سازندگان Call of Duty: Modern Warfare، در مورد حجم به‌روزرسان‌ها توضیح دادند

PC ، PS4 ، Xbox One ، اخبار ، اخبار بازی ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

پس از گذشت مدت زمانی حدود نیم سال از عرضه‌ی بازی Call of Duty: Modern Warfare، به‌نظر می‌رسد که به‌روزرسان‌های پرتعداد این بازی و حجم‌های عمدتاً بالای آن‌ها، اعتراضات بازی‌بازان این عنوان محبوب را برانگیخته است. حال سازندگان این بازی و تیم توسعه‌ی آن، این موارد را اجتناب ناپذیر خواندند و از بازی‌بازان بابت تعداد و حجم به‌روزرسان‌های بازی عذرخواهی کردند.

هرچند که آخرین به‌روزرسان این بازی که در پلتفرم‌های مختلف حجمی بین ۵۱ تا ۶۸ گیگابایت داشت، از خود بازی که معادل ۱۳۰ گیگابایت است حجم کمتری دارد، اما به هرحال عدد سنگینی است و بازی‌بازان را دچار سردرگمی می‌کند. از طرفی دیگر، اگر موضوع سرعت اینترنت را فاکتور بگیریم، موضوع حجم اینترنت در اکثر کشورهای جهان حالتی مشابه با کشور ما دارد و بالطبع، بارگیری حجم‌های بالا هزینه‌هایی را نیز در پی خواهد داشت. حال تصور کنید، کسی که نسخه‌ی دیجیتالی این بازی را خریداری کرده باشد، تاکنون حجمی بیش از ۲۰۰ گیگابایت از اینترنت خود را صرف بازی Call of Duty: Modern Warfare کرده است.

از آن گذشته، موضوعی که باعث خواهد شد تا سروصدای بازی‌بازان بیش از پیش بلند شود، انتشار به‌روزرسان دیگری برای این بازی است که حجمی حتی بیشتر از به‌روزرسان‌های قبلی دارد. روز گذشته، پل هایل (Paul Haile)، توسعه دهنده‌ی محتوای استودیوی اینفینتی وارد (Infinity Ward)، ضمن عذرخواهی، توضیحاتی در مورد چرایی حجم این به‌روزرسان‌ها ارایه کرد.

ما از حجم کلی بازی آگاه هستیم و تلاش خواهیم کرد که این حجم را به حداقل ممکن برسانیم. اما، نگهداری یک بازی آنلاین پرطرفدار در سطح بالا، ناگذیر باعث می‌شود تا علاوه بر بی‌مصرف شدن دیسک‌های بازی، به‌روزرسان‌های مختلف با حجم‌های عمدتاً بالا ساخته و منتشر شود. ما ضمن عذرخواهی سعی خواهیم کرد که داده‌های خود را به گونه‌ای مدیریت کنیم که در به‌روزرسان‌های بعدی با چنین مشکلاتی مواجه نشویم.

در مجموع، زمانی که در ابتدای شروع نسل هشتم کنسول‌های بازی بودیم، کمتر کسی به این موضوع فکر می‌کرد که ممکن است روزی حجم ۵۰۰ گیگابایتی کنسول‌ها تنها به‌وسیله‌ی دو یا سه بازی کاملاً پر شود. حال، علی‌رغم این‌که این موضوع به حقیقت پیوسته است، گذشت تنها ۶ ماه از انتشار یک بازی و انتشار تنها دو فصل از آن و تبدیل شدن حجم آن به رقم بسیار بالای فعلی، نگرانی‌های جدیدی برای بازی بازان به‌وجود آورده است. از همین‌رو، کاربران ردیت به شوخی حجم نهایی این بازی در فصول احتمالی آینده را بالای ۴۰۰ گیگابایت پنداشتند که عملاً کنسول‌های ۵۰۰ گیگابایتی را از رده خارج خواهد کرد.

نظر شما چیست؟ آیا این شوخی‌ها همانند همانند شوخی‌های ابتدای نسل ۸ به واقعیت می‌پیوندند یا خیر؟

بازی Call of Duty: Modern Warfare، هم‌اکنون برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن۴ و اکس‌باکس وان در دسترس است. همچنین، می‌توانید تا نقد و بررسی و تحلیل فنی اختصاصی گیمفا از این بازی را مشاهده کنید.

 

12345678910(8 رای, میانگین آرا 8٫50 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید