پروژه‌ی Flashpoint تعداد ۳۶ هزار بازی مختلف را از مرگ نجات داده است

۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

با مرگ افزونه‌ی Adobe Flash Player بسیاری از بازی‌های قدیمی که بر بستر Flash ساخته شده بودند از بین خواهند رفت اما خوش‌بختانه پروژه‌ی Flashpoint بسیاری از آن‌ها را از فراموشی نجات داده است.

در پایان سال جاری شرکت نرم‌افزاری ادوبی (Adobe) به‌صورت رسمی به پشتیبانی از Flash Player خاتمه خواهد داد و به‌دنبال این اتفاق تمامی مرورگرهای بزرگ اینترنتی نیز آن را از فهرست افزونه‌های خود پاک خواهند کرد. مشخصاً چنین چیزی به معنی مرگ و نابودی هزاران بازی بزرگ و کوچکی است که طی این‌سال‌ها توسط Flash ساخته و در بستر اینترنت منتشر شده‌اند.

البته ادوبی پس از اعلام قطع پشتیبانی از افزونه‌ی Flash Player در سال ۲۰۱۷، به مدت سه سال با شرکای بزرگ تجاری چون گوگل (Google)، مایکروسافت، فیسبوک (Facebook) و اپل (Apple) وارد همکاری تنگاتنگی شده است تا اطمینان حاصل کند این انتقال به روان‌ترین و بی‌دردسرترین شکل ممکن صورت گیرد. به‌واسطه‌ی این هم‌کاری‌ها بسیاری از بازی‌ها و برنامه‌ها به بسترهای HTML 5 یا Unity منتقل شدند اما با این‌وجود هزاران عنوان دیگر بدون پشتیبانی رها شده و چاره‌ای جز رودررو شدن با سرنوشت غم‌انگیز خود نداشتند.

به‌همین منظور شرکت بلوماکسیما (BlueMaxima) پروژه‌ی Flashpoint را راه‌اندازی کرد تا مخاطبان بتوانند با استفاده از خدمات آن به دانلود مجموعه‌ی عظیمی از بازی‌های Flash بپردازند. از ویژگی‌های قابل‌توجه این پروژه این است که اگر عنوانی وجود دارد که به آن علاقه دارید اما در کتابخانه‌ی Flashpoint حضور ندارد، به‌سادگی می‌توانید آن را به پروژه اضافه کنید. جهت دریافت اطلاعت بیشتر، شما را به تماشای تریلر پائین دعوت می‌کنیم:

دریافت ویدئو باکیفیت ۴۸۰p | دریافت ویدئو باکیفیت ۷۲۰p | دریافت ویدئو باکیفیت ۱۰۸۰p

لازم به‌ذکر است کتابخانه‌ی پروژه‌ی Flashpoint در حال حاضر شامل بیش از ۳۶ هزار بازی مختلف می‌شود که برای دانلود تمام آن‌ها به ۲۹۰ گیگابایت فضای خالی نیاز دارید. البته امکان دریافت بازی‌ها به‌صورت تَکی نیز وجود دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید