بازی‌های رایگان افت قابل توجهی در ماه ژانویه داشته‌اند

PC ، PS4 ، Xbox One ، اخبار ، اخبار بازی ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

داده‌های تازه منتشر شده از عملکرد بازی‌ها در ماه ژانویه، نشان می‌دهند که این ماه چندان برای بازی‌های رایگان خوب نبوده است. بخشی از این عملکرد ضعیف، به تاخیر Fortnite در عرضه‌ی فصل دوم مربوط است.

وبسایت Superdata که یک تحلیل‌گر مشهور در زمینه‌ی بازار و فروش است، به تازگی نکات جالبی را در مورد بازی‌های ویدئویی در ژانویه ۲۰۲۰ منتشر کرده است. این طور که به نظر می‌رسد، درآمد بازی‌های رایگان و حتی پولی در این ماه با کاهش نسبت به ژانویه‌ی ۲۰۱۹ مواجه شده‌اند. یکی از دلایل اصلی افت چشم‌گیر بازار بازی‌های رایگان، عدم انتشار فصل دوم از چپتر دوم Fortnite است. این فصل با تاخیرهای متداولی رو به رو شد که برخی به خاطر تغییر موتور بازی به Unreal Chaos بودند. این تاخیر باعث شد تا فصل اول تبدیل به طولانی‌ترین فصل تاریخ Fortnite شود و ظاهرا، بسیاری از این فصل خسته شده‌اند و عدم انتشار محتوای جدید زیاد، باعث کاهش درآمد این بازی شده است.

اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، درآمد بازی‌های رایگان با افتی ۴۲ درصدی نسبت به ماه اول از سال گذشته رو به رو شده است. همچنین بازی‌های پولی نیز افتی ۱۹ درصدی داشته‌اند که با توجه به عدم انتشار بازی‌های AAA در ژانویه‌ی ۲۰۲۰، اتفاقی کاملا قابل انتظار است. نکته‌ی جالب این است که با وجود کاهش درآمد Fortnite، دو رقیب دیگر این بازی در ژانر بتل رویال، رشد خوبی داشته‌اند. در واقع این کم‌ترین درآمد Fortnite در یک ماه از نوامبر سال ۲۰۱۷ است. Apex Legends با وجود رشد ۱۲ درصدی در زمینه‌ی بازی‌بازان فعال به لطف رویداد Grand Soiree، با افت درآمد نسبت به ماه گذشته رو به رو شد.

بدون شک PUBG بزرگ‌ترین برنده‌ی این ماه بود که نسبت به ماه گذشته، رشدی ۵۱۲ درصدی از نظر درآمد برروی رایانه‌ی شخصی داشت. دلیل عمده‌ی این رشد چشم‌گیر، عرضه‌ی فصل ششم این بازی در ژانویه‌ِ ۲۰۲۰ بود. البته این بازی در ۳۰ روز گذشته توانست میانگین ۲۵۰ هزار بازی‌باز فعال را ثبت کند که یکی از کم‌ترین‌ها در تاریخ عرضه‌ی این بازی است. این در حالی است که PUBG در آوریل ۲۰۱۸ توانسته بود به ۱٫۱ میلیون بازی‌باز فعال برسد. به نظر می‌رسد بسیاری از بازی‌بازان، از عدم رفع باگ‌های متداول بازی و عرضه‌ی محتوای جدید به جای آن، بسیار ناراضی هستند.

12345678910(8 رای, میانگین آرا 6٫75 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید