اکس‌باکس سری اکس مجهز به فناوری Ray-Tracing صوتی خواهد بود

Xbox Scarlett ، اخبار ، اخبار بازی ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

مایکروسافت به تازگی اقدام به پرده‌برداری از چند ویژگی جذاب کنسول نسل بعد خود کرده است. یکی از این ویژگی‌ها، فناوری Ray-Tracing صوتی است که بازی‌بازان را بیش از پیش در دنیای بازی غرق می‌کند.

در پادکستی که امروز توسط وبسایت The Verge منتشر شد، جیسون رونالد (Jason Ronald)، رئیس مدیریت برنامه‌های اکس‌باکس، از ویژگی جدید اکس‌باکس سری اکس به نام Ray-Tracing صوتی پرده برداشت. این ویژگی برای درگیر کردن بیشتر بازی‌باز در دنیای بازی ساخته شده است. رونالد در این باره توضیح داد:

با معرفی Ray-Tracing بهبودیافته توسط سخت‌افزار، ما سناریوها و احتمالات بسیاری را در مقابل خود می‌بینیم. این فناوری را می‌توان در نورپردازی طبیعی‌تر، انعکاس‌های بهتر و حتی صدای فراگیر استفاده کرد. بله، می‌توانیم در اکس‌باکس سری اکس شاهد Ray-Tracing صوتی باشیم.

همانطور که چندی پیش گزارش شد، مایکروسافت قرار است یک گفت و گوی ویژه در GDC داشته باشد. تمرکز اصلی این گفت و گو نیز برروی سخت‌افزار ویژه‌ی ارتقای صوت اکس‌باکس سری اکس است. در این گفت و گو، چندین تکنیسین صوتی از مایکروسافت با همکارهای خود در شرکت دالبی صحبت خواهند کرد و از دستاوردهای همکاری با یکدیگر می‌گویند.

به تازگی مشخص شده است که اکس‌باکس سری اکس، قابلیت بازگشت به چندین بازی را دارد و نیاز نیست برای باز کردن یک بازی جدید، بازی دیگر را کاملا ببندید. لری هرب (Larry Hryb)، برنامه‌نویس مایکروسافت، در این باره گفته است:

اگر برای انجام یک به‌روزرسان سیستم عامل نیاز به ریبوت سیستم داشته باشید، می‌توانید بلافاصله پس از روشن شدن دستگاه، به درون بازی بازگردید. این ویژگی حتی برای چندین بازی هم پاسخگو است.

البته مایکروسافت تنها شرکتی نیست که برای کنسول نسل بعد خود، سخت‌افزار ویژه‌ی صوت تدارک دیده است. سونی نیز تایید کرده است که پلی‌استیشن ۵ از یک نوع فناوری صوت سه‌بعدی بهره خواهد برد. اکس‌باکس سری اکس در تعطیلات ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد و شما از طریق این لینک می‌توانید تمام ویژگی‌های تاییدشده‌ی این دستگاه را مطالعه کنید.

12345678910(29 رای, میانگین آرا 8٫24 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید