شایعه: احتمال لغو رویداد E3 2020 قوت گرفت

۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

همان‌طور که مستحضر هستید، شیوع ویروس کرونا در طول چند وقت اخیر بسیار مسئله‌ساز شده و برروی صنعت بازی‌های ویدئویی نیز تاثیرگذار بوده است. در طی این مدت، شیوع این ویروس موجب لغو و به تعویق افتادن رویدادهایی مانند GDC و SXSW شده‌اند. در همین راستا، برگزاری رویداد E3 2020 نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. حال به‌تازگی شایعات و اطلاعات جدیدی در این خصوص منتشر شده که احتمال لغو این رویداد را بالا برده است.

شایعات جدیدی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد رویداد E3 2020 ممکن است به طور کامل لغو شود. این شایعه ابتدا با توییت شرکت دوولور دیجیتال (Devolver Digital) آغاز شد. این شرکت در متن این توییت به لغو پروازها و هتل‌های رزرو شده برای E3 2020 اشاره کرده است. دوولور دیجیتال از جمله شرکت‌هایی که به طور منظم و هر ساله در این رویداد حضور داشته است و شاید این موضوع  منجر به انصراف برخی از ناشران و توسعه‎‌دهندگان از حضور در E3 2020 شود.  با این حال هنوز انجمن ESA، که برگزارکننده‌ی این رویداد محسوب می‌شود، واکنشی در این خصوص نشان نداده است.

همچنین توییت‌های اشخاص مشهوری مانند جیسون شرایر (Jason Schreier)، مارتین کلپک (Martin Klepek) و مایک فوتر (Mike Futter) نیز به منابع نزدیک توسعه‌دهندگان و ناشران که قرار بود در E3 2020 شرکت کنند، اشاره دارد که نشان می‌دهد یا این شرکت‌ها از حضور در این رویداد انصراف داده‌اند و یا اینکه برگزاری مراسم به طور کامل لغو گردیده است. طبق گفته‌های شرایر و فوتر، به‌نظر می‌رسد که به‌زودی بیانیه‌ای در خصوص وضعیت برگزاری این رویداد منتشر می‌شود.

توییت جیسون شرایر در این خصوص:

زمزمه‌هایی از سوی ناشران و توسعه‌دهندگان در خصوص لغو رویداد E3 2020 به گوش می‌رسد. گرچه من از چند نفر از افراد مسئول در ESA شنیده‌ام که هنوز به طور رسمی، تصمیمی در خصوص لغو رویداد گرفته نشده و آن‌ها هنوز با ناشران در حال مشورت هستند.

توییت مایک فوتر:

من امروز برخی از موارد مربوط به برگزاری E3 2020 را بررسی کردم و در نهایت به چند منبع دست یافتم. بیانیه‌ی لغو رویداد E3 2020 در  روز ۱۱ مارس رسماً اعلام می‌شود. بسیاری از ما در عصر امروز مشغول بررسی این منابع بودیم.

برنامه‌های خود را برای این رویداد لغو کنید.

مدتی پیش نیز تیم ESA در بیانیه‌ای به بررسی مجدد وضعیت برگزاری و یا لغو E3 2020 اشاره کرد. با توجه به اطلاعات و گزارش‌های منتشر شده، شاید لغو شدن این رویداد چندان دور از ذهن نباشد. با این حال باید تا هنگام انتشار بیانیه‌ی رسمی ESA منتظر بمانیم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید