نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی Oxyd معرفی شد

۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

شرکت اپلیکیشن سیستمز هیدلبرگ (Application Systems Heidelberg)، ناشر عناوینی همچون Growbot و Mutropolis، قصد دارد نسخه‌ی بازسازی شده‌ی یکی از عناوین کلاسیک معمایی عرضه شده در سال ۱۹۸۹ یعنی Oxyd را در اختیار بازی‌بازان امروزی نیز قرار دهد.

نسخه‌ی اصلی بازی Oxyd  توسط استودیوی Meinolf Amekudzi توسعه یافته و توسط شرکت Dongleware Verlags GmbH برروی پلتفرم‌هایی همچون Atari ST و Amiga منتشر شده بود. حال پس از گذشت حدود ۳۰ سال از انتشار بازی اصلی، به نظر می‌رسد تیم سازنده قصد دارد به بازی‌بازان جدید نیز این فرصت را بدهد تا بتوانند مهارت‌های خود در حل معماهای این بازی را محک بزنند.

معماهای طراحی شده در بازی مناسب هر دو حالت تک‌نفره و حالت چندنفره هستند و با گذشت زمان و پیشرفت در بازی دشوارتر نیز می‌شوند. شاید این‌طور به نظر نرسد ولی در حقیقت بازی Oxyd با در ذهن داشتن یک داستان کلی طراحی شده است. در بازی Oxyd، محیط‌های حاضر در رایانه‌ی شما به اکسیژن نیاز دارند و این اکسیژن باید توسط سنگ‌های Oxyd تامین شود. با این حال، پیش از استفاده از این سنگ‌های باارزش، شما باید آن‌ها را پیدا و آزاد کنید تا بتوانید در نهایت این سرزمین را از نابودی نجات دهید.

در طول بازی، بازی‌بازان کنترل یک توپ سیاه‌ رنگ را در اختیار دارند که می‌توان از آن در جابه‌جایی و یا فعال کردن آیتم‌ها و اشیاء حاضر در محیط استفاده کرد. با گذشت زمان، محیط‌های بازی بزرگ‌تر شده و المان‌های جدید به آن اضافه می‌شوند که کار حل معماها را برای شما دشوارتر خواهد کرد.

شما می‌توانید تریلر منتشر شده از گیم‌پلی این بازی زیبا و خاطره‌انگیز را در ادامه مشاهده کنید.

دریافت ویدئو با کیفیت ۴۸۰P | دریافت ویدئو با کیفیت ۷۲۰P | دریافت ویدئو با کیفیت ۱۰۸۰P

در بخش چندنفره‌ی بازی Oxyd، هم حالات رقابتی و هم حالت‌های کوآپ (Co Op) وجود دارند. برای مثال، در یکی از حالت‌های بخش چندنفره، شما باید همانند بازی فوتبال به تیم حریف گل بزنید. نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی Oxyd بهار سال آینده در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی و سیستم‌ عامل‌های مک و لینوکس قرار خواهد گرفت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید