مایکروسافت و اپیک‌گیمز نیز در مراسم GDC 2020 حضور پیدا نخواهند کرد

۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰

پس از انصراف‌ شرکت‌های بزرگی چون سونی و الکترونیک‌آرتز از حضور در مراسم GDC 2020، نوبت به دو شرکت بزرگ دیگر با نام‌های مایکروسافت و اپیک‌گیمز رسید تا این دو نیز از شرکت در این مراسم منصرف شوند.

پس از نگرانی‌های به‌وجود آمده در مورد شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، موج عظیمی از انصراف دهندگان از مراسم GDC 2020 به‌راه افتاده است که عملاً این رویداد مورد انتظار را خالی از محتوا می‌کند. این در حالی است که پیش از مایکروسافت و اپیک‌گیمز که از جمله جدیدترین انصراف دهندگانِ این مراسم هستند، نام‌هایی نظیر سونی، الکترونیک آرتز، فیسبوک، کوجیما پروداکشنز و یونیتی نیز دیده می‌شود که نبود آن‌ها به کلی رویداد GDC 2020 را تحت شعاع قرار خواهد داد.

شرکت مایکروسافت که پیش‌تر نظرات مثبتی در مورد شرکت در رویدادهای مختلف ارایه می‌کرد، در جدیدترین موضع‌گیری خود از کلمه‌ی “احتیاط” استفاده کرد و نام خود را از فهرست شرکت کنندگان مراسم GDC 2020 خارج نمود. همچنین، شرکت اپیک گیمز (Epic Games) نیز با انتشار بیانیه‌ای مشابه از حضور در GDC 2020 انصراف خود را اعلام کرد.

شرکت مایکروسافت در جدیدترین بیانیه‌ی خود چنین اظهار داشته است که:

سلامتی بازی‌بازان، بازی‌سازان، کارمندان و شرکای ما در سراسر جهان، اولویت اصلی ما است. هم اکنون نیز شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، باعث ایجاد خطرات جدی برای سلامت افراد مختلف در سراسر جهان شده است و ما باید نگاه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشیم.

البته، در ادامه‌ی این بیانیه به این موضوع اشاره شده است که مایکروسافت، قصد دارد تا برنامه‌های خود در این رویداد را به‌صورت پخش زنده انجام دهد و به صورت دیجیتالی میزبان مهمانان خود خواهد بود.

رویداد GDC 2020، از تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ (۱۶ مارس ۲۰۲۰) تا تاریخ ۱ فروردین ۱۳۹۹ (۲۰ مارس) در شهر سانفرانسیسکو در ایالات متحده برگزار خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید