مصاحبه با تهیه کننده‌ی The Division 2: Warlords of New York | صحبت در مورد مهارت‌های جدید و رویداد‌های جهانی

PC ، PS4 ، Stadia ، Xbox One ، مصاحبه ، مقالات ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

تقریباً یک سال پیش، بازی Tom Clancy’s The Division 2 جامعه‌ی نابود شده‌ی شهر واشنگتن را به تصویر کشید. حالا در قسمت سوم بسته‌ی گسترش دهنده‌ی این عنوان، گروه Division دوباره نیو‌یورک بازخواهد گشت؛ البته این بار محتویات جدید را در یک منطقه‌ی جدید در بخش پائینی منهتن تجربه خواهید کرد. وب‌سایت Hardcore Gamer اخیراً مصاحبه‌ای را با آقای جسپر کارابانوو (Jesper Karabanov)، یکی از تهیه کنندگان The Division 2: Warlords of New York، انجام داده و اطلاعات جدیدی را در مورد ویژگی‌ها و تغییرات جدید این بسته به دست آورده است.

آیا امکان دارد یک دیدگاه کلی از پیش‌زمینه‌ی Warlords of New York به ما ارائه بدهید؟

کارابانوو: البته. ما برای بازگشت به نیویورک و تغییراتی زیادی که می‌خواهیم به Division 2 بیاوریم، بسیار هیجان زده‌ایم. ما قصد داریم تا با به‌روزرسانی سیستم نقش آفرینی بازی، گیر‌های (Gear) جدید، سلاح‌های جدید و محتویات بسیار زیادی را به بازی اضافه کنیم. علاوه بر این، می‌خواهیم استفاده از بیلد‌های (Build) مختلف را کارامدتر کرده و Stat Storing را برای تمام صِفات اصلی اضافه کنیم.

شما کمی قبل در طی ارائه‌ی خود اعلام کردید که بیلد DPS ابتدا تنها گزینه‌ی کارامد بود. آیا امکان دارد در مورد تغییراتی که قسمت سوم با خود می‌آورد، توضیح بیشتری بدهید؟

کارابانوو: با تغییراتی که اعمال کرده‌ایم، حالا ساخت یک بیلد خوب بسیار آسان‌تر شده است. هر چه که گیر‌های بیشتری با Skill Stat‌s بپوشید، سطح مهارت شما بالاتر می‌رود و با هر سطح می‌توانید به صورت بصری ببینید که چه قدر در استفاده از یک مهارت توانایی دارید؛ برای مثال، اگر یک بازی‌باز دیگر را دیدید که از یک Turret استفاده می‌کند که نوشته سطح آن هفت است، حالا شما می‌توانید قدرت شخصیت خود را به طور آسان‌تر با دیگران مقایسه کنید؛ در گذشته این کار سخت‌تر بود.

پس به طور کلی، تغییرات جدید باعث می‌شوند تا بتوانید Power Level خود را به صورت آسان‌تری با دیگران مقایسه کرده و در نتیجه از تغییرات بیلد خود و تاثیر آن‌ برروی گیم‌پلی مطلع شوید.

کارابانوو: دقیقاً.

شما گفتید که می‌خواهید با این بسته‌ی گسترش دهنده، جان تازه‌ای به بخش Dark Zones ببخشید. آیا می‌توانید بگویید که دقیقاً قصد اعمال چه تغییراتی را دارید؟

کارابانوو: در بسته‌ی Warlords of New York، ما برروی تعامل بازی‌باز با بازی‌باز تمرکز کرده‌ایم. پس هر کاری که در Dark Zones انجام می‌دهید، باید حول محور تعامل بازی‌بازان بچرخد؛ چه زمانی که یک شخص شورشی به شما حمله کرده و بازی‌باز دیگری شما را نجات می‌دهد و یا وقتی که شما تصمیم می‌گیرید به یک شورشی تبدیل شوید و به دیگران حمله کنید. جوایز بیشتری برای کمک به دیگر بازی‌بازان و همچنین امتیاز تجربه‌ی زیادی برای تبدیل شدن به یک شورشی وجود دارند.

در ابتدا، جوایز زیادی برای شکار افراد شورشی وجود داشتند و شاهد یک عنصر مزدور شکارچی بودیم. حالا به نظر می‌رسد که جوایز بیشتری برای کمک کردن به مردم در نظر گرفته شده‌اند.

کارابانوو: ما هنوز هم می‌خواهیم عنصر شورشی بودن را با شکار کردن انسان‌ها حفظ کنیم، اما در عین حال قصد داریم به سبک‌های مختلف بازی نیز پاداش بدهیم؛ آزادی بیشتر برای شکار افراد شورشی، تبدیل شدن بازی‌باز به یک شورشی و همچنین کمک به دیگر بازی‌بازان. ما همچنین برخی از عناصر غیر قابل تعامل با بازی‌باز را از Dark Zones حذف کرده‌ و سعی کردیم تا این مکان‌ها و قوانین درگیری را آسان‌تر توضیح دهیم؛ برای مثال، من به عنوان بازی‌باز چه زمانی می‌توانم به یک شورشی تبدیل شوم و در این حالت چه کار‌هایی می‌توانم انجام بدهم؟

یکی از موارد جالبی که به آن اشاره کردید، چهار ستوان اصلی که برای Keener کار می‌کنند بود؛ افرادی که هرکدام دارای پیش‌زمینه‌ی داستانی و انگیزه‌های منحصر به فرد خود هستند. علاوه بر این، تک تک آن‌ها مهارت‌های مخصوصی دارند که بازی‌باز می‌تواند پس از کشتن هر ستوان، آن‌ها را بدست آورد؛ مثل مهارت Decoy که ما توانستیم در دموی امروز استفاده کنیم. این مهارت چندین نسخه‌ی کپی از بازی‌باز درست کرده و توجه دشمن را به خود جلب می‌کند. آیا امکان دارد در مورد دیگر مهارت‌های ستوان‌ها بیشتر توضیح دهید؟

کارابانوو: البته. چهار مهارت منحصر به فرد وجود دارند که می‌توانید با کشتن ستوان‌ها، آن‌ها را بدست آورید. علاوه بر Decoy، مهارت Shock Trap را داریم که محیط اطراف شما را با مین‌های الکتریکی پُر کرده و به دشمنان آسیب می‌زند. از طرف دیگر، قابلت پرطرفدار Sticky Bomb launcher حالا دو نوع دارد: نسخه‌ی انفجاری که در بازی The Division 1 داشتیم و نسخه‌ی جدید که دشمنان را آتش می‌زند.

زمانی که در مورد Fire Sticky Bomb صحبت می‌کردید، به نظر می‌رسید که این سرگرم‌کننده‌ترین مهارت جدید محسوب می‌شود.

کارابانوو: به شدت سرگرم کننده است. شما می‌توانید کار‌های زیادی با آن انجام بدهید؛ مثلاً می‌توانید آن را برروی دیوار قرار داده و منتظر دشمنان باشید تا همه چیز به آتش کشیده ‌شود. این مهارت می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد.

شما قبلاً اشاره کردید که می‌خواهید برخی رویداد‌های جهانی را متناسب با محتویات جدید طراحی کنید. در آینده باید انتظار چه نوع رویداد‌هایی را داشته باشیم؟

کارابانوو: ما سه رویداد جهانی جدید را برای فصل جدید برنامه ریزی کرده‌ایم. اولین رویداد، Polarity Switch نام دارد که واقعاً سرگرم کننده است و نحوه‌ی تجربه‌ی بازی را به کلی تغییر می‌دهد. در این رویداد، دشمنان صاحب یک قطب (مثل مثبت و منفی) می‌شوند و شما باید برای تعامل با آن‌ها، قطب خود را تغییر دهید. از طرف دیگر، Foundry Raid سخت‌ترین آزمایش مهارت و توانایی بازی‌بازان The Division 2 محسوب می‌شود. این دومین Raid ما است و همانند Raid قبلی، پُر از باس‌های متعدد و راز‌های مختلف خواهد بود. بازی‌بازان باید به عنوان یک تیم با یکدیگر همکاری کنند. این بار ما میزان دقت و همکاری لازم را بسیار بالا برده‌ایم. پس برای به اتمام رساندن این Raid به یک تیم بسیار قوی و هماهنگ نیاز دارید.

آیا چیز دیگری نیز در مورد Warlords of New York وجود دارد که بخواهید با طرفداران به اشتراک بگذارید؟

کارابانوو: من به خاطر بازگشت به خانه، نیویورک و همچنین تعقیب دوباره‌ی Aaron Keener بسیار هیجان زده‌ایم. مثل این است که دوباره به مکانی برگشته‌ایم که همه چیز از آن‌جا شروع شد و ما بسیار هیجان زده‌ایم که دوباره می‌خواهیم به Aaron Keener بپردازیم. این بخش دیگری از منهتن است. پس یک محیط کاملاً جدید محسوب می‌شود، اما هنوز هم به نسخه‌ی اول Divison متصل است؛ آن بازی در بخش میانی شهر بود و حالا ما در قسمت جنوبی منهتن قرار داریم.

بازی Tom Clancy’s The Division 2 هم‌اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی و گوگل استیدیا در دسترس قرار دارد. این در حالی است که بسته‌ی Warlords of New York در تاریخ سه شنبه ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۸ (۳ مارس ۲۰۲۰ میلادی) منتشر خواهد شد. جهت آشنایی بیشتر با این عنوان، پیشنهاد می‌کنیم تا علاوه بر مشاهده‌ی نقد و بررسی ویدئویی و هایلایت بازی، نقد و بررسی متنی آقای محمد آریامقدم تحت عنوان «شکوه فراموش شده، ابرقدرت سقوط کرده» را نیز مطالعه کنید.

در نهایت باید یادآوری کنیم که نسخه‌ی پایه‌ی این بازی هم‌اکنون با قیمت ۳ دلار قابل خرید است. در نظر داشته باشید که طبق اطلاعات درج شده در فروشگاه مایکروسافت، این تخفیف استثنایی تنها سه روز دیگر در دسترس خواهد بود. جهت خرید بازی برای پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی، به ترتیب به فروشگاه‌های پلی‌استیشن، مایکروسافت و یو‌پلی مراجعه کنید.

12345678910(5 رای, میانگین آرا 8٫00 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید