آخرین به‌روزرسان دو بازی Dissidia: Final Fantasy و Dissidia: Final Fantasy NT به زودی منتشر می‌شود

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

براساس اطلاعات منتشر شده، به نظر می‌رسد دو بازی Dissidia: Final Fantasy و Dissidia: Final Fantasy NT آخرین به‌روزرسان خود را به زودی دریافت کرده و پس از آن فاز توسعه‌ی هر دو بازی برای همیشه به پایان می‌رسد.

تیم سازنده دیروز و در جریان یک استریم زنده بیان کرد که آخرین به‌روزرسان بازی آرکید Dissidia: Final Fantasy فردا منتشر می‌شود. این در حالی است که کاربران کنسول‌ها باید تا ۱۵ اسفند ماه سال جاری (۵ مارس سال ۲۰۲۰ میلادی) برای دریافت آخرین به‌روزرسان بازی Dissidia: Final Fantasy NT منتظر بمانند.

در جریان این استریم زنده، تیم سازنده به نکات مهم مربوط به تصمیم خود نیز اشاره کرده است. براساس صحبت‌های آن‌ها، اگرچه این دو عنوان دیگر هیچ به‌روزرسان بزرگ و محتوای جدیدی را دریافت نخواهند کرد ولی تیم سازنده و شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) همچنان به پشتیبانی از هر دو بازی و انتشار بهینه‌سازهای کوچک برای آن‌ها ادامه خواهند داد. در کنار این موضوع، کاربران و هواداران بخش آنلاین نیز دلیلی برای نگرانی نخواهند داشت؛ چراکه سرورهای بازی همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد. در طول این استریم زنده، کارگردان بازی، آقای تاکئو کوجیراکو (Takeo Kujiraoka)، به صراحت بیان کردند که در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای ساخت بازی Dissidia 2 ندارند. البته با توجه به این که دیگر زمان زیادی تا انتشار کنسول‌های نسل بعدی باقی نمانده است، احتمال ساخت و انتشار یک نسخه‌ی جدید از این سری پرطرفدار بسیار زیاد خواهد بود.

آخرین نسخه از سری Dissidia در طول حیات ۵ ساله‌ی خود به‌روزرسان‌ها و محتوای زیادی را دریافت کرد. در کنار انتشار نسخه‌ی رایگان بازی و همچنین عرضه برروی پلتفرم استیم، تیم سازنده بیش از ۱۰ شخصیت را به بازی اضافه کرده و سلاح‌ها و پوشش‌های جدیدی را در اختیار تمامی شخصیت‌های آن قرار داد. با وجود پشتیبانی خوب از بازی، این عنوان در طول سال‌ها بازخوردهای متفاوتی را از سوی کاربران دریافت کرده است. البته اکثر کاربران و منتقدین به اتفاق بازی را به خاطر طراحی بسیار خوب شخصیت‌های آن تحسین کرده بودند.

با این حال، زمانی که صحبت از بخش داستانی می‌شود، اکثر هواداران قدیمی از محتوای بخش تک‌نفره‌ی بازی Dissidia: Final Fantasy NT ناامید شدند. بخش داستانی زیبای طراحی شده در نسخه‌ی عرضه شده برروی کنسول دستی PSP، حالا و در جدیدترین نسخه‌ی سری به تعدادی فیلم تبدیل شده بود که تنها به وسیله‌ی پول درون بازی (که تنها در زمان تجربه‌ی آنلاین بازی و یا در حالت آرکید کسب می‌شود) قابل مشاهده بودند. علاوه بر این، نبود حالت ۱ در مقابل ۱ در بازی نیز باعث اعتراض بسیاری از کاربران شده بود.

بازی Dissidia Final Fantasy NT هم‌اکنون بروی کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید