احتمال به تعویق افتادن عرضه‌ی بتای Path of Exile 2 به خاطر ویروس کرونا وجود دارد

۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰

این طور که به نظر می‌رسد، بتای Path of Exile 2 ممکن است طبق انتظارات، پایان امسال در دسترس قرار نگیرد. ظاهرا شیوع ویروس مرگبار کرونا، عرضه‌ی بتای این بازی را با مشکلاتی رو به رو کرده است.

عاشقان سیاه‌چاله‌گردی که منتظر عرضه‌ی بتای Path of Exile 2 بوده‌اند، شاید بهتر باشد به دنبال سرگرمی دیگری برای آخر سال بگردند. دنباله‌ی اکشن نقش‌آفرینی محبوب Path of Exile که یک بخش داستانی هفت‌پرده‌ای را به بازی اضافه می‌کند، قرار بود تا در پایان سال ۲۰۲۰ به صورت بتا عرضه شود، اما به نظر می‌رسد استودیوی گرایندینگ گیر گیمز (Grinding Gear Games) مجبور است تا عرضه‌ی آن را به تاخیر بیاندازد. کریس ویلسون (Chris Wilson)، یکی از موسسان این استودیو، در مصاحبه‌ای با PCGamesN در این باره گفته است:

تخمین‌های اولیه‌ی ما، خبر از عرضه‌ی بتای بازی در پایان سال ۲۰۲۰ می‌داد. با این حال، ممکن است این تخمین تغییر بکند تا مطمئن شویم همه چیز برای دسترسی عموم آماده است. باور کنید عرضه‌ی عجولانه‌ی بازی، اصلا تصمیم درستی نیست.

این استودیو به تازگی از بسته الحاقی رایگان جدید بازی اول با نام Delirium پرده برداشت و این بسته الحاقی، دلیل اصلی تاخیر احتمالی است. قضیه از این قرار است که همکاران گرایندینگ گیر گیمز در چین، در حال حاضر به خاطر ویروس کرونا فعالیت خود را متوقف کرده‌اند. این استودیو نیز برای مطمئن شدن از عرضه‌ی بدون مشکل Delirium، مجبور شده است تا تغییراتی را در برنامه‌ی Path of Exile 2 ایجاد کند. ویلسون گفته است که به همکاران چینی اعلام شده تا پس از سال نوی چینی، به دفتر خود بازنگردند، چرا که خطر کرونا ممکن است آن‌ها را تهدید کند. تا کنون بیش از ۸۰ هزار متبلا به این ویروس و ۳ هزار کشته در چین گزارش شده‌اند. بسیاری از رویدادهای مربوط به بازی‌های ویدئویی اعم از Taipei Game Show و لیگ Overwatch به خاطر این ویروس لغو شده‌اند و بسیاری از شرکت‌ها و استودیوها از حضور در مراسم PAX East 2020 انصراف داده‌اند.

در حال حاضر تاریخ عرضه‌ی Path of Exile 2 مشخص نیست و ویلسون باور دارد که هر وقت بازی آماده باشد، استودیو آن را عرضه خواهد کرد. پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی به عنوان پلتفرم‌های مقصد این بازی تایید شده‌اند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید