به وقت شکار | نقدها و نمرات نسخه‌ی کنسولی Hunt: Showdown منتشر شد

۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

Hunt: Showdown، جدیدترین اثر استودیوی کرایتک (Crytek) که نسخه‌ی رایانه‌های شخصی آن چند ماه پیش منتشر شده بود، بالاخره در دسترس کاربران اکس‌باکس (سپتامبر ۲۰۱۹) و پلی‌استیشن ۴ (فوریه ۲۰۲۰) هم قرار گرفته است.

Hunt: Showdown یک بازی شوتر اول شخص با المان‌های بقا است. داستان این بازی در اواخر قرن نوزدهم جریان دارد و در مورد شکارچیانی است که به کشتن هیولاهای متعدد می‌پردازند. در این بازی شما و همکارتان عضو یک گروه مخفی شکارچی هیولا هستید. پاداش‌های شکار هیولا زیاد هستند، اما ریسک این کار هم بزرگ است. کوچک‌ترین اشتباهی می‌تواند منجر به مرگ شما و از دست رفتن هر چیزی که دارید شود. Hunt: Showdown ابتدا در سال ۲۰۱۸ در بخش Early Access استیم منتشر شد و توانست تحسین خوبی را بابت اتمسفرسازی خوب خود و همچنین گرافیک چشم‌نوازی که داشت، دریافت کند. اوایل سال ۲۰۱۹ نوبت به نسخه‌ی کامل آن برروی رایانه‌های شخصی رسید و بازی توانست نمره‌ی خوب ۸۲ را در وبسایت متاکریتیک ثبت کند. بازی به خاطر نوآوری‌ها خود تحسین شد، اما بسیاری به کمبود محتوای بازی اعتراض کردند. اواخر سال ۲۰۱۹، شاهد عرضه‌ی این بازی برروی Xbox Preview بودیم. حال نسخه‌ی کامل پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان این بازی منتشر شده است و در نتیجه، نگاهی به نقدها و نمرات کلی نسخه‌ی کنسولی این بازی خواهیم انداخت.

Playstation Universe 9.5/10

با اتمسرفی درگیرکننده و ترکیبی هوشمندانه از المان‌های PvP و PvE که تبدیل به صحنه‌ای فوق‌العاده برای روایت داستان می‌شود، Hunt: Showdown به یک شوتر استثنایی و خلاق است که این ژانر را به سطح جدیدی می‌رساند. حدس می‌زنم که Hunt: Showdown به جزئی از رژیم غذایی من در ماه‌ها یا حتی سال‌های آینده تبدیل شود.

Gameblog.fr 9/10

نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی شباهت زیادی به نسخه‌ی رایانه‌های شخصی آن دارد، البته با جلوه‌های بصری کمی ضعیف‌تر. یک سری باگ‌ها گرافیکی در سطوح آب وجود دارند، اما ایراد جدی یافت نمی‌شود. چه در زمینه‌ی Matchmaking و چه ثابت نگه داشتن نرخ فریم، Hunt: Showdown یک تجربه‌ی کامل و واضحا بهترین شوتر Co-Op سال ۲۰۱۹ است.

God is a Geek 9/10

Hunt: Showdown یک شوتر شدیدا نقس‌گیر و درگیرکننده است که در آن علاوه بر هیولاها، می‌توانید به دست سایر‌ بازی‌بازان هم کشته شوید. توجه کردن به فعالیت‌های دشمنان حیاتی است و وقتی تمام مکانیک‌های بازی را یاد یگیرید، Hunt: Showdown تبدیل به تجربه‌ای حقیقتا دلچسب می‌شود.

Xbox Tavern 8.3/10

Hunt: Showdown بازی فوق‌العاده‌ای است و از اینکه کرایتک توانسته در طول سال‌ها خودش را حفظ کند، بسیار خوشحال هستم. هر کسی که به ژانر وحشت علاقه دارد،  باید این بازی را خریداری کنید. المان‌های مخفی‌کاری و PvPvE بازی، به طرز معرکه‌ای کار می‌کنند و وقتی با یک بازی‌باز دیگر وارد درگیری می‌شوید، مقدار زیادی آدرنالین به خون شما تزریق می‌شود.

۳DJuegos 8/10

Hunt: Showdown سبک متفاوتی از یک بازی چندنفره‌ی ترسناک را به نمایش می‌گذارد. تمرکز بازی برروی اضطراب است تا ترس. گیم‌پلی بازی جذاب است و قطعا ارزش امتحان کردن را دارد، اما مرگ دائمی و سیستم پیشرفت بازی ممکن است به مذاق همه خوش نیاید.

GameCritics 8/10

علی‌رغم وجود بازی‌های مشابه و رقابت شدید در این ژانر، Hunt: Showdown موفق می‌شود تا نسخه‌‌ی خاصی از یک بازی شوتر باشد. بازی به اندازه‌ی کافی صیقل‌خورده نیست و رابط کاربری آن نیاز به بهبود دارد، اما به عنوان یک تجربه، بازی قطعا دنبال‌کنندگان خاص خود را‌ در این ژانر اشباع‌شده خواهد داشت.

Hobby Consolas 7.8/10

Hunt: Showdown یک نوع شوتر تاکتیکی است که تا کنون مانند آن را ندیده‌اید. بازی تعادل فوق‌العاده‌ای بین المان‌های وحشت، مخفی‌کاری و اتمسفرسازی دارد. متاسفانه، هیچ بخش تک‌نفره‌ای وجود ندارد و سرورهای بازی هم بعضا در Matchmaking دچار مشکل می‌شوند.

SomosXbox 7.8/10

Hunt: Showdown یک شوتر چندنفره‌ی خوب است که به طرز هوشمندانه‌ای رقابت و Co-Op را با هم ترکیب می‌کند. حال و هوای بازی از همان لحظه‌ی اول شما را میخکوب می‌کند و چند ساعت اولیه‌ی آن به شدت درگیرکننده هستند. با این حال، بازی بعد از چند ساعت خسته‌کننده می‌شود و ممکن است آن را رها کنید. Hunt: Showdown موفق به ارائه‌ی تجربه‌ی نسبتا متفاوتی در بازار هدف خود می‌شود، اما لزوما یک بازی چندنفره‌ی خوب نیست.

Critical Hit 7.5/10

دنیای بازی جزئیات معرکه‌ای دارد، داستان آن جذاب است و با وجود عدم وجود محتوای کافی برای آن، Hunt: Showdown پتانسیل بالای برای تبدیل به یکی از با کیفیت‌ترین و منحصر به فردترین شوترهای دنیای بازی‌های ویدئویی را دارد.

IGN Spain 7.5/10

Hunt: Showdown ایده‌های فوق‌العاده‌ای دارد، اما حالت‌های بازی برای یک عنوان چندنفره در سال ۲۰۱۹، بسیار کم هستند. بازی ترکیب تقریبا کاملی از وحشت بقا و شوتر چندنفره است که می‌تواند برای علاقه‌مندان به وسترن و ماوراء الطبیعه بسیار جذاب باشد، اما دوست‌داران اکشن سرراست را خسته می‌کند.

XboxAddict 7.2/10

زمان زیادی از تجربه‌ی من از بازی در Xbox Preview می‌گذرد، اما به نظر می‌رسد بازی هنوز کم و کسری دارد. شاید من هوادار المان‌های زورکی PvP نباشم، چرا که بیشتر از هیولاها و باس‌ها، توسط بازی‌بازان دیگر کشته شدم. بله، این بخشی از تجربه‌ی بازی است، اما اگر تعادل بهتری بین سطح مهارت بازی‌بازها برقرار بود، شاید با تجربه‌ی دلچسب‌تری رو به رو بودیم. قطعا بازی هواداران خود را خواهد داشت، اما اگر حالت بدون PvP وجود داشت، من زمان زیادتری را در بازی صرف می‌کردم.

The Digital Fix 7/10

Hunt: Showdown بازی خوبی است که برای متفاوت بودن حس و حال آن، زمان زیادی صرف شده است. با این حال، جوانب زیادی از این بازی تمایز خاصی با سایر عناوین این ژانر ندارند.

Digitaly Downloaded 6/10

Hunt: Showdown پتانسیل این را داشت تا به اثر به مراتب برتری تبدیل شود. بازی می‌توانست یک تجربه‌ی تک‌نفره‌ی ناب باشد که در آن باید با دقت به دنبال شکار هیولاها در دوران گوتیک بودید. Hunt: Showdown حقیقتا می‌توانست خاص باشد، اما علاقه‌ی کرایتک به جا نماندن از ترندها، جلوی این بازی از تبدیل شدن به آن را می‌گیرد. شوترهای چند نفره و پشتیبانی پس از عرضه از بازی، در حال حاضر داغ‌ترین جنبه‌ی بازی‌های ویدئویی هستند و کرایتک در جست و جو برای پیوستن به این بازار، اثری را خلق کرده است که تجربه‌ی آن سرگرم‌کننده است، اما عمق خاصی ندارد. تمام تلاش‌هایی که صرف طراحی تم‌ها و حس و حال این بازی شده است، با این اشتباه به هدر رفته است.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید