پلتفرم Roblox هم‌اکنون ۴ میلیارد دلار ارزش دارد

۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰

در ماه آگوست ۲۰۱۹ بود که پلتفرم Roblox موفق شد تا با جذب ۱۰۰ میلیون بازی‌باز، رکورد بازی Minecraft را در تعداد بازی‌بازان ماهانه شکست دهد. اما به تازگی اعلام شده است که تعداد بازی‌بازان ماهانه این پلتفرم به رقم ۱۱۵ میلیون نفر رسیده است و این یک رکورد عالی برای این پلتفرم بازی به حساب می‌آید.

پلتفرم Roblox در جلب توجه بازی‌بازان قدیمی و مسن‌تر ناموفق بوده است، اما به خوبی توانسته تا میلیون‌ها بازی‌باز از نسل جدید و جوان را به سمت خود بکشاند و با محیط بسیار زیبا و بازی‌های هیجان انگیز خود، آن‌ها را به خوبی سرگرم کند.

در سال گذشته بود که اعلام شد، ارزش مالی این پلتفرم مبلغ ۲٫۵ میلیارد دلار است و نیمی از کودکان آمریکایی بین ۹ تا ۱۲ سال، از این پلتفرم استفاده کرده‌اند. همچنین مشخص شد که این پلتفرم در بین ۵ بازی اول پر‌بازدید یوتیوب قرار گرفته است.

Roblox پلتفرمی است که به شما اجازه می‌دهد تا در یک محیط بسیار زیبا و هیجان‌انگیز، حساب کاربری خود را با استایل و آواتار مورد علاقه‌ی خود بسازید، از بازی‌های گوناگون لذت ببرید و با دوستان خود ارتباط برقرار کنید.

اما یکی از بهترین ویژگی‌های این پلتفرم، ارز مجازی آن است که با نام Robux شناخته می‌شود و به توسعه‌دهندگان مختلف اجازه می‌دهد تا بازی‌ها و آیتم‌های خود را بسازند و در فروشگاه اختصاصی این پلتفرم به‌فروش برسانند. این ارز ارزش بسیار زیادی دارد و سرمایه‌گذاران زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

در انتها باید اشاره کنم که Roblox دارای قابلیت بازی به‌صورت میان‌-پلتفرمی می‌باشد و بازیکنان پلتفرم رایانه‌های شخصی و موبایل می‌توانند با یکدیگر به تجربه‌ی بازی‌های Roblox بپردازند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید