برگزارکننده‌ی PAX East 2020 به کناره‌گیری سونی از این رویداد واکنش نشان داد

PlayStation ، PS4 ، اخبار ، اخبار بازی ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

همان‌طور که در جریان هستید شیوع ویروس کرونا این روزها به‌شدت مسئله‌ساز شده و متاسفانه سایه‌ی سنگین خود را بر دنیای بازی‌های ویدئویی نیز انداخته است. به‌نظر می‌رسد باتوجه به شرایط اخیر باید کم‌کم بحث درباره‌ی کنسول‌های نسل بعد را به صحبت دررابطه با این ویروس مُسری تغییر دهیم و به آن عادت کنیم.

به‌دنیال اعلامیه‌ی رسمی شرکت سونی درباره‌ی کناره‌گیری از Pax East 2020، سازمان پنی آرکید (Penny Arcade) به عنوان برگزارکننده‌ی این رویداد به انتشار بیانیه‌ای با اقدام اخیر ژاپنی‌ها واکنش نشان داد. پنی آرکید ضمن توضیح تدابیر درنظر گرفته شده جهت برگزاری ایمن Pax East اعلام کرد این رویداد در همان تاریخ قبلی برنامه‌هایش را پیش خواهد برد. در ادامه می‌توانید قسمت‌هایی از این بیانیه را مطالعه کنید:

تمام جامعه‌ی PAX قصد دارد نگرانی ما درباره‌ی همه‌ی افرادی که تحت تاثیر ویروس COIVD-19 (کرونا) قرار گرفته‌اند را ابراز کند. جامعه‌ی بازی‌‌های ویدئویی یک جامعه‌ی جهانی است و قلب ما همراه با تک‌تک افراد و خانواده‌های مبتلا شده خواهد بود.

باوجود این‌که از عدم حضور سونی در PAX East 2020 ناراحتیم اما مشتاقانه منتظر خوش‌آمد گویی به دوستانمان در این شرکت برای سایر رویدادهای PAX هستیم. تمرکز ما برروی تبدیل کردن PAX East 2020 به رویدادی موفق و لذت‌بخش برای تمام حضار و غرفه‌داران است.

اگرچه نمی‌توان سونی را به‌دلیل عدم حضور در این رویداد سرزنش کرد اما اقدام اخیر این شرکت بسیار ناراحت‌کننده‌ است؛ مخصوصاً که قرار بود دمویی یک ساعته از بازی The Last of Us Part II نیز در PAX East 2020 قابل‌بازی باشد.

لازم به‌ذکر است ساعاتی پیش سونی به همراه فیسبوک (Facebook) به‌طور رسمی اعلام کردند در رویداد GDC 2020 نیز حضور نخواهند داشت تا هرچه بیشتر احتمال لغو دیگر رویدادهای بزرگ بازی‌های ویدئویی در سال جاری در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد. با این وجود هنوز سایر شرکت‌ها نسبت به شرایط کنونی بهداشت جهانی واکنش خاصی نشان نداده‌اند.

12345678910(16 رای, میانگین آرا 7٫13 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید