الکترونیک آرتس تمام تورنمنت‌های خود را به حالت تعلیق درآورد

24 اسفند 1398 - 14:00

به تازگی الکترونیک آرتس (Electronic Arts) خبر داده است که تمام تورنمنت‌های ورزش الکترونیکی جهانی خود، را به حالت تعلیق درآورده است. دلیل این اتفاق، شیوع فراگیر ویروس کرونا است.

ویروس کرونا تا کنون صدمات زیادی را در جهان سلامت، تجارت و غیره وارد کرده است که دنیای بازی‌های ویدئویی هم از این قائده مستثنی نیست. پس از لغو تورنمنت‌های جهانی زیادی مانند PUBG و Overwatch، طبیعی بود که سایر شرکت‌ها هم اقدامات مشابهی را پیش بگیرند. وضعیت به قدری خطرناک است که بعید نیست بسیاری از بازی‌های مورد انتظار ۲۰۲۰ هم با تاخیر مواجه شوند. حتی تا کنون نسخه‌ی سوئیچ The Outer Worlds با تاخیر مواجه شده است.

الکترونیک آرتس در بیانیه‌ای، شیوع این ویروس را بی‌سابقه خوانده است و گفته که به همین سبب، قصد دارد تا تمام تورنمنت‌های اصلی خود را لغو کند. در این میان نام Apex Legends Global Series، اولین تورنمنت رسمی جهانی Apex Legends، نیز به چشم می‌خورد. تورنمنت‌های دیگری مانند FIFA 20 Global Series، FIFA Online 4 Live Events و Madden NFL 20 Championship Series هم تا تاریخ نامعلومی به حالت تعلیق در آمده‌اند:

تمامی رویدادهایی که با نظارت الکترونیک آرتس به انجام می‌رسند، از جمله رویدادهای Third-Party که تحت لیسانس الکترونیک آرتس برگزار می‌شوند، به حالت تعلیق در می‌آیند. رویدادهای آنلاین که در آن تمامی شرکت‌کنندگان و کارکنان می‌توانند در فضای انفرادی فعالیت کنند، به روال خود باقی خواهند ماند. این تعلیق‌ها تا زمان بهبود وضعیت جهانی ادامه خواهند داشت.

الکترونیک آرتس هرگز تورنمنت‌هایی به بزرگی تورنمنت‌های Dota 2 و Counter Stike: Global Offensive برگزار نکرده است، اما FIFA 20 Global Series قطعا رویداد بزرگی است و اولین تورنمنت جهانی Apex Legends که مجموع جوایزی معادل ۵۰۰ هزار دلار داشت، می‌توانست کمک زیادی به این محبوبیت بکند. البته تورنمت جهانی آنلاین Apex Legends که دو هفته‌ی بعد جریان دارد، به روال سابق ادامه خواهد داشت:

اتخاذ این تصمیم آسان نبوده است، اما با توجه به وخامت اوضاع در سطح جهانی، تصمیم گرفته‌ایم که سلامت کارکنان و بازیکنان خود را در اولویت قرار دهیم.

تورنمنت‌های جهانی الکترونیک آرتس، جدیدترین قربانی در فهرست بلند ویروس کرونا است که حتی منجر به لغو E3 2020 و GDC 2020 شده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید