید پایین.

در زیر جایی که کرم از آن آمد بیرون یک بونفایر قرار دارد. در اینجا آیتم SOUL OF A PROUD KNIGHT را هم بردارید. در بخش کناری اولین پله هایی که اینجا قرار دارند  ۲ عدد GREEN TITANITE  SHARD  پنهان شده است که بردارید

وقتی اولین دشمن را کشتید و کمی جلو رفتید دو تای دیگر از پشت تعقیبتان می کنند. در زیر این بخش می توانید یک جسد با آیتم ببینید. بپرید آنجا ولی آماده برای رویارویی با یک کرم غول پیکر که از دیوار می آید باشید. مسیر را ادامه دهید و به بخش کنار آن بروید و شروع به ضربه زدن کنید تا از بین برود. در زیر جایی که کرم از آن آمد بیرون یک بونفایر قرار دارد. در اینجا آیتم SOUL OF A PROUD KNIGHT را هم بردارید. در بخش کناری اولین پله هایی که اینجا قرار دارند  ۲ عدد GREEN TITANITE  SHARD  پنهان شده است که بردارید.

حالا از پله های اصلی و بزرگ این منطقه که دقیقا روبرویشان درب که گرفته را می بینید، پایین بروید و اینجا مجسمه های چاق آتش زن وجود دارند که قدرتشان هم زیاد است و باید مدام در اطرافشان بچرخید تا در معرض آتش قرار نگیرید.

حالا از پله های اصلی و بزرگ این منطقه که دقیقا روبرویشان درب که گرفته را می بینید، پایین بروید و اینجا مجسمه های چاق آتش زن وجود دارند که قدرتشان هم زیاد است و باید مدام در اطرافشان بچرخید تا در معرض آتش قرار نگیرید. در پایین پله های اصلی که درب مه گرفته روبرتان قرار دارد، به چپ بپیچید و مسیر را بعد از مجسمه های آتشین و یک دشمن غول پیکر دنبال کنید تا به بخشی مسقف برسید و اینجا هم یک کرم بزرگ قرار دارد که تا وقتی که بخواهید به صندوق انتهای این بخش برسید لااقل دو بار به شما حمله می کند. از درون صندوق می توانید LARGE FLAME EMBER را بردارید. حالا برگردید دقیقا به بخشی که پله های بزرگ تمام شد و از آن پایین آمدید. از اینجا مستقیم از بخش شیبدار روبرو به سمت درب مه گرفته بالا بروید و دشمنان را بکشید، ولی قبل از درب مه گرفته به راست بروید و SOUL OF A BRAVE WARRIOR را بردارید. حالا دیگر وقت باس فایت است. به درون درب مه گرفته بروید.

در پایین پله های اصلی که درب مه گرفته روبرتان قرار دارد، به چپ بپیچید و مسیر را بعد از مجسمه های آتشین و یک دشمن غول پیکر دنبال کنید تا به بخشی مسقف برسید و اینجا هم یک کرم بزرگ قرار دارد که تا وقتی که بخواهید به صندوق انتهای این بخش برسید لااقل دو بار به شما حمله می کند. از درون صندوق می توانید LARGE FLAME EMBER را بردارید. حالا برگردید دقیقا به بخشی که پله های بزرگ تمام شد و از آن پایین آمدید. از اینجا مستقیم از بخش شیبدار روبرو به سمت درب مه گرفته بالا بروید و دشمنان را بکشید، ولی قبل از درب مه گرفته به راست بروید و SOUL OF A BRAVE WARRIOR را بردارید.

 • باس فایت DEMON FIRESAGE

این باس یک ورژن مدرن تر از Asylum Demon است که در اول بازی با آن روبرو شدیم! بدوید و به او کاملا نزدیک شوید و سعی کنید پشتش بمانید و شروع به ضربه زدن کنید و مراقب وقتی که می پرد هوا و یا ضربه انفجاری که به زمین می کوبد باشید و سریع دور شوید و دوباره همین کار را تکرار کنید. اگر مقداری در غلت زدن مسلط باشید یا سپری با دفاع فیزیکی ۱۰۰ درصد داشته باشید این باس مشکل خاصی نمی تواند ایجاد کند. وقتی باس را ترکاندید ۱۰۰۰۰ روح و DEMON’S CATALYST را می گیرید.

این باس یک ورژن مدرن تر از Asylum Demon است که در اول بازی با آن روبرو شدیم! بدوید و به او کاملا نزدیک شوید و سعی کنید پشتش بمانید و شروع به ضربه زدن کنید و مراقب وقتی که می پرد هوا و یا ضربه انفجاری که به زمین می کوبد باشید و سریع دور شوید و دوباره همین کار را تکرار کنید. اگر مقداری در غلت زدن مسلط باشید یا سپری با دفاع فیزیکی ۱۰۰ درصد داشته باشید این باس مشکل خاصی نمی تواند ایجاد کند. وقتی باس را ترکاندید ۱۰۰۰۰ روح و DEMON’S CATALYST را می گیرید.

 • ادامه مسیر

در پشت بخشی که باس را کشتید یک محوطه با پله هایی بزرگ وجود دارد که هم پایین می روند و هم بالا. ابتدا بالا بروید و نزدیک به بخش انتهایی ۳ هیولای خیکی مجسمه ای از یک SOUL OF A BRAVE WARRIOR مراقبت می کنند. چند قدم بعد از اینجا یک آسانسور قرار دارد که می توانید فعالش کنید که شما را می برد به یک طبقه که بین این منطقه و Quelaag’s Domain است. یعنی پایین آسانسور، Quelaag’s Domain است و بالای آن که سوار شدید بخش بعد از مبارزه با DEMON FIRESAGE است. شما به بخشی بین این دو منطقه می روید. حالا مجددا با آسانسور به پایین بروید و پله ها را تا بخش پایین دنبال کنید. اینجا یک بونفایر دیگر می بینید. یک راه از روی شاخه درخت اینجاست که تا رسیدن به یک درب مه گرفته پایین می رود. حالا وقت باس اصلی و تقریبا گردن کلفت است.

در پشت بخشی که DEMON FIRESAGE را کشتید یک محوطه با پله هایی بزرگ وجود دارد که هم پایین می روند و هم بالا. ابتدا بالا بروید و نزدیک به بخش انتهایی ۳ هیولای خیکی مجسمه ای از یک SOUL OF A BRAVE WARRIOR مراقبت می کنند. چند قدم بعد از اینجا یک آسانسور قرار دارد که می توانید فعالش کنید که شما را می برد به یک طبقه که بین این منطقه و Quelaag’s Domain است. یعنی پایین آسانسور، Quelaag’s Domain است و بالای آن که سوار شدید بخش بعد از مبارزه با DEMON FIRESAGE است. شما به بخشی بین این دو منطقه می روید. حالا مجددا با آسانسور به پایین بروید و پله ها را تا بخش پایین دنبال کنید. اینجا یک بونفایر دیگر می بینید. یک راه از روی شاخه درخت اینجاست که تا رسیدن به یک درب مه گرفته پایین می رود. حالا وقت باس اصلی و تقریبا گردن کلفت است.

 • باس فایت CENTIPEDE DEMON

اگر شخصیت نزدیک زن دارید باید در این نبرد صبر کنید تا باس به نزدیک شما بیاید زیرا همه جا پر از موارد مذاب است. خوشبختانه حملات راه دور او با یک سپر خوب  تقریبا کاملا قابل دفاع کردن هستند. باس در نزدیک شما شروع به ضربه زدن می کند و اگر هم زیاد در زیر او بمانید یک حمله دیگر انجام می دهد و همینطور یک حمله گرفتنی دارد که بسیار قدرتمند است و باید آن را پیش بینی کنید و غلت بزنید تا گیر باس نیافتید. سعی کنید به بخش پشتی باس و مخصوصا دم او ضربه بزنید و طمع هم نکنید و سریع دوباره حالت دفاعی و آماده برای جاخالی دادن بگیرید. اگر شخصیت دور زن دارید باید بدانید که باس به نکرومنسی کاملا ایمن است (ناسلامتی در آتش دارد وول می خورد!). اگر بتوانید ابتدا دم باس را قطع کنید، زودتر از پایان نبرد ORANGE CHARRED RING را می گیرید که با آن تقریبا می توانید با خیال راحت درون مواد مذاب رفته و به پشت باس بروید و بقیه نبرد را برای خود راحت تر کنید. برای شکست این باس شما ۲۰۰۰۰ روح و این حلقه را می گیرید.

اگر شخصیت نزدیک زن دارید باید در این نبرد صبر کنید تا باس به نزدیک شما بیاید زیرا همه جا پر از موارد مذاب است. خوشبختانه حملات راه دور او با یک سپر خوب  تقریبا کاملا قابل دفاع کردن هستند. باس در نزدیک شما شروع به ضربه زدن می کند و اگر هم زیاد در زیر او بمانید یک حمله دیگر انجام می دهد و همینطور یک حمله گرفتنی دارد که بسیار قدرتمند است و باید آن را پیش بینی کنید و غلت بزنید تا گیر باس نیافتید. سعی کنید به بخش پشتی باس و مخصوصا دم او ضربه بزنید و طمع هم نکنید و سریع دوباره حالت دفاعی و آماده برای جاخالی دادن بگیرید. اگر شخصیت دور زن دارید باید بدانید که باس به نکرومنسی کاملا ایمن است (ناسلامتی در آتش دارد وول می خورد!). اگر بتوانید ابتدا دم باس را قطع کنید، زودتر از پایان نبرد ORANGE CHARRED RING را می گیرید که با آن تقریبا می توانید با خیال راحت درون مواد مذاب رفته و به پشت باس بروید و بقیه نبرد را برای خود راحت تر کنید. برای شکست این باس شما ۲۰۰۰۰ روح و این حلقه را می گیرید.

 • ادامه مسیر

حلقه ای که گرفتید را مجهز کنید تا شروع به گشتن این منطقه کنیم. در سمت راست این منطقه ی باس فایت ۲ عدد GREEN TITANITE SHARD بردارید. حالا در اینجا می توانید برگردید عقب به بخش اول این منطقه (منطقه مبارزه با CEASELESS DISCHARGE) که گفتیم بعدا با آیتم مجهز تر می آییم و آیتم ها را از بخش های مذاب بر می داریم. این کار را حتما انجام دهید. زیرا یکی از مهم ترین آیتم های اینجا که دقیقا در بخش انتهای دریاچه های مذاب نزدیک دیوار که یک دشمن minotaur در وسط آن ایستاده است قرار دارد، CHAOS FLAME EMBER است که یادتان نرود آن را بردارید. نزدیک آن هم در امتداد دیوار LARGE SOUL OF A PROUD KNIGHT را بردارید. حالا برگردید به همان جایی که آخرین باس یعنی CENTIPEDE DEMON را کشتیم.

بعد از کشتن باس صبر کنید. حرکت نکنید. قبل از این که از خروجی سمت چپ منطقه باس فایت مسیر را ادامه دهید یک تصمیم مهم باید بگیرید. اگر حتی لحظه ای و یک ثانیه پایتان از این مسیر سمت چپ باس فایت، وارد Lost Izalith شود دیگر دیر شده است و عملیات نجات knight Solaire در کار نیست. شما می توانید knight Solaire را نجات دهید و مسیر داستان را تغییر دهید ولی این نیاز به کمی فعالیت دارد. اول این که شما باید عضو کاوننت Chaos Servant باشید که در منطقه Quelaag’s Domain و پشت بخش باس فایت عنکبوتی می توانستید عضو شوید. سپس باید به رییس کاوننت که آیتم مخصوص کاوننت را ارائه دهید تا به لول ۲ کاوننت برسید. اگر این کار را انجام دهید یک بخش میانبر در سمت راست درب مه گرفته ای که از آن وارد مبارزه با Demon Firesage شدیم باز می شود. وقتی وارد شوید با چند دشمن حشره مانند مواجه می شوید که مطمئن شوید قطعا همه را بکشید قبل از این که به Lost Izalith وارد شوید زیرا اگر این کار را نکنید knight Solaire را نجات نمی دهید.

 • یک بخش انتخابی

بعد از کشتن باس صبر کنید. حرکت نکنید. قبل از این که از خروجی سمت چپ منطقه باس فایت مسیر را ادامه دهید یک تصمیم مهم باید بگیرید. اگر حتی لحظه ای و یک ثانیه پایتان از این مسیر سمت چپ باس فایت، وارد Lost Izalith شود دیگر دیر شده است و عملیات نجات knight Solaire در کار نیست. شما می توانید knight Solaire را نجات دهید و مسیر داستان را تغییر دهید ولی این نیاز به کمی فعالیت دارد. اول این که شما باید عضو کاوننت Chaos Servant باشید که در منطقه Quelaag’s Domain و پشت بخش باس فایت عنکبوتی می توانستید عضو شوید.

در واقع اگر از راه اصلی و منطقه ی سمت چپ باسی که کشتیم وارد Lost Izalithبه این معناست که آن حشرات را نکشته ایم و همان ها باعث تباهی knight Solaire می شوند. اما وقتی از مسیری که گفتم یعنی از آن سمت وارد Lost Izalith شوید سر راهتان آن حشرات را می کشید و دیگر آنها نمی توانند سراغ knight Solaire بروند.

سپس باید به رییس کاوننت که آیتم مخصوص کاوننت را ارائه دهید تا به لول ۲ کاوننت برسید. اگر این کار را انجام دهید یک بخش میانبر در سمت راست درب مه گرفته ای که از آن وارد مبارزه با Demon Firesage شدیم باز می شود. وقتی وارد شوید با چند دشمن حشره مانند مواجه می شوید که مطمئن شوید قطعا همه را بکشید قبل از این که به Lost Izalith وارد شوید زیرا اگر این کار را نکنید knight Solaire را نجات نمی دهید. مسیر را بروید تا نهایتا به Lost Izalith برسید و از این مسیر وقتی وارد Lost Izalith شوید knight Solaire را نجات می دهید زیرا در غیر این صورت آن حشراتی که از این مسیر کشتیم، زنده بودند و روی knight Solaire تاثیر می گذاشتند. در واقع اگر از راه اصلی و منطقه ی سمت چپ باسی که کشتیم وارد Lost Izalithبه این معناست که آن حشرات را نکشته ایم و همان ها باعث تباهی knight Solaire می شوند. اما وقتی از مسیری که گفتم یعنی از آن سمت وارد Lost Izalith شوید سر راهتان آن حشرات را می کشید و دیگر آنها نمی توانند سراغ knight Solaire بروند.

حالا وقت رفتن به Lost Izalith است. بسته به این که knight Solaire را نجات داده باشید یا نه، از یک سمت متفاوت وارد این منطقه می شوید. ما در اینجا مسیری را دنبال می کنیم که اکثر بازیبازان می روند یعنی همان مسیر اول و واضح Lost Izalith از بخش سمت چپ منطقه ی نبرد با CENTIPEDE DEMON. در بخش بعدی این راهنما ابتدا این منطقه و سپس مسیر رسیدن به باس نهایی و شکست او را دنبال خواهیم کرد و راهنما را به پایان می رسانیم. پس در بونفایر حسابی استراحت کنید. قسمت بعدی آخرین بخش راهنما خواهد بود و به این معنی است که دارک سولز ۱ را هم مو به مو برای شما شرح دادم. با تشکر از همراهی شما عزیزان با راهنما و با عرض پوزش به خاطر تاخیر هایی که در قسمت های انتهایی راهنما رخ داد. بعد از قسمت آخر، راهنمای کامل پی دی اف را منتشر خواهیم کرد.

 • ادامه مسیر

حالا وقت رفتن به Lost Izalith است. بسته به این که knight Solaire را نجات داده باشید یا نه، از یک سمت متفاوت وارد این منطقه می شوید. ما در اینجا مسیری را دنبال می کنیم که اکثر بازیبازان می روند یعنی همان مسیر اول و واضح Lost Izalith از بخش سمت چپ منطقه ی نبرد با CENTIPEDE DEMON.

 • منطقه Lost Izalith

آیتم هایی که اینجا خواهید یافت:

 • Soul of a Brave Warrior
 • Divine Blessing
 • Divine Blessing
 • Soul of a Great Hero
 • Soul of a Brave Warrior
 • Rare Ring of Sacrifice
 • Soul of a Hero
 • (Demon Titanite (x2
 • (Humnanity (x2 
 • Sunlight Straight Sword
 • Sunlight Shield
 • Sunlight Talisman
 • Iron Helm
 • Armor of the Sun
 • Iron Bracelet
 • Iron Leggings
 • Red Titanite Slab
 • Red Titanite Chunk
 • Red Titanite Chunk
 • ژSoul of a Brave Warrior
 • (Green Titanite Shard (x2 
 • Lord Soul

در بخش بعدی این راهنما ابتدا این منطقه و سپس مسیر رسیدن به باس نهایی و شکست او را دنبال خواهیم کرد و راهنما را به پایان می رسانیم. پس در بونفایر حسابی استراحت کنید.

قسمت بعدی آخرین بخش راهنما خواهد بود و به این معنی است که دارک سولز ۱ را هم مو به مو برای شما شرح دادم. با تشکر از همراهی شما عزیزان با راهنما و با عرض پوزش به خاطر تاخیر هایی که در قسمت های انتهایی راهنما رخ داد. بعد از قسمت آخر، راهنمای کامل پی دی اف را منتشر خواهیم کرد.

 

12345678910(21 رای, میانگین آرا 8٫76 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Someone in world گفت:

  چه باحال Grin
  منم دو روزی هست بازی رو شروع کردم و طبق راهنمای شما عمل میکنم
  اعصابم اونجا خورد شد که ۶۰۰۰ سول از دست دادم دسته رو پرت کردم رو زمین لپتاپ رو خاموش کردم تا چند ساعت بهمه میتوپیدم الان هم اونجام که یه گراز رو باید بکشی لامصب نمیمرد ولی از دستش دویدم فرار کردم Grin

  22Thumb up 0Thumb down
  • 11saeed گفت:

   از دست دادن سول خیلی زجر داره ولی من که تاحالا مراقب بودم فقط ۳۰۰۰ تا از دست دادم یک بار
   برا کشتن گراز و شوالیه های بد قلق (اون گنده های زره پوش) من این کارو کردم : این قدر از محل اصلیشون دورشون میکردم تا مجبور بشن برگردن وقتی برمیگشتن از پشت میزدمشون اینقدر این کارو میکردم تا بمیرن (البته چون کارم ناجوان مردانست فقط برا اونایی که حریفشون نمیشم استفاده می کنم) از دره هم برا کشتن دشمنا استفاده کنی بد نیست Grin Yes Yes

   5Thumb up 0Thumb down
  • mohammadnik1994 گفت:

   اون گراز نقطه ضعفش انتهای زره شه ک توی قسمت دمش خالیه میشه اونجا ضربه بزنی و با مولوتوف بسوزونی

   2Thumb up 1Thumb down
  • Hey gordon freeman گفت:

   اسپم: من بازی re 4 رو واس pc دان کردم همه چیز بازی خوبه ولی کنترلر بازی بازی رو سخت کرده و واقعا با این وضع نمیتونم ادامه بدم راهکاری هست که کار با موس توی بازیرو راحت تر انجام داد منظور گیمپلی رو راحت تر کرد{ببخشید که این جا کامنت کردم خواستم دیده بشه} و در ضمن بازی halo reach دیروز تموم کردم فقط میتونم بگم یه شاهکاره اگه تونستید برید حتما بازی کنید از نظر داستانی اولین نسخست

   0Thumb up 3Thumb down
   • Someone in world گفت:

    چرا معذرت میخوای ؟ مشکلی نیست
    راستش دارک سولز ۱ رو هم که دان کردم همینطوره و با موس نمیشه رفت ولی دسته خوبی داشتم که فقط یه مشکل داره که مشکل بزرگیه اینکه دسته مرتبا ارتباطش و با دانگلش قطع میکنه مجبورم دسته رو جفت دانگل بگیرم تا قطع نشه . اگه سرچ بکنی مودهایی پیدا میشه که رفعش میکنه . داشتم بازی میکردم سر همون ۶۰۰۰ تا سول رفتم برشون گردونم دیدم یهو دسته ارتباطش قطع شد تبلیغات گوگل هم هی زیر لپتاپ سه تا انمی هم جفتم . قشنگ موقعیتش بود که دسته رو پرت کنم . و کردم و خوشبختانه خراب نشد . پورت این بازی روی پیسی خیلی خوب نیست و فریم روی ۱۵ قفله نه بالا میره نه پایین من نسخه prepare to die رو بازی میکنم

    3Thumb up 0Thumb down
 • Aligamer62 گفت:

  ممنونم سعید جان دیگه نا امید شده بودم از ادامه این راهنما و الان که سایت رو چک کردم کلی روحیه گرفتم. امیدوارم قسمت اخر هم الویت قرار بدین و سریع منتشر کنین مخصوصا منتظر فایل pdf هستم تا نیوگیم پلاس رو با یه فایل کامل راهنما برم.عشق منی سعید جان ایشالا همیشه باشی و کلی مقاله و اینجورچیزا از سولزبورن و بازیای دیگه برامون بنویسی

  9Thumb up 0Thumb down
 • PERSIAN NAZI گفت:

  به پایان امد این دفتر حکایت همچنان باقیست Yes
  یه خسته نباشید جانانه به شما و امیدوارم بازی بزرگ بعدی رو به زودی شروع کنید Yes
  به نظر خودم اسکایریم رو استارت بزنید

  3Thumb up 13Thumb down
 • Psycho0172 گفت:

  واو خدایا با اینکه تاحالا دارک سولز رو بازی نکردم(متسافانه)ولی واقعا این همه راه و چاه و مسیر های مختلفو اگه این کارو کنی اونجوری میشه و …
  واقعا چجوری آدم میتونه همه سوراخ سمبه هاش رو پیدا کنه
  مرسی استاد واقعا خسته نباشید In Love Heart

  8Thumb up 0Thumb down
 • 11saeed گفت:

  خسته نباشید اقای اقابابایی ممنون بابت مقاله (خیلی منتظرش بودم) Yes Yes
  بنده تاحالا بازی را تمام نکردم البته چون نمیدونستم چه کاری باید انجام دهم و خیلی میباختم نتونستم تمومش کنم ولی الان به لطف راهنمایی هاتون دارم تمومش میکنم Rose Smile
  درسته یکم دیر شد ولی کیفیتش مثل همیشه عالیه و خواندنی (در هر صورت همه مشغله دارن ممکنه به کارهاشون نرسن)
  ببخشید یه سوالی داشتم اگر از همون شروع بازی تمام npc ها رو بکشیم سر داستان چی میاد ( من تو بار اول بازیم تمام شوالیه ها و ادم ها رو کشتم البته مجبور شدم دوباره بازی کنم چون همه چیم داغون شد) و اون اژدهای قرمز سر پل میشه کشت ؟ چون با تیر کمون میزدیش جونش کم میشد (شرمنده که سوالای عجیب پرسیدم)
  امیدوارم قسمت بعدی هم زود بزارید و پرونده دارک سولز یک هم بسته بشه ( به امید مقاله های بیشتر و با کیفیت تر از شما استاد گرامی Yes Yes )

  4Thumb up 1Thumb down
 • Someone in world گفت:

  کاشکی راهنمای بعدی واسه دارک ۲ باشه

  10Thumb up 0Thumb down
  • Aligamer62 گفت:

   من که موااااافقم. من با مقالات اقای اقابابایی علاقمند به سولزبورن شدم و هر سه نسخه دارک سولز رو تهیه کردم، حالا راهنمای نسخه اول و سوم رو دارم و مونده همین نسخه دوم که شنیدم خیلی گیم پلی طولانی داره مخصوصا نسخه نسل هشتمی که سه تا هم dlc داره

   6Thumb up 2Thumb down
 • Misaghi گفت:

  بازی بسیار فان و جالبیه. کلا توی دارک سولز هر حرکت باید حساب شده باشه. راش بیخودی بدین جو گیر بشین الفاتحه. یه سایت هم هست یه نام Dark souls wiki fextralife که یه راهنمای جامع برای همه بازی هاست از جمله سری دارک سولز و سکیرو و بلاد. کلا همه.

  5Thumb up 1Thumb down
  • 11saeed گفت:

   خیلی فانه دشمنا سوراخ سوراخت میکنن سولات از بین میره دسته ات میشکنه مانیتورت میشکنه همه چیت میشکنه خیلی فانه خیلی Grin Grin
   دقیقا هین طوره باید با صبر و حوصله بازی کرد و مراقب باشی از پشت ضربه نخوری سختی بازی به همینه (من هر بار جو گیر شدم پشیمون شدم )
   سایتی که معرفی کردین رو من استفاده نکردم ولی نگاه که کردم به نظر محتوای خوبی داره Yes Yes

   5Thumb up 1Thumb down
 • Prince.n46 گفت:

  ولى لدت بازى به اینه خودت حداقل یک بار اول خوت برى راهنما بد نیست ولى خودت تموم کنى جیز دیکریس با ps4 تایب کردم بعضى کلمه ها رو نداره ببخشید

  3Thumb up 0Thumb down
 • Ali984 گفت:

  سلام آقا سعید مثل همیشه عالی
  فقط pdf رو لطفا زمینشو مثل بلاد بورن سفید بزارید چون برای دارک سولز و رزیدنت هفت من هرجا بردم چاپ کنم گفتن که جوهر زیاد میبره چون زمینش سیاه بود
  امیدوارم بخش راهنمای قدم به قدم رو با همین قدرت ادامه بدید

  6Thumb up 0Thumb down
 • Neil.Druckmann گفت:

  من که با راهنمای اینترنتی سکیرو رو شروع کردم و واقعا ازش لذت بردم و یکی از لذت بخش ترین بازیایی بود که انجام دادم
  فقط تنها چیزیش که اذیتم کرد این بود که توی بازی معلوم نبود کجا باید بری Question Question Question
  شما از کجا میفهمین باید مثلا فلان جا برین تا بازی جلو بره؟
  حالا میخوام دارک سولز ۳ رو هم با راهنماها شروع کنم چون به نظر میاد که فرام سافتور هم خیلی خفنه

  1Thumb up 1Thumb down
  • Abyss Watchers گفت:

   سلام دوست عزیز ..
   متن حاوی اسپویل داستانی نیست و فقط اشاره ای به کاراکتر ها شده
   .
   .
   .
   .
   .
   بازی های فرام سافتور همیشه همینطورین شما به گمانم بلادبورن و سکیرو رو بازی کردی ولی دارک سولز ۳
   کلا یک بازی دیگست و اگر بازیش نکنی نصف عمرت بر فناست کل این بازی ها یک سری مکانیزم خاصی دارن بعضی هاشم باهم فرق دارن . برای مثال بلادبورن وقتی هیت میدادی درست بهت HP میداد ولی توی دارک سولز چنین چیزی نداریم مگر یک حلقه خاصی هست که باید ببندیش ولی همونم قابل مقایسه نیست و به نظرم همین دارک سولز رو یکم سخت تر میکنه
   تو کل این بازی ها به شما نمیگن کجا باید بری ولی از یک جایی میفهمی و میگیری باید چیکار کنی چون تا یک قسمت رو نری نمیتونی مپ های دیگه رو بری جلوتر بهت اجازه نمیده سکیرو کلا متمایزه دارک سولز مسیر یابیش یکم بهتره

   دارک سولز ۳ رو حتما بازی کن بنده تقریبا ۱۰ بار این بازیرو به اتمام رسوندم یادمه بار اول خیلی رو اعصابم ور رفت و سر باس
   Pontiff Sulyvahn خیلی کفری شدم ولی بار دوم دفعه اول باس رو کشتم کلا این بازی جای جوگیری نیست و نمیتونی بدون استراتژی جلو بری خیلیا رد میکنن یا فرار میکنن از ماب ها درصورتی که باید همه رو کشت حد اقل یک بار بعضی ماب ها از باس ها هم سخت تر هستن داخل دارک سولز ۳ مثل نایت ها Black knight و Silver Knight خلاصه اساس این بازی داج دادن(جاخالی) و حمله به موقع هستش به نظر بنده دارک سولز ۳ از تمامی نسخه ها به مراتب سخت تره

   1Thumb up 1Thumb down
 • 2003 Hamid Reza گفت:

  خیلی ممنون اقای اقابابایی عزیز
  خیلی پرکار هستید دمتون گرم Rose Rose Rose Rose

  1Thumb up 0Thumb down
 • A.mehdi گفت:

  سلام استاد آقابابایی. خسته نباشید. امکانش هست که مرحله بعدی راهنمای دارک سولز ۲ (Dark souls II) رو مورد عنایت قرار بدین؟؟؟؟؟؟

  3Thumb up 0Thumb down