دفاتر استودیوی بانجی به‌دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند

۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵

تاثیرات شیوع ویروس کرونا برروی دنیای بازی‌های ویدئویی هم‌چنان ادامه دارد و اخیراً نیز متوجه شدیم استودیوی بانجی (Bungie)، سازنده‌ی عناوینی چون Destiny و Halo، به‌دلیل حفظ سلامت توسعه‌دهندگان، دفاتر خود در نقاط مختلف دنیا را تعطیل کرده است.

روز گذشته این استودیو در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرد بانجی در پی اتفاقات اخیر مربوط به شیوع ویروس COVID-19 در حال برنامه‌ریزی برای واکنش به این موضوع بوده و قصد دارد فعالیت‌های خود را به‌صورت هوشمند و از راه دور پیش ببرد. اگرچه ساز و کار این برنامه به‌طور کامل مشخص نشده‌‌اند اما هدف اصلی بانجی از آن، دور نگه‌داشتن کارکنان از دفاتر و محل کارشان است.

سلامت و ایمنی بالاترین اولویت‌های ما هستند اما همچنین از اهمیت حفظ استمرار فعالیت‌های تجاری معمول بانجی آگاه هستیم و برای پشتیبانیِ هرچه تمام‌تر از این موضوع، زیرساخت‌های لازم برای انجام کارها از راه دور را ایجاد کرده‌ایم.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که آیا تغییر ساختار جدید بانجی و تعطیل شدن دفاتر جهانی این استودیو، تاثیری برروی پشتیبانی آن‌ها از بازی Destiny 2 نیز خواهد گذاشت یا خیر؟ طبق گفته‌ی بانجی این برنامه شرایط لازم برای ادامه دادن فعالیت‌های توسعه‌دهندگان برای Destiny 2 را فراهم می‌کند و بازی‌بازان می‌توانند در موعد مقرر انتظار تجربه‌ی فصل سوم این بازی (در ۲۰ اسفند) و رویداد Trials of Osiris (در ۲۳ اسفند) را داشته باشند.

در آخر نیز بانجی خاطرنشان کرد این برنامه‌ها به‌شدت انعطاف‌پذیر هستند و می‌توانند متناسب با شرایط ویروس COVID-19 در آینده به‌خوبی سازگاری داشته باشند. به‌عنوان مثال اگر شیوع ویروس متوقف شود، کارمندان این استودیو به‌سرعت به دفاترشان بازخواهند گشت.

بازی Destiny 2 که در آینده‌ای نزدیک با لوت‌باکس‌ها خداحافظی خواهد کرد، هم‌اکنون برروی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در دسترس قرار دارد. در صورت تمایل می‌توانید همراه با مصطفی زاهدی به‌ بررسی بسته‌های الحاقی منتشر شده برای این عنوان بپردازید.

 

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید