دهمین سالگرد افتخار | نقدها و نمرات باندل ۱۰ سالگی Bayonetta و Vanquish منتشر شد

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

باندل ۱۰ سالگی Bayonetta و Vanquish، دو تا از ماندگارترین ساخته‌های پلاتینوم گیمز (Platinum Games)، منتشر شده است و به نظر می‌رسد شاهد ریمسترهای خوبی برای این دو بازی هستیم.

این باندل در واقع شامل Bayonetta و Vanquish با عملکرد ریمسترشده و بهبودیافته است و با قیمت ۴۰ دلار به فروش می‌رسد. به لطف این ریمسترها هم اکنون می‌توانید این دو بازی را با نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه و وضوح تصویر ۴K برروی پلی‌استیشن ۴ پرو و اکس‌باکس وان اکس اجرا کنید. Bayonetta یک بازی هک اند اسلش و اکشن ماجرایی است که در سال ۲۰۰۹ توسط سگا (SEGA) برروی پلی‌استیشن ۳ و اکس‌باکس ۳۶۰ منتشر شد. این بازی توانست یکی از به یاد ماندنی‌ترین شخصیت‌های تاریخ بازی‌های ویدئویی را خلق کند. این بازی توانست میانگین نمرات ۹۰ را در وبسایت متاکریتیک کسب کند. با این حال، دنباله‌ی آن با نام Bayonetta 2 تنها برروی کنسول‌های نینتندو عرضه شد و این شخصیت تبدیل به آی‌پی انحصاری نینتندو شد.

Vanquish هم یک شوتر علمی-تخیلی سوم‌شخص است که در سال ۲۰۱۰ برروی کنسول‌های نسل هفتمی سونی و مایکروسافت عرضه شد. این بازی با وجود اینکه استقبالی در حد و اندازه‌ی Bayonetta دریافت نکرد، اما تبدیل به یک عنوان کالت با دنباله‌رویانی خاص شد. Vanquish در سال ۲۰۱۷ برروی رایانه‌های شخصی نیز عرضه شد. این بازی به خاطر گیم‌پلی سریع و شباهت به بازی‌های اکشن دو بعدی قدیمی و Beat ’em Up تحسین شد. Vanquish هم توانست میانگین نمرات بسیار خوب ۸۴ را برروی وبسایت متاکریتیک دریافت کنید. حال در ادامه برخی از نمرات این باندل را بررسی می‌کنیم تا ببینیم ریمستر این دو بازی تا چه حد موفق بوده است.

The Games Machine 9.3/10

باندل Bayonetta و Vanquish شامل دو عدد از مهم‌ترین بازی‌های تاریخ پلاتینوم گیمز با وضوح تصویر ۴K و نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه است. با توجه به قیمت مناسب این باندل، نمی‌دانم چرا نباید آن را پیشنهاد کنم.

God Is a Geek 9/10

اگر تا پیش از این Bayonetta و Vanquish را بازی نکرده‌اید، نمی‌توان آن‌ها را به اندازه‌ی کافی پیشنهاد کنم. هر دو عنوان سیستم مبارزات دنیای بازی‌های ویدئویی را به سطح تازه‌ای بردند و با وجود اینکه ۱۰ سال از عرضه‌ی آن‌ها گذشته است، ابدا احساس قدیمی بودن ندارند.

Digital Chumps 8.5/10

Bayonetta و Vanquish در سال ۲۰۱۰ موفق به اثبات این شدند که بازی‌های اکشن، نیاز به مصالحه کردن بین فرم و محتوا ندارند. در سال ۲۰۲۰ و با وجود ریمستری که ۱۰ سال از آن گذشته است، اتمسفر خاص این دو بازی هنوز هم جلوتر از زمان خودش است. هیدکی کامیا (Hideki Kamiya) و شینجی میکامی (Shinji Mikami) و تمام اعضای تیم پلاتینوم گیمز، شاهکارهای ماندگاری را خلق کردند و وضوح تصویر ۴K، تنها به بهتر دیدن زیبایی‌های این بازی کمک می‌کند. Bayonetta و Vanquish هنوز هم پیر نشده‌اند.

COGconnected 8.1/10

با وجود اینکه باس‌فایت‌های Bayonetta کمی به مهارت نیاز دارند، اما هر دو بازی هنوز هم برای همه لذت‌بخش است و انجام آن‌ها برای اولین بار، به شما احساس سردرگمی نخواهد داد. اگر طرفدار سبک هک اند اسلش یا شوترهای سریع هستید و نیاز به کمی سرگرمی بی‌مغز دارید، این دو بازی بدون شک باید شما را راضی کنند.

Everyeye.it 7.8/10

این ریمستر بصری کار خود را به خوبی انجام می‌دهد. ظاهر بازی مدرنیزه شده است، اما روح آن همچنان پابرجاست. با این حال، Vanquish به اندازه‌ی Bayonetta خوب نمانده است، اما هنوز هم بعد ده سال یک شوتر پرانرژی است.

Gaming Trend 7.5/10

با وجود اینکه هر دو بازی ۱۰ ساله بودن خود را نشان می‌دهند، این باندل شامل دو تا از صاحب‌ سبک‌ترین بازی‌های تاریخ ژانر اکشن است. با وضوح تصویر ۴K و نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه‌ای که هرگز افت نمی‌کند، Bayonetta و Vanquish را می‌توان هم اکنون با تمام ابهت برروی کنسول‌ها بازی کرد.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید