عملکرد پردازنده‌ی مرکزی اکس‌باکس سری اکس احتمالاً در حد Ryzen 5 1600/1600 AF باشد

۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵

در حالی که شایعات مربوط به قدرت ۱۲ ترافلاپسی اکس‌باکس سری اکس در هفته‌ی گذشته به صورت رسمی تائید شدند، فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش اکس‌باکس شرکت مایکروسافت، جزئیات بیشتری از این کنسول منتشر کرد اما هیچ‌یک از آن‌ها به‌طور دقیق چیزی از عملکرد پردازنده‌ی مرکزی این دستگاه فاش نکردند.

همین نقطه‌ی مبهم نیز زمینه‌ساز گمانه‌زنی‌های جدیدی شده است. به‌تازگی جان پرندگاست (John Prendergast)، تحلیل‌گری که سال‌ها است در زمینه‌ی بازی‌های ویدئویی و فناوری فعالیت می‌کند، در وبلاگ خود نگاهی کُلی به تمامی اطلاعات منتشر شده از این کنسول انداخته است. در قسمتی از مقاله، وی سخنان فیل اسپنسر مبنی‌بر این‌که پردازنده‌ی مرکزی اکس‌باکس سری اکس چهار برابر عملکرد بهتری نسبت به اکس‌باکس وان دارد را مورد تحلیل و آزمایش قرار داده است.

پرندگاست با در نظر گرفتن این جزئیات به عنوان منابع خامِ تحلیل، پس از بررسی‌های مختلف با بنچمارک Cinebench و نیز بنچمارک UserBenchMark به این نتیجه رسید که پردازنده‌ی کنسول نسل نهم مایکروسافت چیزی در حد و اندازه‌ی Ryzen 5 1600/1600 AF است که این نتایج با برخی شایعات قبلاً منتشر شده نیز مطابقت دارند. در ادامه می‌توانید تصاویری از بررسی‌های وی را مشاهده کنید:

خانه‌های نارنجی مربوط به داده‌هایی هستند که به‌صورت رسمی یا غیررسمی منتشر شده‌اند. خانه‌های خاکستری نشان‌گر داده‌های غیرقابل محاسبه هستند.

ستون “Middle” مربوط به توان طراحی گرمایی پردازنده است که نتایج به‌دست آمده برای اکس‌باکس سری اکس با مقدارِ چهار برابرِ عملکرد فعلی پردازنده‌ی اکس‌باکس وان مطابقت دارد.

 

لازم به‌ذکر است اکس‌باکس سری اکس برای انتشار در تعطیلات پایانی سال ۲۰۲۰ میلادی به همراه بازی Halo Infinite برنامه‌ریزی شده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید