حملات هکرها به PUBG افزایش یافته است

۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

چند ماه اخیر برای PUBG و PUBG Corp راحت نبوده است. بسیاری از کاربران به خاطر کرش‌ها و باگ‌های متداول بازی ناراضی هستند و به تازگی مشخص شده است که حملات DDos به سرورهای بازی افزایش یافته است.

PUBG در ماه‌های اخیر با مشکلات متعددی رو به رو بوده است. برخی از این مشکلات با آغاز فصل ششم شدت گرفتند، اما اکثرا به سال گذشته بازمی‌گردند. اگر چرخی در پست‌های Reddit و استیم بزنید، متوجه شکایت‌های بسیاری از سوی کاربران می‌شود. مشکلات مربوط به عملکرد بازی از ژانویه‌ی ۲۰۲۰ شدت گرفته‌اند و ظاهرا شناسایی آن‌ها روز به روز سخت‌تر می‌شود. البته PUBG Corp به تازگی در مورد این مشکلات صحبت کرده است. این شرکت اعلام کرده که یک بهینه‌ساز برای بازی در راه است که تعدادی از این مشکلات را رفع می‌کند. این شرکت در این باره گفته است:

مشکل این است که بسیاری از این مشکلات برروی یک سخت‌افزار خاص اتفاق می‌افتند و یا تحت شرایط خاصی رخ می‌دهند. این مهم شناسایی آن‌ها را بسیار سخت می‌کند. برای رفع مشکلات فنی، باید بتوانیم این مشکل را شبیه‌سازی کنیم تا بفهمیم چه مواردی باعث ایجاد آن می‌شوند.

PUBG همچنین قربانی حملات DDos زیادی در ماه‌های اخیر بوده است. حملات DDos یک نوع حمله‌ی سایبری جدید و خطرناک است. هدف از این حملات، خراب کردن سرویس مورد نظر نیست بلکه شبکه و سرور مورد نظر را وادار به ناتوانی در ارائه‌ی سرویس عادی می‌کند. در ماه نوامبر بود که میزان این حملات، به بالاترین حد خود رسید و ظاهرا فوریه هم میزبان تعداد زیادی از این حملات بوده است. جهت رفع این مشکلات، PUBG Corp مجبور به انجام یک سری آزمایش‌ها بوده که ظاهرا باعث افزایش مشکلات فنی بازی شده است:

وقتی راهکارهای مقابله با DDos متفاوت را امتحان می‌کنیم، موقعیت سرورها را بسیار دورتر از حالت عادی می‌بینیم. این مهم باعث افزایش پینگ و یک سری مشکلات فنی دیگر برای برخی بازی‌بازان می‌شود. به علاوه، بسیاری از بازی‌بازان به خاطر این راهکارهای دفاعی، پک‌های خود را از دست داده‌اند.

خبر خوب این است که ظاهرا این راهکارها جواب داده‌اند. PUBG Corp اعلام کرده است که به زودی شاهد کاهش ۸۵ درصدی حملات DDos خواهیم بود. با وجود این مشکلات عمده، PUBG همچنان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های استیم است. با استناد به پایگاه داده‌های استیم، این بازی با رشد میانگین بازی‌بازان همزمان در نوامبر و دسامبر همراه بوده است. در حال حال حدود ۳۰۰ هزار بازی‌باز به صورت همزمان مشغول تجربه‌ی PUBG هستند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید