سازنده‌ی Star Citizen و کرایتک به توافق رسیدند

PC ، PS4 ، Xbox One ، اخبار ، اخبار بازی ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

این طور که به نظر می‌رسد پس از کشمکش‌های فراوان، کلاود ایمپریوم گیمز (Cloud Imperium Games) و کرایتک (Crytek)، در پرونده‌ی خود بر سر استفاده از موتور CryEngine به توافق رسیده‌اند.

پرونده‌ی شکایت کرایتک از کلاود ایمپریوم گیمز به قرارداد این دو شرکت بر سر ساخت یک بازی با استفاده از موتور CryEngine باز می‌گردد. کلاود ایمپریوم گیمز تصمیم داشت تا بازی Star Citizen را با استفاده از این موتور بسازد، اما بعدتر یکی از ماموریت‌های داستانی این بازی، تبدیل به یک اثر کاملا جداگانه به نام Squadron 42 شد. مسئله‌ای که با توجه به توافق کرایتک بر سر تنها یک بازی، منجر به شکایت این غول گرافیکی از کلاود ایمپریوم گیمز شد. کرایتک خواستار حق و حقوق کامل Squadron 42 در قبال این خطای کلاود ایمپریوم گیمز بود. در مقابل هم کلاود ایمپریوم گیمز مدعی شد که Squadron 42 با استفاده از موتور Lumberyard ساخته شده است و ادعاها و خواسته‌های کرایتک از دادگاه را اساسا بی‌پایه خواند. حال به نظر می‌رسد این دو استودیو به توافقی بر سر این پرونده‌ی پیچیده رسیده‌اند.

این طور که به نظر می‌رسد، کرایتک و کلاود ایمپریوم گیمز طی صحبت‌هایی تصمیم به توافق دوجانبه گرفته‌اند، اما هنوز اطلاعات دقیقی در مورد این توافق‌نامه و جزئیات آن منتشر نشده است. همچنین این دو تصمیم گرفته‌اند پرونده‌ی خود را تا ۳۰ روز پس از توافق کاملا ببندند. این در حالی است که کلاود ایمپریوم گیمز اعلام کرده بود دلیل تمایل کرایتک به بستن پرونده، عدم صحت داشتن ادعاهای آن‌ها است. هر چه که هست، به نظر می‌رسد این دو استودیو تصمیم گرفته‌اند تا اختلافات را کنار بگذارند و مسئله را بین خودشان حل کنند.

Squadron 42 قرار بود تا در سال ۲۰۱۶ منتشر شود، اما عرضه‌ی آن با تاخیر کوتاهی به سال ۲۰۱۷ موکول شد. متاسفانه، ۲۰۱۷ هم شاهد عرضه‌ی این بازی نبود و ظاهرا بتای این بازی قرار است در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ منتشر شود.

12345678910(8 رای, میانگین آرا 9٫88 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید