کودکی ۱۰ ساله قصد دارد Dreams 2 را درون بازی Dreams بسازد

۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

به‌نظر می‌رسد که کنجکاوی و خلاقیت در بازی Dreams، هیچ حد و مرزی نداشته باشد؛ چرا که یکی از بازی‌بازان این عنوان، سعی کرده است تا با استفاده از قدرت خلاقیت خود و امکاناتی که Dreams در اختیارش قرار می‌دهد، بازی تحت عنوان Dreams 2 را بسازد.

همان‌طور که مدیامولکول (Media Molecule)، بازی Dreams را پلتفرمی برای کشف خلاقیت بازی‌بازان معرفی کرده بود، می‌بینیم که اکنون این موضوع به حقیقت پیوسته است. در روزهای اخیر، شاهد ساخته شدن بازی‌های مورد انتظاری نظیر Ghost of Tsushima، تنها از روی تریلر منتشر شده‌ی آن‌ها در بازی Dreams بوده‌ایم. حال، یکی از بازی‌بازان Dreams با نام کاربری [email protected]، در اقدامی جالب می‌خواهد تا نسخه‌ی دوم این بازی را درون آن بسازد.

این بازی‌باز، ادعا می‌کند که Dreams به‌اندازه‌ی کافی او را راضی نکرده است و قصد دارد تا با استفاده از قابلیت‌های آن، نسخه‌ای ارتقا یافته از این بازی را بسازد. از طرفی دیگر، ساخت نسخه‌ی دوم بازی Dreams با استفاده از قابلیت‌‌هایی که در این بازی وجود دارد ساده خواهد بود. در گفت و گویی که توسط وب‌سایت DualShockers با این بازی‌باز صورت گرفته است، او منشا ایده‌ی ساخت Dreams 2 را توانایی ساخت ماشین حساب‌های دقیق در Minecraft توسط بلوک‌ها معرفی کرد.

همچنین، او خبر داد که ساخت این بازی در مرحله‌ی بازطراحی منوی اصلی و طراحی لوگو قرار دارد.

پس از ساخت منوی اصلی بازی، به سراغ طراحی سایر ویژگی‌های آن خواهم رفت. سپس، قصد دارم تا روی پشتیبانی داخلی این بازی از رزولوشن ۸K و نرخ ۱۲۰ فریم برثانیه تمرکز کنم.

اما نکته‌ای جالب که هنگام مصاحبه‌ی وب‌سایت مذکور با این بازی‌باز رخ داد، صحبت‌های او مبنی بر پشتیبانی این بازی از قابلیت کراس‌پلتفرم بین کنسول‌های پلی استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، نینتندو سوییچ، اکس‌باکس سری اکس و سگا دریم‌کست بود. همچنین، از او سوالی مبنی بر اطلاع از انحصاری بودن این بازی نیز پرسیده شد که او با لبخندی بر لب و جمله‌ی نامفهوم ” همه‌ی آن‌ها به تلویزیون متصل می‌شوند” به آن پاسخ داد. سپس، والدین این بازی‌باز ضمن تشکر از مصاحبه کنندگان، از آن‌ها خواستند تا زمانی که او تکالیفش را انجام نداده است، با او ارتباط برقرار نکنند.

به هر ترتیب، می‌توان Dreams را سکوی پرتابی برای تغییر ماهیت بازی‌‌های ویدیویی دانست که ویژگی‌هایش، آن‌را با دیگر بازی‌ها متمایز می‌کند. بدون شک، کم‌تر بستری در این زمینه پیدا می‌شود که اجازه‌ی بروز خلاقیت به یک کودک ۱۰ ساله بدهد. بنابراین، می‌توانیم Dreams را یک بازی قابل تحسین و جادویی بنامیم که تحولی این‌چنینی در بین علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی ایجاد کرده است. در مجموع، این‌که منتظر بمانیم تا محصول نهایی خلاقیت این بازی‌باز به طور کامل ساخته و منتشر شود، امری هیجان انگیز خواهد بود. از طرفی دیگر، باید سن این کودک را درنظر بگیریم و احتمال دهیم که شاید ساخته‌ی نهایی ذهن خلاق او، سال‌ها زبان‌زد افراد مهم این صنعت شود و شاید در چند روز آتی، او این پروژه را رها کرده و به سراغ بازی دیگری برود.

بازی Dreams، هم‌اکنون به‌صورت انحصاری برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد. هم‌چنین، می‌توانید تا مصاحبه‌ با بنیان گذار مدیامولکول، در مورد بازی Dreams را از طریق گیمفا مطالعه کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید