گیفت کارت
گیفت کارت

احتمالاً کنترلر پلی‌استیشن ۵ از قابلیت شارژ بی‌سیم پشتیبانی خواهد کرد

۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰

آخرین طرح ثبت شده از کنترلر پلی‌استیشن ۵ توسط سونی، نشان از وجود تغییر اساسی در نحوه‌ی شارژ باتری آن دارد و احتمالاً شاهد وجود قابلیت شارژ بی‌سیم در باتری این کنترلر خواهیم بود.

شرکت‌های بزرگ، معمولاً برای ثبت اختراعات و محصولات آینده‌ی خود باید در کنار ارایه‌ی تصویر مفهومی از طرح خود، توضیحات مفصلی در مورد آن نیز ارایه کنند تا از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری شده و حق مالکیت معنوی آن را برای همیشه بدست آورند. به همین دلیل، شرکت سونی در تابستان سال گذشته، طرحی از کنترلر کنسول نسل بعدی خود را به صورت رسمی ثبت کرد تا مالکیت معنوی آن را دراختیار بگیرد.

اما شرکت سونی در کنار ثبت این طرح، باید توضیحاتی در مورد آن نیز ارایه می‌داد که شاید نحوه‌ی شارژ باتری این کنترلر از جالب‌ترینِ آن‌ها باشد. البته این توضیحات تا پیش از عرضه‌ی دستگاه جانبی Back Button attachment اندکی گنگ به نظر می‌رسیدند اما حالا می‌توان برداشت‌های بهتری از این توضیحات داشت.

طبق این توضیحات، از کلمه‌ی “The adapter” به عنوان شارژری بی‌سیم و قابل اتصال به کنترلر یاد شده است که به‌نظر می‌رسد عضوی قابل جداسازی از دستگاهی شبیه به داکت باشد. بدین ترتیب، می‌توان از این توضیحات این‌گونه برداشت کرد که این دستگاه احتمالاً کوچک می‌تواند به صورت بی‌سیم به کنترلر متصل شده و باتری آن را تغذیه کند. همچنین، در این توضیحات گفته شده است که این شارژر بی‌سیم، به‌وسیله‌ی دکمه‌های موجود برروی کنترلر قابل جداسازی یا قطع اتصال خواهد بود. از طرفی دیگر، محل اتصال این آداپتور به کنترلر را می‌توان در تصویر ثبت شده از آن حدس زد که شیوه‌ی قرارگیری‌اش آن‌را مشابه به دستگاه جانبی Back Button attachment می‌کند.

به‌هرترتیب، باید مجدداً به این نکته اشاره کرد که تمامی موارد ذکر شده، برداشت‌های افراد مختلف از توضیحات نسبتاً گنگ سونی از این طرح است و تا معرفی رسمی سونی نمی‌توان نظر قطعی در مورد آن داد. اما در مجموع، وجود چنین قابلیت‌هایی در کنترلرهای آینده که به خودیِ خود، عضوی از کنسول هستند و نمی‌توان آن‌ها را لوازم جانبی نامید، ضروری به‌نظر می‌رسد؛ چرا که مشتریان و طرفداران شرکت‌های این‌چنینی، حتماً خواستار ایجاد تغییرات بزرگ و پیشرفت ملموس در کنسول‌های آینده که مدت‌ها برای آن صبر کرده‌اند خواهند بود.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید