جدول فروش هفتگی بریتانیا | ادامه‌ی قدرت‌نمایی فیفا

باندل دهمین سالگرد عرضه‌ی Bayonetta & Vanquish موفق‌ترین عرضه‌ی این ‌هفته در بریتانیا بود. این دو عنوان اکشن که ساخته‌ی توسعه‌دهنده پلاتینیوم گیمز (Platinum Games) و ناشر سگا (Sega) هستند، این هفته در یک بسته‌ برای پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان انتشار یافته و موفق شدند در نخستین هفته‌ی عرضه‌ی خود به رتبه‌ی دهم پرفروش‌ترین عناوین هفته دست یابند.

در یک نگاه سطحی، جدول فروش فیزیکی این هفته‌ی بریتانیا با سه‌گانه‌ی FIFA 20 در صدر و Call of Duty: Modern Warfare و Grand Theft Auto v در رتبه‌های دوم و سوم، شبیه جداول هفته‌های گذشته است.

اما چندین عنوان هستند که در نتیجه‌ی قراردادهایی با خرده‌فروشان بزرگ، دوباره به جدول بازگشته‌اند.

قراردادهایی که در مورد عنوان Team Sonic Racing در فروشگاه‌های مختلف از جمله فروشگاه Smyths صورت گرفت، باعث شد که این عنوان مسابقه‌ای شرکت سگا با رسیدن به رتبه‌ی هفتم این لیست، رشد هفتگی ۹۹ درصدی را تجربه کند. عنوان Forza Horizon 4 مایکروسافت توانست با رشد ۲۴۴ درصدی به رتبه‌ی هشتم لیست بازگردد. در همین زمان بسته‌های مختلفی که برای Call of Duty: Black Ops 4 عرضه شد باعث شد که این شوتر سال ۲۰۱۸ هم دوباره با رتبه‌ی ۱۱ به لیست برگردد.

عنوان هفته‌ی پیش پلی‌استیشن، یعنی بازی Dreams، در این هفته با افت فروش مواجه بود و با افتی ۲۰ درصدی از رتبه‌ی هشتم به پانزدهم سقوط کرد. عرضه‌های دیگر هفته‌ی پیش مانند Darksiders Genesis و Yakuza به کلی از ۴۰ عنوان برتر این هفته خارج شده‌اند.

یک عنوان جدید در ۴۰ بازی پرفروش این هفته وجود دارد و آن عنوان Hunt: Showdown از کرایتک (Crytek) و دیپ سیلور (Deep Silver) است.

نگاهی دیگر

در هفته‌ای که گذشت، عنوان Hunt: Showdown از استودیوی کرایتک با ماه‌ها تاخیر نسبت به نسخه‌ی رایانه‌های شخصی برای کنسول‌ها منتشر شد و توانست با فروشی نسبتا خوب، در رتبه‌ی ۲۹ام پرفروش‌ترین بازی‌های این هفته‌ی بریتانیا قرار بگیرد.

عنوان پرفروش دیگر این هفته که توانست پس از سال‌ها باز هم در لیست پرفروش‌ترین عناوین قرار بگیرد، باندل Bayonetta و Vanquish بود که باری دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان منتشر شد و توانست رتبه‌ی دهم لیست این هفته را قبضه کند.

در مورد عناوینی که چند مدتی است لیست را قبضه کرده‌اند نیز این هفته جابجایی هایی وجود داشت. Grand Theft Auto V توانست بار دیگر راه خود را به رتبه‌ی سوم لیست باز کند و Minecraft پس از چند هفته ثبات در رتبه‌ی هفتم، این هفته به جایگاه پنجم دست یافت. جدای از آن Star Wars Jedi: Fallen Order بود که با قدرت به رتبه‌ی چهارم خودش چسبید.

بازی‌های انحصاری

این هفته از لحاظ انتشار بازی‌های انحصاری هفته‌ی فقیری بود و تنها عنوان قابل ذکر، Corruption 2029 بود که برای رایانه‌های شخصی منتشر شد و ظاهرا موفقیت چشمگیری نداشته است.

در میان ۱۰ بازی برتر این هفته، دو عنوان انحصاری Luigi’s Mansion 3 و Mario Kart 8 Deluxe به چشم می‌خورند که هر دو متعلق به شرکت Nintendo هستند. دو عنوان انحصاری پلی‌استیشن ۴ یعنی Yakuza: Remastered Collection و Dreams که در هفته‌ی پیش به ترتیب رتبه‌های سوم و هشتم لیست را به خود اختصاص داده بودند، با افت نسبتا قابل توجهی از لیست خارج شده‌اند. عنوان Dreams هم اکنون در رتبه‌ی پانزدهم قرار دارد و Yakuza: Remastered Collection به کلی از لیست ۴۰ عنوان برتر خارج شده است.

عنوان انحصاری محبوب شرکت مایکروسافت یعنی Forza Horizon 4 هم این هفته بازگشتی قدرتمند به لیست داشت و توانست رتبه‌ی هشتم را به چنگ آورد.

بازی‌هایی که هفته‌ی بعد منتشر می‌شوند

در ابتدای هفته‌ی آینده ما عرضه‌ی عنوان Dota Underlords را خواهیم داشت که یک عنوان استراتژی از شرکت محبوب ولو (Valve) است و به طور انحصاری برای پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. این بازی که در واقع در ژانر auto battler جای می‌گیرد، چند ماه پیش در نسخه‌ی دسترسی اولیه‌ی خود با افت ۹۰ درصدی بازیکنان مواجه بود و این در حالی بود که نمرات خوب این عنوان اثری از نارضایتی کاربران در خود نداشت.

عنوان دیگری که هفته‌ی بعد برای پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد، عنوان Mega Man Zero/ZX Legacy است که ظاهرا نمرات خوبی هم از منتقدین دریافت کرده و ممکن است بتواند در لیست هفته‌ی بعد جای بگیرد.

One-Punch Man: A Hero Nobody Knows هم در اوایل هفته‌ی بعد برای پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ انتشار خواهد یافت. نقدها و نمرات این عنوان هنوز منتشر نشده‌اند و تصور روشنی از کیفیت آن نداریم.

لیست کامل ده بازی بر‌تر این هفته‌ی بریتانیا تا تاریخ شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸ (۲۲فوریه ۲۰۲۰ میلادی) را مشاهده کنید:

نام بازیرتبه‌ی این هفتهرتبه‌ی هفته‌ی گذشته
FIFA 20۱۱
Call of Duty: Modern Warfare۲۲
Grand Theft Auto V۳۵
Star Wars Jedi: Fallen Order۴۴
Minecraft۵۷
Mario Kart 8 Deluxe۶۶
Team Sonic Racing۷۲۲
Forza Horizon 4۸ورودی دوباره
Luigi’s Mansion 3۹۹
Bayonetta & Vanquish Tenth Anniversary Bundle۱۰ورودی جدید
12345678910(13 رای, میانگین آرا 7٫69 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید